Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A magány/egyedüllét okozhat...

Queen_hungary01 kérdése:

A magány/egyedüllét okozhat depressziót szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. jún. 6. 19:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2016. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Okozhat hát.
2016. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Okozhat. Saját tapasztalat.
2016. jún. 7. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Okozhat, igen komoly depressziót. Tetézheti még a környezeted okozta teher, pl szülők, családtagok, osztálytársak gúnyos és sértő megjegyzései, esetleg a tanáraid visszataszító jelleme és igazságtalankodása. Én átéltem és a mai napig átélem mindezeket. Kikapcsolható, mára már úgy vagyok vele nem érdekel. Sok esetben öngyilkosságig fajulhat az ilyesmi, de van aki elmegy pszichiáterhez és túljut rajta. Vagy csak változtat amin csak tud, pl munkahelyet vált, közösségekbe próbál menni, interneten keresgél, vagy ami a legjobb új munkakört, iskolát, hobbiba kezd. Ezen dolgokkal ismeretségeket köthet és sok esetben párt is találhat. Az internetes társkeresés nem a legjobb, sőt, a legrosszabb. Párkeresésre a legalkalmasabb a közösségi kapcsolatok. Sok a lehetőség. Nem szabad pánikba és depresszióba esni, elfoglaltság kell és akaraterő. Ha akarat van, minden van. akarni kell kilábalni a bajból és leszarni a káros emberek fejét.
2016. jún. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Sajnos igen. Tapasztalat.
2016. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Persze, szerintem az esetek 90%-ában ez okozza.
2016. jún. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem! Vegyük például a remetéket. Elvonulnak a nagyvilágtól, és meditálnak. Teljesen stresszmentes életet élnek.
2016. jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy azért vagy magányos mert az emberek, a társadalom kitaszított, vagy önként dalolászva akarsz magányt, mert te arra vágysz.


Előbbi ahogy leírtam okozhat depressziót. Utóbbi nem minden esetben.

2016. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-es és mennyi remetével találkozol te a hétköznapokban? Nem hiszem, hogy a kérdés ilyesmire vonatkozott volna.
2016. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Az ember társas lény – a tudatában és minden egyéb szempontból is. Ha bármilyen ok miatt tartós magányra-egyedüllétre kényszerül, a lelkében, a pszichikumában olyan változások jöhetnek létre, amik depresszióhoz vezethetnek. Ezen kívül még több más ok is létezik (stresszhatások, öröklődés, bizonyos gyógyszerek stb.)
2016. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!