Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik az a szakterület ami...

Lexxii kérdése:

Melyik az a szakterület ami alkalmas nekem?

Figyelt kérdés
Emelt színtű érettségit teszek földrajzból és biólogiából. Tudnátok nekem segíteni,hogy melyik az a szak ami alkalmas lenne nekem?szeretnék sokat utazgatni,bejárni a világot.Szavannáktól az óceánok felfedezéséig. És lehetőleg egy olyat szeretnék amivel nagyon jól keresek. Köszönöm előre is a válaszokat!

2016. márc. 14. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy nagyon megéri olajmérnökire, bányamérnökire menni, azzal is csak külföldön találnak munkát de viszont megéri. Na meg ott van a geológia az sem rossz, külföldön találnak ők is munkát, itthon nem kell belőlük sok.

Szóval szerintem földtudományira menj, aztán majd eldöntöd, hogy melyik szakterület érdekel.

Én az idén emeltezik földrajzból, gondolom te jövőre, hiszen a jelentkezést már rég lekellet adni. Engem az agrár szakok érdekelnek, természetvédelmi mérnökire/vadgazda mérnökire szeretnék bejutni, bár azt mondják hogy nem nagyon van vele munka, esetleg külföldön. Agrár szakon még a környezetgazdálkodási agrármérnöki is jó lehet, de azt sem tudnám elvégezni.

Tanterveket lehet olvasni, az adott egyetem honlapján, a felvinek is jó leírásai vannak.

2016. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!