Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van valaki aki 27 evesen meg...

Blizzard4 kérdése:

Van valaki aki 27 evesen meg keresi magát, a saját helyét, útját a világban rajtam kívül? Beszéljūnk!

Figyelt kérdés
Csak jószàndèkù emberekkel szeretnèk beszèlni!!! Őszintèn szòlva nagyon kilàtàstalannak èrzem az èletemet.Eddig 2 főiskolai szakot kezdtem el ès hagytam fèlbe,most tartok a harmadik szakomnàl ahol màsodèves vagyok de egyre inkàbb ùgy èrzem,hogy ez sem az èn utam. Ami a legfőbb problèmàm,hogy egyre kevèsbè làtom az èrtelmèt a lètezèsūnknek ebben a vilàgban. Szerető ès tàmogatò csalàd vesz körūl, vannak baràtaim de èn egyszerűen ùgy èrzem,hogy lebegek a semmiben ès nem vagyok ebbe a vilàgba valò.Mindezek mellett is magànyosan tűnődöm az èleten legbelūl. Csak azt làtom magam körūl,hogy az emberek törtetnek előre a karrierèrt valamint az ezzel jàrò egzisztenciàèrt,elismerèsèrt,tiszteletèrt ès èpitgetik az egòjukat,majd önös èrdekeikből àtgàzolnak egymàson,hogy aztán meghaljanak ès gyermekeik folytassàk tovàbb ugyanezt. Keresem a helyemet ebben a dimenziòban ès a legjobbat akarom sajàt magam ès màsok szàmàra is de nem làtom az èrtelmèt ennek az egèsznek.. Azt èrzem csak,hogy mùlnak a percek, òràk ès napok miközben èn egyhelyben toporgok ès körūlöttem mindenki kūzd, verseng,tervez ès előre tekint az anyagi ès erkölcsi javak bekebelezèsère gondolva. Èrez mèg valaki ìgy rajtam kìvūl vagy van, volt valaki hozzàm hasonló helyzetben?

#tanulás #család #iskola #kapcsolat #élet #karrier #törekvés #èletvezetès #kètsègek #èrdektelensèg
2016. ápr. 4. 22:13
 1/3 Beviz Elek ***** válasza:

Az hogy vannak céljaid és megpróbálod megvalósítani, még nem feltétlenül jelenti azt hogy átgázolsz mindenkin a saját érdekeid eléréséért. Kicsit úgy állítod be, mintha a kettő összetartozna, pedig koránt sem így van, az ember maga dönti el hogy miként akar élni.


Az anyagi javakért való törtetést is sötéten ábrázolod mintha valami rossz dolog lenne, pedig egy bizonyos szintet el kell érni. Legyünk őszinték, kell a ház, kell az anyagi biztonság ha gyereket akarsz. A pelenkát meg kell venni, mosni kell rá, etetni, ruháztatni, később iskoláztatni. Gyerek nélkül megöregedni értelmetlen, máris megvan az ok amiért dolgozol, törtetsz, haladsz előre.


A mai világban mintha lassabban érnének az emberek, sokan átesnek a fent leírt időszakon, ki előbb és ki később. Nekem a 20. születésnapom volt a döntő, akkor ébredtem rá hogy valamit kezdeni kell magammal, sosem jutok előrébb ha csak úgy vagyok.

Szerencsésnek mondhatom magam, 19 éves koromig "muszájból" tanultam, egy év kihagyás után pedig észhez tértem és tudatosan kezdtem a jövőmet alakítani, tehát csak egy èvet pazaroltam el. Te öcsémre hasonlítasz, ő is csak úgy lóg a levegőben, bár őt ez még nem zavarja, elbohóckodja a fizetését az autójára és nem gondolkozik a jövőjén egy picit sem. Te legalább már kezdesz észhez térni, már zavar a helyzeted, lassan de biztosan megtalálod az utadat.


Teljesen fölösleges neked tanácsot adni, terelgetni, stb, elég ha a szüleiddel beszélgetsz erről, saját magadtól ráébredsz hogy merre is tartasz.

2016. ápr. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt éreztem, nagyon sokáig. Úgy éreztem, csak telik felettem az idő, de értelme nincs az életemnek. És még a mai napig bánom, hogy mennyi időt elpazaroltam az életemből, mire megtaláltam azt, ami igazán érdekel. Érettségi után elkezdtem egy két éves okj-t, ügyintéző lettem. Utána kaptam egy "király" adminisztrátori melót közfoglalkoztatásban. Úgy éreztem, üres az életem. Minden nap meló, haza, házimunka, egy kis értelmetlen pihenés (tévé bambulás), majd másnap megint elölről. Valami hiányzott. Néhány hét filózás után úgy döntöttem, hogy elkezdtek angolul tanulni, keresek egy magántanárt. Ez értelmet adott a mindennapjaimnak, mert láttam, hogy fejlődök, és tanulás közben nagyon megszerettem az angolt. Emelt érettségiztem belőle, a nyelvvizsgát is megkaptam vele, de nem akarom abba hagyni. Jövőre szeretnék anglisztikára jelentkezni, majd fordítónak tanulni. Imádom az angolt, ez egy nagy kincs az életemben, hogy rátaláltam. Tudom, fordításból nehezen lehet megélni(a közfoglalkoztatási béremből sem lehetett, de ha már csak kis pénzért van lehetőségem dolgozni, legalább hadd csináljam azt, amit szeretek), de utálok emberekkel foglalkozni, emberek között lenni. Olvasni viszont nagyon szeretek. Így a két szeretett dolog találkozhat, és beteljesedhet az életem.
2016. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök vàlaszát. A màsodikra szeretnèk reagálni elsősorban,mert az èn jelenlegi problèmám az ő jövőbeli tervèvel szorosan egybevàg,ami szàmomra igen meglepő. Tehát kedves màsodik vàlaszolò: Az a harmadik szak,amelyben màr ùgy èrzem nem talàlom magamat az, na talàld ki... nem más mint az anglisztika szak. Mikènt azt te is ìrtad,sokàig az èn èletemnek sem volt èrtelme egèszen addig, amìg rà nem találtam az angol nyelvre. 4 èv utàn felsőfokù nyelvvizsgàt ès emeltszintű èrettsègit szereztem, majd jelentkeztem a szakra..... Nem akarok hosszan belemenni egyelőre a tapasztalataim elemzèsèbe ès a kedvedet sem szeretnèm elvenni. Ha èrdekel hosszabban a dolog ìrj privàtban

ès elmesèlem.

2016. ápr. 9. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!