Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha félek a a...

Mit tegyek, ha félek a a férfiaktól?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy rettegek, ha meglátok egy férfit az utcán, csak úgy ösztönösen tartok tőlük. Ha férfiakkal kerülök közelebbi kapcsolatba (barátság terén is), bennem van egyfajta belső szorongás, és igyekszem tartani velük egy bizonyos távolságot. Például nem nagyon merek ellentmondani egy férfinak, mert félek, hogy bedühödik, ordít velem, esetleg meg is üt. Ez olyanoknál is eszembe szokott jutni, akit egész jól ismerek, és tudom, hogy nem agresszív természetű. Az ismerkedés terén még rosszabb a helyzet. Ha valaki közeledni próbál hozzám (pl megszólít az utcán, buszon, bárhol), automatikusan az az első gondolatom, hogy mit akar tőlem, remélem nem akar megerőszakolni, stb. El sem tudom képzelni, hogy valaha megbízzak annyira egy férfiban is, hogy kapcsolatot tudjak kialakítani velük.

Nem értem, mitől alakulhatott ki bennem ez a szorongás, mert senki nem bántalmazott vagy erőszakolt meg még szerencsére. Apukámat nem nagyon ismertem, még kiskoromban elváltak anyukámmal, de amikor néha találkoztunk, ő is mindig rendes volt velem. Mi lehet velem a baj? Hogy győzhetném le ezt a szorongást?



2016. márc. 28. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy egyedül ezzel, tapasztalom másnál is, hogy közelítenék felé, vagy szóba erednék vele és mintha rémet látna elfordul, továbbáll. Nem tudom mit lehetne, aki alapból ilyen sztem nem fog közvetlen lenni sose.
2016. márc. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha apukádat nem ismerted, akkor talán fakadhat abból, hogy hiányzott az életedből a férfi minta, nem szoktál eléggé hozzá a férfiak jelenlétéhez és ezért nem nagyon tudod kezelni sem.


érdemes lehet pszichológushoz menned, ő biztos könnyebben fel tudja deríteni az okokat és segíthet megtalálni a megoldást.


talán az is segíthet, ha megpróbálsz tudatosan változtatni ezen és megpróbálsz minél több időt tölteni férfiakkal. érdemes lehet mindenféle korosztályból, minél több féle férfival. persze nem árt, ha olyanokat és olyan helyet választasz, akikről valamennyire tudod, hogy nem lehet velük semmi baj, de azért kockázatokat ez is rejt és biztosra menni sosem lehet. viszont az sem megoldás, hogy mindenkitől rettegsz és nem alakulnak ki kapcsolataid. ki kell lépned a komfort zónádból!

2016. márc. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!