Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagy baj az, mikor valaki...

Nagy baj az, mikor valaki (túl) sokat tépelődik azon, hogy nem kedvelik annyira?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha illetékes személyektől elvárta, mert előtte úgy tűnt, jobb a viszony köztük.

Vannak jobb kapcsolatai is, de közben azokon az embereken tépelődik, akik megbántották, mintha változtatni is akarnának ezen, de mégis úgy érzik, mintha nem tudnának.



2016. jún. 20. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy baj -e vagy sem, nem tudom, de szerintem nem. Mindenkinek az a baj, amit akar, hogy baja legyen.

Én már eljutottam arra a szintre, hogy nem érdekel, ha nem érdeklek valakit és csak azzal törődök, akit érdeklek.

Nehogy azt hidd, hogy ez a népszerűségi indexedet igazolja, egyszerűen olyan emberekkel foglalkozol akik le sem ejtenek. A kudarcokon rágódsz, de ezt az energiát fordítsd inkább azokra, akik törődnek veled.

2016. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon tetszett, köszönöm!:)

Még inkább a népszerűségi indexed rész, bár elvileg nekem is fontosabb a barátság a népszerűségnél, de tudat alatt vannak hasonló érzéseim, vagy inkább mintha valami önérzet-megrengetésről lehetne beszélni, nem az emberek hiányáról.

2016. jún. 20. 10:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
első voltam. Mindenkinek sérti az önérzetét ha valaki elutasítja, de gondolj bele, hogy nem felelhetünk meg mindenkinek. Valószínűleg te még jóval fiatalabb vagy nálam. Én rengetegszer átestem ezeken, és rengetegszer estem abba a hibába, hogy olyan társaságba akartam befogadtatni magam, akik nem fogadtak be, közben megfeledkeztem azokról akiket meg érdekeltem. És igen, én is tépelődtem, szóval utólag azt mondom nem baj, mert ebből tanul az ember. Az tök jó ha elgondolkodsz rajta, mert egy idő után kiszelektálódnak a hozzád nem illő emberek, és végül kevés barátod lesz, de minőségi :-)
2016. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Ezen felesleges keseregni. Inkább keress olyanokat, akik olyannak kedvelnek, amilyen vagy, ha nem találsz, akkor próbálj változtatni a hozzáállásodon.

Nem azért fognak kedvelni, mert te azt szeretnéd, hanem amilyen vagy.

2016. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

# 3

Ebben tökéletesen igazad van!:)

Máskülönben sosem szándékozom mindenkinek megfelelni, pont abban a helyzetben voltam, hogy olyan emberek "utasítottak vissza" (részben, a többi a túl reagálásom oka is lehet), akiket másnak láttam a többinél, és pont belőlük néztem ki, hogy különlegesek, mert az elején úgy viselkedtek, majd megváltoztak.

Nyílván én is éretlen vagyok ahhoz, hogy felismerjem, kiért érdemes.

2016. jún. 20. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Fordíts energiát azokra, akik erőssé tesznek. A gyengékre pazarolt energia a végzetedbe taszít. "


(HM szabály) Bene Gesserit-kommentár: Ki ítél?

Végső soron: Herbert Frank

2016. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából ez teljesen rendjén van:) Csak épp nehéz ilyen emberekre ráakadni, ráadásul még jelenthetem valakinek én is a gyengét vagy gyengítőt.

Felkavar a kérdés, hogy akivel én segítő vagyok, az miért nem.

2016. jún. 20. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Felkavar, hogy akinek segítesz, attól miért nem ez jön vissza. Majd visszajön mástól. Lehet, hogy csak évek múlva. De ami kedvességet és energiát beleadsz az emberi kapcsolataidba, előbb-utóbb mindig visszakapod.


Másrészt ha feltétel nélkül segítesz és sosem mondasz nemet, akkor ez egy idő után nem ajándék, hanem valahogy úgy veszik, mintha Neked kötelességed lenne. Bolond dolog, de így van. Mondj néha nemet.


A kedveléshez: ha valaki csak akkor kedvelne, ha megváltoznál, akkor az nem jó. Ha folyamatosan másvalakinek a képét kell sugároznod, másvalakit kell felépítened és játszanod kifelé, mint aki belül vagy, akkor abban nem az a legrosszabb, hogy nem azt szeretik, aki valójában vagy, hanem hogy esélyt sem adsz esetleg másoknak, hogy megismerjék és megszeressék az igazi valódat.


Bőszen ajánlom én is Frank Herbert Dűne-sorozatának az olvasását.

2016. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6-os voltam.

Én magam cégvezetőként kevésbé kedvelem a tépelődőket.

Ha valaki önmagát adja, és nem azon tépelődik, hogy a másiknak megfelel-e, bejön-e neki, őket jobban kedvelem. Még akkor is, ha esetleg komolyabb súrlódásaink vannak.

Mert bízhatok abban, hogy nem a megfelelési kényszer beszél belőle, hanem vele magával, az ő személyiségével, az ő gondolataival kerültem kontaktusba.

Vele magával beszélgetek, és nem egy felvett pózzal, aki megfelelni szeretne, hogy szeressék.

Szeretem, amikor valaki elmondja a saját véleményét. Még akkor is, ha az nem egyezik az enyémmel. Mert akkor már látom az érveit, és tudunk beszélgetni a témáról...

2016. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 Köszönöm a könyv ajánlatot:)


#9

Ez is nagyon tetszett és nagyon igazad van!:) Általában én is önmagamat adom mások előtt, amikor közvetlenebb vagyok. Esetleg magamban szoktak tépelődni, talán hiába, mert sokszor elvetem azokat a kétségeket, amig lebegnek a fejem fölött, és nincs túl sok értelmük.


Azt igazán nem mondanám, hogy megakarok felelni másoknak:)) Nem szoktam ilyen indítékaim lenni, egyszerűen csak zavar, miközben látom, hogy negatív/undoknak érzem magammal szemben egy-két illetőt, de ettől még nem teszek különösebben bármit azért, hogy szeressenek. Csak rosszul érzem magam olyankor.

2016. jún. 21. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!