Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félel mindentől és mindenkitől...

Félel mindentől és mindenkitől. Mit tegyek? 20f

Figyelt kérdés
Sziasztok. Azért írok az oldalra, hogy tanácsot kérjek mit is kéne tennem. Mostanában úgy érzem, hogy mindenki utál és senki nem kíváncsi a társaságomra mégha ez nincs is így, mert a barátaim kiszoktak hívni de én ilyenkor inkább kitalálok valami kifogást, hogy miért nem tudok kimenni. Régebben még általános iskolában alsó osztályban az osztályfőnököm rendszeresen mindhen héten kiállított az osztály elé és megalázott előttük a legkisebb dolgok miatt is pl. Rosszalkodtam a szünetben. A szüleim nagyon szigorúanbántak velem. Ha rossz jegyet kaptam anyám mindig elkezdett kiabálni velem hogyha ez mégegyszer előfordul szíjat hasít a hátamból és nem egyszer meg is vert emiatt. Volt olyan, hogy nem tudtam neki felmondani a leckét sokadjára se és inkább a fejemhez vágta a könyvet úgyhogy az felszakította a bőrömet. Ha valami rosszat csináltam nem egy nevelő célzatú fejbevágást kaptam hanem idegbeteg módjára pofozta a fejem annyira hogy a kezeimmel kellett védenem magamat. Apám állandóan azzal fenyegetett hogy ha nem viselkedek rendesen hozza az övet és megver vele. Kegyetlenül bánt az állatokkal. Volt egy kistestű kutyánk. Egyszer miután hazaértünk észrevette hogy tiszta karc és kosz az étkezőasztal . Teljesen kikelt magából hogy szétcseszte a kutya a nyaka felett a bőrnél fogva szó szerint rávágta az asztalra a kutyát és ököllel verte a fejétúgy hogy az már vérzett mindezt a szemem láttára. 4-5 éve elváltak a szüleim apám egyik estéről a másikra lelépett annyit mondott csak hogy egy időre most külön lesznek anyámmal. Sírva könyörogtem neki hogy ne menjen el de nem érdekelte. Most testvéremmel anyámmal és abarátjával meg az ő két gyerekével élünk egy három szobás kis lakásban úgy hogy nem is szeretem azokat az embereket de ez anyámat nemérdekli csak az hogy neki jó legyen. Ezeket mind azért írtam le mert mostanában minden este ezekkel a gondolatokkal fekszem le aludni. Van amikor aludni sem tudok órákig fent vagyok és ezeken gondolkozom. Azt kell még tudni rólam hogy önbizalmam semmi nincsen annak ellenére hogy van egy csodás barátnőm. Az emberektől nagyon félek idegenekkel nem is tudok szóbállni. A buszon vagynagyon halkan vagy egyáltalán nem beszélgetek ha barátokkal vagyok vagy ha telefonálok. az a llegnagyobb baj velem hogy mindent magamra veszek. Ha csak foszlányokat hallok egy beszelgetesbol egybol arra gondolok hogy biztos engem oltanak mert milyen szanalmas vagyok. Ha csak poenkodnak azt is magamra veszem. Nem tudom mit kene csinalnomhogy a multamat magam mogott tudjam hagyni es ne kelljen emitt ragodnom allandoan es hogy hogy tudnek onbizalomra szert tenni. Kerlek segitsetek.
2016. jún. 25. 02:40
 1/4 Alibaba15 válasza:
Nem irigyellek. Beteg apad van, az ilyeneket ott helybe szet vernem.
2016. jún. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom azt, ahogyan felnőttél, és hogy most sem sokkal jobb a helyzet. Értékes ember vagy, a csodás barátnőd sem véletlenül van Veled, hanem azért, mert méltó vagy rá. Barátaid is ezért vannak. Nem természetes, hogy az embernek barátai legyenek, sokaknak nincsenek is. Ez is azt mutatja, hogy érdekes, értékes ember vagy.


Nem tudom, az új testvéreid milyen idősek, de ha lehet, alakíts ki velük jó kapcsolatot, egy testvér, még ha nem vér szerinti is, rengeteget tud segíteni az életben.


Nagyon sok rossz családban felnőtt ember fél attól, hogy olyanná válik, mint a szülei. Lehetséges, hogy Nálad ez átcsapott túlzó félénkségbe. Ahogyan a szüleid nem tanulták meg kezelni az indulataikat, nem fojtották vissza a dühkitöréseiket, úgy Te inkább mindent elfojtasz, nehogy olyanná válj, mint ők. De nem leszel olyan. Ez csak Rajtad múlik, és aki mindezt túlélte, az erős.


A legjobb az lenne, ha találnál valamit, ami nagyon érdekel, és eköré építenéd fel az életedet. Ne félj keresgélni, és olyan szakmát választani, ami nem csak szakma, hanem hivatás. Nem kell a legjobbnak lenned benne, hanem fordítva: az kell, hogy az a szakma Számodra a legjobb legyen. Nem kell tökéletesnek lenned.


Amint lehet, költözz el otthonról (tudom, hogy ez manapság nagyon nehéz), és ne legyen lelkifurdalásod, hogy onnantól a saját életedet éled, vissza se nézve.

2016. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon félek attól hogy olyan leszek mint a szüleim és ezt nem szeretném. Félek a későbbiekben a gyerekvállalástól már most mert nem szeretném hogy olyan gyerekkoruk és életük legyen mint nekem.
2016. jún. 25. 16:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Van olyan helyzet amikor annyira szorongok mellettük hogy egész végig amíg velük vagyok egy szót se szólok mert felek ha rosszat mondok megutálnak.
2016. jún. 25. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!