Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki fogom ezt nőni? (Többi lent)

Ki fogom ezt nőni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Soha semmin nem szoktam stresszelni, vagy idegeskedni. De néha mégis egy rövid időre (1-2-3 órára) anyira ideges leszek hogy senki nem szólhat hozzám, mert bármit mondjon ugyérzem kitör belőllem a hulk! Multkor a suliba kérdezett tőlem a tanár egy egyszerü kérdést és nagyon össze vesztem vele.. Óra után haza is jöttem a suliból! Ne gondoljátok nem vagyok iskola kerülő, sőt szeretek is iskolába járni...

Most az előbb is ez történt, csak most itthon voltam... A multkor is és most is egy rövidke sirás megoldotta a dolgot... Újra a régi vagyok, pozitiv, boldog! :) Tényleg, soha nem szoktam semmin idegeskedni, ha mégis valakinek sikerül felhuznia, könnyen tudom kontrolálni az érzéseimet és hamar megnyukszom... De ebbe az állapotba ez nem megy és attól félek egyszer valakit magamra haragítok majd, amit nem szeretnék!

Ezt kifogom nőni, vagy változni fog valami? :D

17/f


2016. jan. 23. 18:01
 1/2 anonim válasza:

Szerintem nem fogod kinőni, viszont megtanulhatod kezelni. Valószínűleg a személyiséged egyik vonása, hogy csöppet érzékeny vagy, esetleg hirtelen haragú. De semmi gond, egyszerűen meg kell tanulni kezelni a stresszt. Hasznos tudás az egész életedre!


Ahhoz viszont, hogy jól tudj bánni a stresszel, akár az egész életmódodon is változtatni kell. Megfelelő pihenés, mozgás, nyersanyag-dús táplálkozás satöbbi, ugyanis az egészség segíthet a legtöbbet. De persze magamból indulok ki. S ha már nálam tartunk, elmondom az egyik számomra leginkább bevált stressz-kezelési módszert.


Szóval én, amikor nagyon elkeseredem, vagy valami nagyon feldühít, igyekszem mihamarabb elhagyni a helyszínt, és elvonulni, még meggondolatlanul hülyeségeket csinálnék. Ezután előveszem egy külön erre a célra tartott füzetecskémet, és abba szépen, szabadon elkezdem leírni, hogyan érzem magam. Aztán az okokat kezdem el ecsetelni, és így tovább...csak írok és írok. És hihetetlen, de egy idő után mindig más színben kezdem látni a dolgokat, legtöbbször egyszerűen összezsugorodik a probléma.


Próbáld ki. :)

2016. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mint ahogy már leirtam, nem szoktam stresszelni csak ugy akármin. Ha valamit tudok akkor az az érzéseim kontorlálása, kivéve néha-néha jönnek ilyen esetek.. Ami érdekes hogy ilyenkor semmi okom nincs hogy ideges legyek, egyszerüen csak elfog ez az állapot. Nem kell ehez senkivel veszekednem, egyszerüen csak jön! :D

Aminek nagyon örülök hogy utánna egy nagyon kellemes és nyugodt érzés fog el! :)

2016. jan. 23. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!