Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó az egyes öregeknek,...

Miért jó az egyes öregeknek, hogy hobbiból/unalomból állandóan orvoshoz járkálnak?

Figyelt kérdés

Én is tapasztaltam ezt, és orvos ismerősöm is panaszkodott már emiatt.


Ő elmondta, hogy már muszáj volt pár öregasszonynak megmondanija, hogy feleslegesen ne járkáljon állandóan (majdnem minden héten) orvoshoz, ne kéregessen időpontot, mert semmi baja nincs, és ő (az orvos ismerősöm) nem ér rá feleslegesen beszélgetni, meg csak az időt és az időpontokat veszik el mások elől.


De én is tapasztaltam már ezt. Volt valami gondom, így mindig minden héten ellenőrzésre kellett mennem. És volt 1-2 olyan öreg nő, akik mindig ott voltak. Bementek, és simán ki lehetett hallani, hogy csak beszélgetnek egyet, meg picit fáj a dereka, és ennyi. Egyszer hallottam, hogy az orvos sóhajtozva kérdezi, "már megint mi a gond?", erre az öreg nő meg "semmi, csak..."


Miért jó ez? Persze tudom, hogy nem mindenki ilyen, és tudom, hogy van a másik véglet is, aki soha nem megy el orvoshoz, akármi a gond, de akkor is.

Miért kell feleslegesen, unalomból orvoshoz járkálni?

Bőrgyógyászhoz kellett mennem. Volt egy öregasszony, aki állandóan türelmetlenkedett, mert ő nem ér rá, stb. Valahogy befurakodott pár ember elé. Behívták, semmi gondja nem volt (hallottam), majd kijött, erre 40 perc múlva is még ott beszélgetett a szomszédjával.


Miért van ez? Csak én tapasztaltam ilyet?



2016. máj. 1. 08:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Vannak állandóan orvoshoz járó emberek, és ez nem függ a kórtól, két fiatal ismerősöm is van, aki minden vacakkal azonnal orvoshoz fut, vagy orvostól-orvosig jár a képzelt problémáival.
2016. máj. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
68%
Én is tapasztaltam már, szerintem csak unatkoznak és így próbálják el ütni az idejüket .
2016. máj. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Amellett, hogy unatkoznak és ráérnek, olyan gyógyszerek felírásáért is oda kell menni nekik (is), amiket életük végéig szedniök kell.
2016. máj. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Magányosak és nincs kivel beszélgetniük. Egy idegenhez mégsem mehetnek oda az utcán, mert az elhajtja őket. Az orvos meg kénytelen végighallgatni, nem szaladhat el.
2016. máj. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%

Jajj nálunk is ez van...

Egyszer egy évben megbetegedek, elmegyek az orvoshoz és a váróteremben bekerülök valamiféle pletykálkodószobába... Szerintem direkt oda beszélik meg a találkozót, 3 nap múlva, 1 hét múlva és mesélik egymásnak a frissiben begyűjtött pletyókat. Én meg 2-3 óra után kimerülten, még pár betegséget összeszedve zuhanhatok be az ágyba.

2016. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Ja persze van olyan, akinek tényleg jogos az ottléte, mert kontrollra jár, feliratni a bogyóját, de ezek az arcok totál ugyanazok pár nap múlva az én kontrollomon :D
2016. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Akiket ismerősöm mondott, meg amiket én tapasztaltam, egyik se kontrollos.

Tudom, nincs rájuk írva, de a hallottak meg az orvos reakciója alapján....

2016. máj. 1. 09:11
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Én még azt utálom amikor kora reggel a tömött busz tele van az ilyenekkel. Természetesen ő csak a temetőbe megy reggel 6-kor. De utána hazafelé is látom buszozni, meg úgy majdnem mindig amikor megyek. Minden alkalommal mikor buszozok ugyanazon a székeken ugyanazok az öregek mondják a magukét és panaszkodnak, meg arról mesélnek hogy ki halt meg. Szerintem egész nap oda-vissza utazgatnak ugyanazon a buszon csak hogy ne unatkozzanak.
2016. máj. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Sztem ennek 2 oka van:

- idősebb korban az ember egyre jobban fél a haláltól, és egyre hipochonderebb tud lenni

- sajnos a legtöbb idős embernek nincs társasága... a barátai vagy elmorzsolódtak, vagy kihaltak melléle, nagyvárosban már a szomszéd sem beszélget velük, a család vagy letojja magasról, vagy munka miatt nincs ideje... és egyszerűen hiányzik neki a beszélgetés. Ezért megy folyton az orvoshoz, ezért jár többet fodrászhoz, mint indokolt lenne, ezért beszéli meg a fél életét bárkivel a buszon meg a Tescóban...

2016. máj. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem csak az orvossal van így sajnos.

Rengeteg olyan öreg van, aki hobbiból vagy unalomból buszozik vagy vonatozik, sőt olyanról is tudok, aki unalomból temetésekre járkál. A buszozás, vonatozás nem zavarna akkor, ha ezt nem mindig csúcsidőben tennék (ráadásul ugye ingyen...). Nincs annál idegesítőbb, amikor reggel mennek a felnőttek és a diákok munkába és iskolába, erre a fele le sem tud ülni sehová, nyomorogni kell a táskákkal, mert sok öregnek muszáj reggel 6-kor vagy 7-kor kimenni a temetőbe/piacra/akárhova, még véletlenül sem ér rá 1 vagy akár fél órával később. Ugyanez van, amikor sok ember jön haza a munkából, vagy suliból. Akkor is tele van a busz meg a vonat nyugdíjasokkal.


Nekem viszont már volt olyan, hogy plusz egy hetet várnom kellett egy fontos vizsgálattal, mert sok öregasszony lefoglalja az időpontokat úgy, hogy semmi bajuk sincs, de nem baj, mert "legalább megvizsgál az orvos", meg megnézeti magát. Nálunk anyum testvére orvos, és direkt rákérdeztem egyszer erre, és ő is mondta, hogy ne is hozzam szóba, mert neki is elege van ezekből, de ugye el meg nem küldheti őket, mert akkor meg panaszt tesznek. Anyum testvére is megemlítette, hogy ő sem érti, miért akarnak mindenáron a legnagyobb forgalomban időpontot, amikor egész nap ráérnek, nincs semmi bajuk, és lenne idejük délután vagy másnap eljönni.

Egyébként én ezt a viselkedést inkább az öregasszonyoknál tapasztaltam, öreg férfiaknál nem annyira.


Anyum testvére mesélte, hogy nála az volt a csúcs, amikor egy öregasszony hisztérikusan felhívta, hogy azonnal adjon neki időpontot XY napra reggelre, hogy ő legyen az első, mert NEM TUD hazamenni, ha nem így van!

Később kiderült, hogy a néni a kórházzal szomszédos utcában lakik, azaz gyalog kb 5 percre a kórháztól. Pofám leszakad.

2016. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!