Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hazudok állandóan? Vagy...

Miért hazudok állandóan? Vagy hogyan tudnék erről leszokni?

Figyelt kérdés

Nincs olyan ember, akinek ne hazudtam volna.

Kitalálok történeteket meg minden.

Van úgy, hogy amikor éppen hazudok valamit, akkor eszembe jut, hogy nem kéne, de már belekezdtem, így folytatom is.


Miért nem tudok leállni, ha tudom, hogy nem helyes amit teszek?

Vagy ez mitől alakulhatott ki?

És mit tudnék ellene tenni?


16/L


2010. ápr. 5. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kényszeres hazudozó.Betegség.Pszichológus.Én is ilyen vok, de nem kértem segítséget, meg sztem nem is fogok.De szeretnék leszokni róla.23/l
2010. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval.
2010. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem nincs pénzem pszichológusra, a szüleimnek pedig nem szeretném elmondani, mert félek, hogy teljesen lealacsonyodnék a szemükben. (Tudom, ezzel még alacsonyabban vagyok, de akkor sem szeretném az ő segítségüket kérni)
2010. ápr. 5. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem sincs és kellemetlen lenne elmenni...tudom ez még kellemetlenebb, nagyon utálom magam érte...
2010. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem csak magánrendelésen (pénzért) lehet pszichológushoz járni. Ahol laksz, a körzeti kórházban is van rendelő, ahol a TB téríti a költségeket.
2010. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Olvasd a Bibliát! és menj el egy hit gyülekezetbe, ahol tudnak segíteni neked! Az én életem is megváltozott!!Higyj nekem (Ja és ott van ingyen pszihologus!)
2010. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Ez azért van mert a SÁTÁN elhomályosítja az elméd, és NEHEZEN tudsz parancsolni önmagadnak.

De jusson eszedbe, hogy te saját magad ura vagy, és SENKI nem irányíthat, mert SZABAD akaratod van, és a döntés joga a TIÉD.


A döntés legyen egy erős elhatározás:

"NEM FOGOK TÖBBÉ HAZUDNI"

Ígérd meg magadnak, hogy ezt betartod.


Gyakorold az igazmondást. Mikor hazaérsz, gondold végig a napod, és írd le mik történtek veled. Kezdj el egy naplót írni, ahova leírod az érzéseid, és hogy mik történnek veled.

Csak az igazat írd le. Mindahányszor kinyitod a naplót, gondolj arra, ha oda hazugságot írsz le, csak saját magad csapod be. Becsapod saját magad, és nem jutsz előre, mert egy általad kreált kis világban élsz, amihez fain történeteket kreálsz, amikről végül te is elhiszed hogy igazak. Ahelyett hogy cselekednél, és esetleg valóban véghez vinnél dolgokat.


Ezt akár fel is írhatod a napló elejére, amit mindig megpillantasz mikor kinyitod:

"NEM FOGOK TÖBBÉ HAZUDNI"

"IGAZAT MONDANI SAJÁT ÉRDEKEM"

2010. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban van pszichológus, nálatok nincs véletlen? Ja, és ingyen van :DD
2010. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy mi történt L'Qróval, miután bevallotta, hogy hazudott reggel, délben ... Ha nem hagyod abba, az lesz veled is! :D
2010. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A szüleid az egyetlenek akik segítenek!!!! Hidd el ez az oldal nem helyettesíti pl Anyukádat!! Mi mind szívesen segítünk, de ebből nem lesz semmi. Próbáld ezt megbeszélni azzal akihez a legközelebb állsz. Akard még jobban azt. hogy IGAZAT AKARSZ MONDANI. Ha meg tényleg olyan súlyos a problémád ahogy az előbb mondtam: SZÜLEID. ÉS NE FÜLLENTS!!!! Bízz abban, hogy jobb lesz!! Mert nincs lehetetlen!
2010. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!