Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki mit tud az önismeretről?

Ki mit tud az önismeretről?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasni, hogy az önismeret fontos, de számomra mégis kissé homályos dolog. Hogy is kéne belekezdeni, milyen kérdéseket tegyek fel magamnak? Ti hogy csináltátok, szívesen beszélgetnék ezekről.

2016. jan. 1. 13:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én is szívesen beszélnék. Én emelt szintű pszichológiát tanultam autodidakta módon, de énzavarom van!

Ki vagyok én?

Ez az önismeret első kérdése.

2016. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
én én vagyok te meg te stim?
2016. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De ha az az első kérdése, hogy ki vagyok én akkor egyben az utolsó is mert, ha erre tudod a választ akkor mindenre tudod.
2016. jan. 1. 18:03
 4/22 A kérdező kommentje:
Hé én én vagyok nem lehet te is én :)
2016. jan. 1. 18:06
 5/22 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van valamilyen szintű önismerete.

Van aki többet foglalkozik ilyesmivel, van aki kevesebbet. Senki sem általánosít arról, hogy mnindenkinek olyan fontos, ha neked szinte semmi mélyebbet nem mond ez a fogalom, akkor szerintem nem olyan fontos.


"De ha az az első kérdése, hogy ki vagyok én akkor egyben az utolsó is mert, ha erre tudod a választ akkor mindenre tudod."

Szerintem épp az, hogy ez nem olyan dolog, amit egyszerre megtanulsz, hanem szervesen illeszkedik az életed egészéhez, külömböző életszakaszaidhoz, amire természetesen nem tudsz most egyből abszolút rálátni, szerintem, bár lehet olyan emberekkel is ellenpéldázodni, akiknek nagyon megrögzött képük van magukról, és nem is változnak.

Nekem mindig is volt némi torz önképem, akár pozitív vagy negatív oldalból, bár valamilyen szinten mindig ismerem magam, de bármikor rádöbbenhetek az életem folyamán, hogy "igen, ilyen vagyok", olyan tulajdonságomra, amit azelőtt nem tudtam magamról, bár az egész valóban homályosnak is tűnhet, mert az ember változásra hajlamos lény is, vagy különböző helyzetek is meghatározzák a viselkedését.

Viszont én szeretem általában egy "biztos alapon" meghatározni magam, amikor szembenézek magammal, én nem az alapján, hogy "kivé szeretnék válni"

2016. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
"Önmagunk megismerése, egy életre szóló feladat."
2016. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Az önismeret a külső éneddel függ össze, az egóval.

Az egó az, ami életed során alakul ki, a belső tudatodat próbálja összekötni a valósággal. Az egó az csak egy része belső tudatod kivetülésének. Külső behatások által, a történésekre adott válaszreakcióidból, és a környezeted visszaigazolásaiból formálódik meg. Ahogy változik a környezeted, úgy változik az egód is, folyamatosan. Ne az egódat akard megismerni, mert az téves képet mutat. Az egód szintjén az önismeret mértéke lényegében annak a mértéke, hogy mennyire vagy képes előrejósolni azt, hogy egy adott helyzetre hogyan fogsz reagálni. Mindig adódik majd olyan helyzet az életedben, ami még nem volt, ezért képtelenség teljesen megismerned önmagadat.

Viszont ha sikerül magadról lehámozni az egódat, azaz kizárod a fejedből a külső zajokat, nem értékelsz és nem itélkezel, csak passzivan figyeled a környezeted, rájössz hogy ezen a szinten értelmét veszti az önismeret.

Az önismeret csak egy bélyeg, a belső tudatod bélyege, ami identitást ad az egódnak.

2016. jan. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De ha az ember ismeri magát, akkor tud belső egyensúlyt teremteni, vagy összhangba kerülni a belső énjével nem? Elfogadni és megérteni a dolgokat a saját valójukban.
2016. jan. 3. 13:08
 9/22 anonim ***** válasza:
A harmóniát nem tudod megteremteni, annak magától kell eljönnie. Az hogy mennyire ismered magadat, szerintem teljesen felesleges abból a szempontból, hogy megtaláld a lelki békédet. Nem válik a hasznodra, ugyanis nem fogsz azon gondolkodni, hogy én milyen vagyok, vagy hogy én ezt nem szeretném, mert ez nincs összhangban a személyiségemmel. Egyszerűen csak leszel, különösebb célok nélkül. Ebben sokat segít az, ha leépíted a kacsolatodat a külvilággal. A rohanó élet olyan mint egy színjáték. Lépj ki a színész szerepéből, és ülj át a közönség soraiba.
2016. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
De valami célja kell hogy legyen az életedben, a felébredés, megérteni miért jöttél és mi a dolgod. Szerintem az egó csak egy szűrő ami eltorzítja önös képére formálja a világot számodra. Kevés olyan ember van aki jóban van a saját egójával.
2016. jan. 3. 17:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!