Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mire fel legyen önbizalmam ha...

Mire fel legyen önbizalmam ha nincs sikerem hozzá (a családom ezt várja tőlem, szerintük mindennek ez az oka)?

Figyelt kérdés

Soha nem volt sikerem semmiben! Nagyon sok mindent kipróbáltam, sportot-hobbit, de hiába. Tipikusan az vagyok aki már általánosban is minden tesiórán mindenben az utolsó volt, még a kövérek is megelőztek (vékony voltam mindig is). Az összes sporttól egy idő után eltanácsoltak, pl. focira 1.5 évig jártam, de 13 éves létemre már pár hónap után a kisiskolások közé küldött az edző mert szerinte nem láttam át a játékot. Nem adtam fel, egyedüliként szégyen szemre (sokan csúfoltak) még egy évig jártam az edzésre a kiscsoportba, nem adtam fel, harcoltam hogy a korosztályomhoz kerülhessek. Más sportban egy idő után az edző jött oda hogy inkább ne járjak mert lehúzom a többieket. Jártam küzdősportra is, ott folyton üvöltött az edző hogy nem tudom lemásolni a mozdulatokat amit mutat. Jártam zeneiskolába is, onnan is finoman eltanácsoltak.

Sok minden mással is próbálkoztam, nem adtam fel, de mindig kudarcom volt.

A csajoknál se volt soha esélyem, én voltam a suliban akivel egymást szivatták, a legnagyobb szitok az volt, ha nekem tetszett egyikük (azt a csajt szétszivatták miattam). Gúnynevek, stb.

Felnőttként se vagyok túl sikeres. Munkahelyeken is bajba kerülök mindig (hiába végzem jól a munkám, ha kirúgásra kerül a sor, én leszek az) 8 éve dolgozom de soha nem volt semmilyen sikerem.


Családom rágja a fülemet, szerintük mindennek az oka hogy nincs önbizalmam, már egy vadidegennek is leesik rögtön. Én is látom, hogy más korombeliek mennyivel másabbak mint én. Már az arckifejezésük is más, én még a tükörben se tudom eljátszani. Látom, hogy miért néznek furcsának az emberek. Nem vagyok depressziós, sőt jókedvű-mosolygós vagyok! De mégis látszik rajtam hogy nincs önbizalmam.


Mire fel legyen önbizalmam ha nincs okom, elért sikerem hozzá? Maximum megjátszani próbálhatnám.


2016. márc. 16. 09:19
 1/2 anonim válasza:
Tovább kell keresgélni, hogy mi az a dolog, amiben igazán jó lehetsz. Meg kell találni és nagyon sokat kell csinálni ahhoz, hogy igazán jó légy. Csak ettől lehet önbizalmad. Ha se sport, se a zene, se más művészet nem fekszik, nézz ki magadnak egy szakmát, ami érdekel, és próbáld magadévá tenni, amennyire lehet. A sorozatos kudarc engem csak még elszántabbá tett.
2016. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Senki se úgy születik hogy mindent tud. Bármennyire is sikeres valaki van, amit nem tud. Ne gondold hogy mások ennyivel jobbak nálad!
2016. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!