Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkosság. Volt köztetek...

Mustela Putorius kérdése:

Öngyilkosság. Volt köztetek valaki, aki már megpróbált véget vetni az életének, de végül sikerült rendbe hoznia? Hogyan?

Figyelt kérdés
Évek óta mindennapos gondolat számomra az öngyilkosság. Kezdetben édesanyám azzal tudta le, hogy a tinédzser kor miatt vagyok ezzel így. Viszont azóta elég sok idő eltelt és úgy gondolom, felnőtté váltam, de az idő múlásával egyre komolyabb késztetést érzek a saját életem kioltására. Sokan azt mondják, hogy aki hülye, haljon meg etc, azoknak fölösleges írniuk, én is így vagyok vele. Volt közületek valaki így? Mit tettetek ellene? Nem tudom, hogy forduljak-e pszichológushoz. Igazából ha elmennék, valószínűleg csak még jobban elmerülnék az önsajnálatban.
2016. jan. 22. 22:45
1 2
 1/15 anonim válasza:

Az életed amúgy kiegyensúlyozott,és ez mellett érzed ezt?

Vagy vannak problémáid?

2016. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen. én már próbáltam. több mint 10 éve küzdök depresszióval és egyéb (súlyosabb) gondokkal. az én szüleim sem akarták észrevenni, hogy baj van.

én azt javaslom menj el dokihoz, hidd el tud segíteni és kell is az a segítség mert magától nem oldódnak meg ezek a dolgok maximum egy kis időre "múlhatnak el"

2016. jan. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, teljes az életem, mindenem megvan. Tulajdonképpen anyagilag megkaptam mindent egész életemben és azzal le voltam tudva. Ha pedig őszintén elkezdenék erről beszélni a szüleimnek, csak le lennék idiótázva és annyi. Kicsit azért is gyűlölöm magam, mert valóban mindenem megvan, mondhatni egészséges vagyok és mégis én sírok. A tanulás ami most egyáltalán nem megy és lehúz, hogy az összes vizsgán megbukok.
2016. jan. 22. 23:10
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én is depresszióval voltam diagnosztizálva és én is megpróbáltam 'feladni' egyszer. A pszichológusom sokat segített, de ami teljesen kihozott a több éves depresszióból, az az volt hogy megszakítottam a kapcsolatom sok régi ismerősömmel és egy új közösségben tiszta lappal kezdtem mindent, ahol hál' istennek barátokra leltem. :)


Ha tényleg komolynak érzed a helyzetet, mindenképp fordulj te is pszichológushoz szerintem, ők tudják hogyan segíthetnek.


És jól tetted hogy eddig még nem tettél kárt magadban, kitartás továbbra is. :) Talán pont holnap fordulnak jobbra a dolgok, de ha feladod, sosem tudod meg.


-{--@

2016. jan. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos már elég sok mindent tettem magammal, viselem is a nyomait évek óta. De köszönöm szépen a kedves szavakat!
2016. jan. 22. 23:30
 6/15 anonim ***** válasza:
Persze hogy megbuksz az összes vizsgán, hogyha szarsz bele a tanulásba.
2016. jan. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ha unatkozol, és nem tudsz mit kezdeni magaddal, akkor tanulj. Más annyit tanul, hogy eszébe sem jut ilyeneken törnie a fejét. Látszik, hogy mindent megkaptál, és hogy nem tudsz mit kezdeni magaddal. Csak tudnám, hogy akkor miért jársz iskolába.


Válassz egy életcélt, és azt próbáld elérni. És ha az megvan, tűzz ki magadnak egy másikat. Kezdetnek pl. legyen az az életcélod, hogy megtanulsz minden tantárgyat. 5-ösre. Ha nem megy, akkor jobban tanulsz, és még többet. Hiszen ha nem tanulnál, úgy is szar lenne neked, akkor meg nem mindegy hogy szar? Inkább tanulva legyen szar, mint úgy, hogy tétlen vagy. És ha szeretnél egy hobbit, akkor keress magadnak. Mondjuk a zsonglőrködést. zsonglőrködj, és közbe mondd fel magadnak a leckét. Először nem fog menni, de 10 év múlva már biztos. És ha csak akkorra sikerül, az sem baj, hiszen legalább volt egy életcélod addig.

2016. jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sőt tovább megyek, a te egyik nagy hibád, hogy lusta vagy, és hogy semmi nem érdekel. Mindent unalmasnak és érdektelennek találsz. Ha más nem vidít fel, akkor nézz vígjátékokat. Ehhez csak az agyadat kell használnod. Látszik, hogy lusta vagy még gondolkodni is, mert ezek nem jutottak az eszedbe, pedig teljesen triviálisak. Helyette inkább bunkó módon véget akarsz vetni az életednek.
2016. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit, viszont a lustaság relatív. 2 lovam van akiknek vödrönként hordom fel a vizet, nyaranta 600 bálát behordok szóval a tanulásra lehetnék lusta, viszont arra sem mondanám, mivel megteszem az erőfeszítést, hogy leülök, olvasom, leírom, de semmi nem marad meg. Lehetne az okom rá, h közben máson jár az eszem de egyáltalán nem gondolkozom semmi máson. Ez meg most úgy hangzik mintha felháborodnék a segítségeteken, pedig cseppet sem, sőt, nagyon jó gondolatok. Lehet éppen az a problémám, hogy nem tudom kiélni a szabadidőmet? Nagyon szeretek festeni, de fél éve egy percem sem volt rá.
2016. jan. 23. 00:18
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyszóval nem azért unom az életem mert nincs mit csinálnom...
2016. jan. 23. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!