Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetne felnőni és nem...

Hogy lehetne felnőni és nem ilyen baromságokkal fárasztani magam?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Egyetemre járok, kívülről úgy tűnhet, nincs velem semmi gond. A fejem azonban tele van baromságokkal. Úgy érzem, egy folytán hülyeségeket csinálok. Ha mondok valamit, amit nem gondolok át, és esetleg bántó/nem oda illő/ nem vicces utána órákig eszem magam, hogy hogy lehetek ekkora ökör. A facebookon is veszélyes vagyok, ha véletlenül bejelölök valakit (de olyan is volt, hogy ráírtam valakire, mert hirtelen nem figyeltem, és csak a keresztnevet néztem - akire nem akartam) utána csomó ideig szégyellem magam, és legszívesebben azonnal elkezdenék az illetőnek magyarázkodni, ami lehetetlen, hiszen van, hogy idegenről van szó. Mindig az jut eszembe, hogy kinevetnek, kibeszélnek a hátam mögött ha ilyen hülyeség történik velem. Ráadásul a szerencsétlenséggel én úgy érzem sokkal jobban meg vagyok áldva, mint más emberek. Mert ezek a baromságok kb csak velem történnek. Járok pszichológushoz, egyelőre arra jutottunk, hogy15 eves vagyok érzelmileg, ami borzalmasan hangzik, de nyilvánvalóan van benne igazság. Viszont így nem lehet élni. Én akkor is rágom magam, ha le vagyok foglalva, mert hogy éppen ezek miatt, állandóan megpróbálom elterelni a figyelmem, és leterhelni magam.
2016. márc. 18. 17:37
 1/2 anonim válasza:
Ne érezd magad kellemetlenül emiatt, mielőtt cselekszel gondolkodj mindent gondolj át, én erre azt mondanám nem gyerekes vagy, hanem túl hirtelen döntesz "kapkodsz" , nyugodj meg, az hogy a pszichológus azt mondja, hogy érzelmileg 15 vagy sem borzalmas, mert mindenki annyi idős amennyinek érzi magát, nincs veled komoly gond, csak mielőtt cselekszel gondolkodj, és semmiért se szégyelld magad, tudod, ami megtörtént az megtörtént változtatni nem lehet rajta, így kár emészteni magad miatta, légy megfontoltabb, remélem tudtam segíteni.
2016. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Figyelmetlen és szétszórt vagy :) Ennek a kapkodásnak mindenképpen lelki háttere van. Azt tudom ajánlani, hogy csendesedj el, meditálj az kisöpör belőled mindent :) Ha rákeresel rengeteg mindent találsz az interneten ezzel kapcsolatban, az irányított meditációk is megfelelnek. Én nem teljesen értek egyet a pszichológusoddal, javaslom te se vedd minden szavát készpénznek.
2016. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!