Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Rossz ember" vagyok, ha ezen...

"Rossz ember" vagyok, ha ezen megsértődtem, kicsit kiakadtam? 15L (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Igazából tudom, elég gyerekes dolog, de most volt a szülinapom, és az egyik ágról levő nagyszüleim csak egy képeslapot küldtek, amivel nekem nincs problémám, bőven elég ennyi is, csak amellett esik rosszul, hogy amikor a tesómnak van szülinapja (de még ha névnapja, akkor is) lejönnek hozzánk az ország másik végéből (mert messze laknak), hoznak tortát, mindenféle sütit, nagy ebédet kerekítenek, adnak a bátyámnak csokit, pénzt stb.(Múltkor a 17. szülinapjára 40 ezer forintot kapott, és még elégedetlenkedett, hogy ez milyen kevés..), nekem meg egy képeslapot küldtek, és azt kívánták benne, hogy legyenek jó jegyeim, és bizonyítványom.. Jaj, meg felhívtak 2 nappal a szülinapom után, és állítólag azért "késtek", mert nem voltak otthon, mivel a szomszédlány ballagására mentek. A másik nagyim meg még egy képeslapot sem küldött, fel sem hívott.. Bezzeg ha a bátyámnak van szülinapja, akkor Ő is küldi a pénzt meg a csokikat ezrivel.. És nekem ez elég rosszul esik, nem értem miért "kapom" ezt. Igyekszem mindig kedves lenni, beszélgetek velük stb. Oké, hogy 15 évesen még nem vagyok olyan "felnőtt", hogy az ország helyzetét vitassam meg velük, de ott vagyok, és hallgatom őket, néha egy-két mondat erejéig hozzá is szólok, míg a tesóm, a nagy, érett, 17 éves "férfi", a tabletén pötyög, ha éppen volt annyira "udvarias" és ott maradt az ebédnél, amit a nagyszüleim oly lelkesen, szinte csak neki készítettek. (Mert bizony van olyan, hogy teletömi a hasát, aztán már el is vonul a szobájába gépezni.) Jogosan akadtam ezen ki? Ugye ettől még nem leszek rossz, kapzsi, mohó ember, mert ez picit szíven ütött, hogy csak egy lapot kaptam?

2016. máj. 3. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkinek rosszul esne, úgyhogy nem hinném, hogy ettől rossz ember lennél.
2016. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember, ez teljesen érthető.


Nem szeretném megbántani se a családodat, se téged, de ez a nagyszülők tudat alatti butaságának tudható be. "Megindokolni" max. ostobaságokkal tudnák cselekedeteik miértjét. Dat' fogalmazásmód. Hasonló helyzetben vagyok én is, az első unokájuk. Engem le se tojnak, közben pedig a mostoha unokájukat ide-oda hurcolásszák, dől nekik a pénz, csoki fagyi, odafigyelés:)

2016. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bandi6891 válasza:
nincs rossz ember csak fogékony
2016. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!