Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hisztek abban hogy mindenki...

Hisztek abban hogy mindenki megtalálhatja a saját útját?

Figyelt kérdés
Elkezdtem olvasni Paulo Coelho-tol az Alkimistát.És teljesen magával ragadott.Olyan szintű spirituális utazás,amit egyszer mindenkinek meg kellene tapasztalnia.Sok dologra ráébredtem a könyv hatására.Hiszek abban hogy megtalálhatjuk az életünk célját.
2010. ápr. 1. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Higgyél csak benne. Az a sok meghalt magzat (NEM BABA, MAGZAT) is bizonyára elérte a célját. Vagy az alkoholista idióta, aki elitta az agyát. Biztos ez volt a célja.
2010. ápr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudjál,de egyáltalán nem erről szólt a kérdés mint amire te válaszoltál.A magzatok nem választhatnak,de minden egyes alkoholista választhat.Választhat a józanság és a részegség között.Mivelhogy megkaptuk a szabad akarat képességét.Senki mellett nem állnak pisztollyal hogy innod kell.Erről ennyit.
2010. ápr. 1. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Az életnek nincs célja. Porszemek vagyunk a (majdnem) végtelen űr egy jelentéktelen szigetén. Kérészek az idő végtelenjében. Létezésünk csupán egy élmény, ami előbb utóbb véget ér (aztán jön az új élmény, vagy nem). Amit célnak hiszünk az nem más, mint nyugalmat adó illúzió.
2010. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Senkivel nem értek egyet!:)

P. C.-t én is olvastam, és igen nagy hatással volt rám, de vigyázz, ne tedd magadévá teljesen az írásait. Segítséget adhat és reményt, de ne többet.

At életnek talán nincs célja, de az egyén életének, azt hiszem, van. Nekem legalábbis. És ez lehet, hogy csak illúzió, hogy ne érezzem, hogy egy balul sikerült véletlen miatt vagyok, vagyunk ezen a bolygón.

Kicsiben van értelme az emberi életnek, de nagyban...

Mostanában már nem tudom, hogy miről mit gondololjak. Lassan már csak magamban fogok hinni, semmi más túlvilági vagy spirituális ... izében nem.

2010. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő,ha olvastad,akkor tudod hogy miről beszélek.Paulo Coelho annyira tisztában van önmagával,és az egész Világmindenséggel,amennyire csak kevesek.Nem nagy dolgokról ír,hanem olyasmikről,amikkel mindenkinek tisztában kellene lennie,aki valaha is érzett egy fuvallatot az arcán,vagy érezte a nap melegét.
2010. ápr. 2. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most fejeztem be a könyvét, és engem is nagyon megfogott.

Ami azt illeti egyetértek az előttem szólóval. Én nem hiszek a felsőbb hatalomban, nem hiszek Istenben.

Viszont Coelho könyvei hihetetlen nagy hatással vannak rám. Vannak könyvei amik az élet egyes területein tanítanak, viszont az Alkimista az egész életképemet formálta. Ami azt illeti nem változtatta meg, mert azt hiszem mindig is tudtam ezt, de mindenesetre Coelho könyvei azt hiszem erőt adnak. Erőt ahhoz, hogy megvalósítsam az álmaimat, és ha belebukom akkor sem fogom bánni, mert volt bátorságom belefogni, és ha nem is sikerül, mégis többet kaptam az élettől, mint azok az emberek, aki lemondanak az álmaikról, lemondanak a "Személyes Történet"ükről.

2010. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő:Köszönöm.Megfogalmaztad a gondolataimat.
2010. ápr. 24. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!