Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha találtok egy táskát a...

Ha találtok egy táskát a buszon, benne mondjuk van egy pénztárca 20 ezer Ft-al, bankkártyával stb. Mit tesztek?

Figyelt kérdés

Persze ott van a személyi -és lakcímkártyája is az illetőnek.


Visszavinnétek/feladnátok postán neki a táskát, vagy megtartanátok a pénzt és/vagy a bankkártyát, max az iratokat visszaadnátok neki?


Ki mit tenne?


2016. jan. 29. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Odaadnám a sofőrnek. Ő leadná az ügyeleten. Ha a tulaj felhívná a buszos céget, hogy (talán) a buszon hagyta akkor kellemes meglepetés érné és visszakapná.
2016. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem 20ezer forintnál többet ér a becsületem, így ezt tuti visszaadnám.
2016. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Íratok által vagy felkeresném személyesen, vagy közösségi oldalon. És aztán visszaadnám. Pénzzel együtt. Nagy öröm lenne számára úgy-hiszem. Nekem meg meglenne a napi jó-cselekedetem.
2016. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Megzsarolnám a tulajdonost, hogy 50ezerért visszaadom neki a táskát.
2016. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a bankkártya? Arról neten 10 másodperc lenne bármilyen tranzakciót csinálni, számmal, lejárattal és cvc-vel ugye. Ezzel nem élne vissza senki?
2016. jan. 29. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem vagyunk lelkibeteg szarok, akik akkor érzik jól magukat, ha bűnöznek és másoknak fájdalmat okoznak. Ha ilyen lennék, inkább véget vetnék az életemnek, nehogy tovább szenvedjenek miattam ártatlan emberek.
2016. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszer már találtam egy drága telefon, felhívtam pár kontaktot, az egyik(édesanya felvette, megmondtam ki vagyok miért van nálam a telefon, elvittem hozzájuk, ők meg adtak egy csomó csokit
2016. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért ha a buszosnak adnád az nem garantált hogy nem tartaná meg .

Az iratokról lenézném az adatokat és vissza juttatnám neki .+ lehet adna valami jutalmat is .

2016. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
biztosan nem költenék rá hogy feladjam postán, ha útbaesik beadnám a rendőrségen (buszsofőrök szerintem nem elég megbízhatóak, legalábbis nem mindegyik) aztán esetleg facebookon dobnék neki egy üzenetet hol találja. Persze rendőrségen sem muszáj leadni, elég ha csak írsz neki
2016. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Visszavinném a tulajdonosnak.
2016. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!