Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Elegem van az...

Mit tegyek? Elegem van az életből és utálom magam. Mit csináljak, hogy nagyon önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Teljesen kétségbe vagyok esve... minden miatt.. egyfolytában sírok, szomorú/depressziós vagyok úgy érzem mindenki utál, mindenkit mindig zavarok és szánalmasnak érzem magam pedig nem csináltam semmit.. utálom az életem és magam is.. semmi szép, különleges nincs bennem.. kevés barátom is van. mindenért magam hibáztatom, gyűlölöm magam.. nagyon sokat gondolkoztam már öngyilkosságon, vágtam is már magam de az csak egyszeri alkalom volt, többet nem fogom csinálni mert megmarad a helye és nem szeretném, hogy lássák.. igazán boldog nem is szoktam lenni.. gimnáziumba járok egy erős szakra, de hülyének/nem odavalónak érzem magam.. mindenki jobb mint én és nem csak az iskolára gondolok.. semmivel sem vagyok megelégedve ami velem kapcsolatos (test, belső). Mindig próbálok másoknak segíteni, emiatt ki is használtak már és szándékosan sosem bántanák meg másokat de mások ezt teszik velem kb. negyediktől fogva. (lassan 16 vagyok). Nincs olyan nap hogy ne sírjak.. mindig azt érzem, hogy elhanyagolnak, lenéznek.. nem szeretem elmondani a gondjaim mert nem akarok másokat ezzel fárasztani és sajnáltatni magam. Semmi jót nem találok magamba.. Mindenért rosszul érzem magam.. Pszichológusnál voltam már kétszer de nem ezekért hanem mert szeptember-október óta nagyon sokszor rosszul vagyok (szédülés, hányinger, magas pulzus, magas vérnyomás) és kétszer el is ájultam és az orvosok azt mondták stressz miatt vannak ezek és hogy menjünk el pszichológushoz..


minél kisebb önbizalmam van, és alig tudok bízni az emberekben mert már nagyon sokszor hazudtak nekem.. nem nagyon hiszem, hogy a pszichológus tud velem kezdeni valamit ha egyáltalán elmondom neki ezeket.. ha valaki azt mondja szép vagyok, okos vagyok, csinos, vékony stb nem hiszem el..nem tudom elhinni.

Rossz nézni ahogy mások hemzsegnek a barátoktól, mindig van valaki mellettük, jól néznek ki, viccesek.. én meg sokszor csak ott ülök egy helyben az iskolában is hiába vannak mellettem ketten hárman nem tudok mit mondani...nem akarok élni. bárcsak meg se szüledtem volna... családtagokkal nem szeretnék erről beszéni mert szégyenlem és nem akarom hogy tudják.. azt is szokták mondani, hogy egy gyereknek nem lehet problémája.. szóval úgyis csak lenéznének..

egyedül érzem magam.. hiába van pár barátom és barátom is akkor is egyedül érzem magam.. nincs senkim. utálom hogy élek..a legkisebb gondtól elkezdek sírni és legyen ez bárhol nem bírom visszatartani.. ha megölném magam úgyis mindenkinek jobb lenne mert nem kéne elviselniük a ronda fejem és ugye engem... annyira sajnálom/bánom azt ha valami rosszabb dolgot csináltam.. semmilyen társaságba nem érzem azt hogy oda kéne mennem mert ők jobbak és nem örülnének nekem..csak elrontanám a hangulatot..

16L



2016. márc. 19. 15:21
 1/5 A kérdező kommentje:
a kérdésbe az "nagyobb" akar lenni.
2016. márc. 19. 15:31
 2/5 anonim válasza:

Sorstárs.:(

Nem túl sok mindent tudok mondani de egy valami biztos!: Ne gondolj az öngyilkosságra! Tudom én is (sajna tapasztalatból) hogy mit érzel de várj mert biztos lesz jobb is! Nekem a tesómmal is ilyenek voltak (nem volt barátja,...) De már neki is jó és én őt látva próbálkozok!!! Egyszer jobb lesz minden!

Remélem tudtam segíteni! :) Sok kitartást!

2016. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Öngyilkos semmi képp ne legyél, gondolj bele milyen érzés lenne a szüleidnek/családodnak! Pszihológusnak ezt mindenképpen elkéne mondanod.....próbálj változtatni magadon/magadban! Legyél mosolygós, vendégségben "hangos" és legalább ha nem tudsz boldog lenni sehogy akkor legalább mutasd azt, hogy az vagy..... :/ nézz sok vígjátékot,vicces videókat, barátkozz....ilyenek! Csak öngyilkos ne legyél!
2016. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kövér vagy?
2016. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm:)


hát..kövérnek nem mondanám magam csak kicsit folyik rajtam a háj vagy hogy mondjam XD

2016. márc. 19. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!