Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyi igaz az "életemnél is...

Mennyi igaz az "életemnél is fontosabb vagy" kijelentésekből?

Figyelt kérdés
Sokszor mondjuk ezt,de vajon mennyit gondolunk belőle komolyan? Van valami, valaki akiért tényleg az életedet adnad ha arra kerülne a sor? Csak őszintén, ne azt ird amit mindenki hallani akar.
2010. ápr. 10. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Belegondoltam párszor...

Én csak anyámért adnám, vagy tesómért, vagy tesóm gyerekeiért. Ennyi a családom.

2010. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, én ilyet még soha nem mondtam, azonban már gondoltam rá, hogy mi lenne ha ilyen helyzetbe kerülnék.


Mivel vallásos ember vagyok, igyekszem annak megfelelően élni. Jézus szerint pedig: "Nincs senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja barátaiért."


Mivel minden ember felebarátunk, én remélem, nagyon remélem, hogy bárkiről lenne is szó, meg tudnám tenni érte. Nem csak azokért akik közel állnak hozzám.


Gondolatban meg tudom tenni, de a valóság ugyebár egészen más. Igazából nem tudom hogyan viselkednék ilyen helyzetben... én szerintem ezt senki sem tudhatja, mindaddig amíg nem élte át. Ezt egyszerűen nem lehet megmondani.

Isten adja, hogy ne kerüljünk ilyen helyzetbe.


Egyébként az is érdekes kérdés, hogy vajon más életét fel tudnánk-e áldozni, ha úgy alakulna? Mondjuk saját gyermekünkét?

2010. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nagyon a helyzettől függene... azt hiszem ha egy idegen kisgyereket valaki meg akarna ölni(nagy vaszélybe kerülne) akkor érte is. anyukámért és apukámért bármilyen helyzetben. őszintén. 16/L
2010. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ezt általában szerelmesek beszélgetéseiben hallhatjuk.. szerencsére elég ritkán adatik olyan helyzet, amiben a szó szoros értelemben fel kellene áldoznod magad vkiért.. de ha pl. egy balesetről lenne szó, vagy vmi váratlan helyzet, ahol veszélyeztetném az életemet vkiért, hogy megmentsem, akkor megtenném .. Idegenekkel nem biztos :/
2010. ápr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!