Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon hiányzik a régi város,...

Nagyon hiányzik a régi város, a régi iskola, mit tegyek?

Figyelt kérdés
elég régen elköltöztünk, már fél éve, de egyszerűen nem bírok továbblépni...el kellett mennem a régi iskolából, a nagyszerű osztályból, egy s**r iskolába egy rossz banda közé...egyszerűen még fel se fogtam,hogy már nyár van, ott tartok még mindig lelkileg, hogy ősz van, esős idő, pakolunk és megyünk át és onnantól kezdve összeomlott szinte az egész életem...nem mozdulok ki itthonról, fekszek egész nap, mindenki szerint búval b@*zott vagyok,szoktam átjárogatni a régi városba , de csak egyre rosszabb...

2016. jún. 7. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van lehetőséged a régi sulidba járni? Ha nem, akkor se keseredj el. Próbálj meg az új helyen is nyitottan viselkedni, azért biztosan nem olyan szörnyű. Ha homokba dugod a fejed, akkor természetes, hogy nem érzed jól magad és nem sikerül beilleszkedni. Próbáld észrevenni a jót. Előbb-utóbb azon kapod magad, hogy tényleg elviselhetp környék az új hely is, ott is csak hozzád hasonl emberi lények élnek. Fel a fejjel! :)
2016. jún. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. jún. 8. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem könnyű, sajnos negyedik általános után én is átkerültem egy másik iskolába. Egy olyan helyről, ahol tiszteltek a jó eredményeimért, egy olyan iskolába, ahol leköpték a kabátom, mert kitűnő lettem, ott fúrtak, ahol tudtak. Nagyon szenvedtem tőle. Beletelt több évbe, mire tűrhetően kezdtem magam érezni.


Csak utólag éreztem előnyét, hogy lehetett nyelvet tanulni, meg megerősödtem a sok irigytől. Nekem sokat segített, hogy visszajártam a régi suliba, meg beszélgettem régi osztálytársakkal. Akkor könnyebb, meg azért rájön az ember, hogy ők sem tökéletesek, meg az új helyen is vannak rendes emberek.


Meg most, hogy felnőttem és dolgoztam több helyen, azt mondom, hasznomra vált, hogy nem "kényelmesedtem bele" egy remek osztályba. Sokkal jobban tudom kezelni a kollégákat, mintha a kamaszkorom egy befogadó, hiperszuper közösségben telt volna el, ahol semmi kihívás nem ér.

2016. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt én is tapasztaltam,hogy erősödtem valamennyit, meg lelkileg is jobban kezelem, akik beszólogatnak...pl régen mikor beszólt valaki, elkezdett könnyezni a szemem és megszeppentem, meg se tudtam szólalni (nemtudom,hogy miért) mostmeg ha beszól valaki, visszaszólok. Ebből a szempontból jobb, de egyébként nagyon hiányzik minden, főleg a régi város.
2016. jún. 12. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!