Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a baja a barátomnak? Mik...

Mi a baja a barátomnak? Mik ezek az "önkéntelen" exével kapcsolatos dolgok? HOGY FOGALMAZZAM MEG A VÉLEMÉNYEM NEKI ÉLŐBEN? SÜRGŐS.

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve. 2 napja folyamatosan sírok, mint egy gyerek. Tudom, hogy a problémáinkat magunknak kell megoldanunk, de segítséget szeretnék kérni, mert úgy érzem nem bírom már tovább, és el3g durva megoldásokon gondolgodtam már, amivel csak magamnak ártanék .........

Tehát. A sráccal akivel már lassan fél éve "együtt vagyok" nagyon megromlott a kapcsolatunk. De tényleg, borzalmasan.. Januárban kezdődött, egy csókkal az egész, aztán gyönyörű volt a február-március-április(közepéig).

Ez idő alatt nagyon jól kijöttünk, lementen hozzá/ő lejött hozzám, többször lefeküdtünk. De nem csak erről szólt, jól szót értettünk, minden nap dumáltunk, sok volt a közös téma..

Aztán jött az a korszak, hogy már nem volt miről beszélni, nem volt téma stb.. De találkoztunk mindig és szerettük egymást.

Aztán májusban már nem is találkoztunk, alig beszéltünk.. Feltettem neki facen egy kérdést, hogy mondja meg mi baja, egy hét múlva válaszolt.Nagyon szomorú voltam, nem tudtam mi lett velünk. Aztán a lényeg:

Nagy nehezen elmondta, hogy neki az a baja, és az befolyásolja abban hogy járjunk, hogy vannak neki ilyen önkéntelen/akaratlan is előjövő emlékei az EXÉVEL úgy hogy ő nem is gondol rá.. Szóval előjön neki, aztán utána begubózik a szobába és csak van.. Ez a legfőbb baj.

És nem is találkoztunk meg semmi, tök ritkán beszéltünk/beszélünk. DE. Egyszer bementem hozzá aztán mondtam neki, hogy figyelj, akkor mivan? Ugyan ezt elmondta (emlékképek önkéntelenül stb..) de azt hogy mit akar már nem. Mi ez szerintetek? Most erre mit mondjak? Semelyik lány nem tűrné el ezt, én mégis várok, megyek a kapcsolat után..

Az utóbbi időkben visszatiltotta az exét akivel 3 évig jártak.. a csaj bejelölte, ráírt, beszéltek újra.. De a csajnak már barátja van, am is egy nagy r**anc, már bocsánat, mert 2-3 éves kapcsolatokat eldob, aztán 2 nap múlva már mással van.. mindegy..

Nekem ez így rohadtul nem jó. Hiszek benne, hogy "megint" összejövünk, bár még nem is szakítottunk 10 napja nem beszéltünk, tehát nem tudom most mi van mert se véget nem vetettünk ennek a kapcsolatnak, de ez meg egy 0 így..

Folyamatosan sírok. Megállás nélkül.. Félek a depressziótól.. Kérdésem:

Arra gondoltam, hogy holnap (felhívjam v írjak neki?) hogy találkozzunk és tisztázzuk, de nem tudom jó ötlet-e egyáltalán..

VALAMI FRAPPÁNS, KEMÉNY VÉLEMÉNYT AKAROK NEKI MONDANI EZEK UTÁN, HOGY MENNYIRE GYEREKES, ÉS HOGY DÖNTSE EL MIT AKAR, MERT MÉG MINDIG RENDBE LEHETNE HOZNI ... Ha leírnád nekem, hogy te hogy mondanád el keményen a véleményed neki, úgy hogy szinte kénytelen legyen válaszolni, azzal megmentenéd az életem.

Előre is nagyon nagyon köszönöm.

U.i: Tudom, hogy magamnak kell megoldanom a problémáimat. De próbálkoztam már és kezdek megőrülni..

-Mi ez az " önkéntelen" emlékbeugrás nála?

-Találkozzak vele egyáltalán és tisztázzam?

-Frappáns, talpraesett vélemény.

Ezer hála annak, aki segít. Tényleg sürgős.



2016. jún. 26. 01:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Omg.

Attól függ, hogy milyen emlékek jutnak eszébe. Jók vagy rosszak. Ha előbbi, akkor hiányzik neki a csaj, ha utóbbi, akkor fél, hogy ha újra lesz kapcsolata, pofára fog esni megint.

Persze hogy találkozzatok, DE:

nem kell "véleményt" mondani. Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Neki segíteni kell feldolgozni a szakítást (akármikor is történt). Legyél vele kedves és NE hozd fel az ex-témát. Ha rájön, hogy veled elfelejtheti a múltat, te leszel a jövője.

Sok sikert:)

2016. jún. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

semmi esetre se "valami frappáns, kemény véleményt mondj neki, hogy mennyire gyerekes és hogy döntse el mit akar". ettől csak mégjobban be- és elzárkózik előled, méginkább magára marad a problémájával, ezek után veled fogja a legkevésbé megosztani és talán a megoldás keresésbe sem fog bevonni, vagy akár szakíthat is. minél inkább döntésre akarod kényszeríteni és minél erőszakosabban/ellentmondást nem tűrően teszed, annál valószínűbb, hogy a döntése nem te leszel.


első körben mindenképp érdemesebb lehet az első válaszoló javaslatára hallgatni. ne hozd szóba ezt a problémát és az exét. próbáld meg elterelni a figyelmét, kimozdítani a mélypontról, felvidítani, szórakoztatni, hogy jól érezze magát veled, hátha csak ennyire van szüksége. ha ez egyáltalán nem működik, vagy csak átmenetileg működik, de aztán mindig visszaesik, akkor lehet érdemes további megoldáson törni a fejed.


megértéssel, figyelemmel, gyengédséggel sokkal többre mész. ha már mondani akarsz neki valamit, akkor próbáld az erőszakmentes komminikáció (olvass utána) elvei szerint megfogalmazni, hogy most nagyon keveset beszéltek és ez zavar téged és félsz tőle, hogy tönkremehet a kapcsolatotok, ezért szeretnéd megoldani és azt kéred tőle, hogy keressetek megoldást.


ha eljuttok oda, hogy beszéltek a problémáról, akkor próbáld mélyebben megismerni, hogy milyen gondolatok formájában jut eszébe az ex, mi váltja ki, milyen érzéseket vált ki benne, hogyan reagál rá, hogyan éli meg ezt a dolgot, stb. an persze jó lenne, ha nem zúdítanád a nyakába az összes kérdést egyszerre, hanem sikerülne beszélgetnetek és ha el tudnád érni, hogy inkább ő beszéljen magától, vagy legalább párbeszéd legyen, amiben aktívan részt vesz és lehetőleg még jól is érzi magát közben, szóval ne kihallgatásra állítsd falhoz, mert az is csak megijeszti, bezárkózásra készteti és aztán nem sokra mész vele.


nem szorosan vág a témába, de szerintem érdemes lehet megnézned, mert elég sokat foglalkozik azzal, hogyan működnek a párkapcsolatok, miért nem működnek jól és hogy mennyire sokat számít a kommunikáció:

https://www.youtube.com/watch?v=1ya6lr6zHAg

2016. jún. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem erőlködnék. Nem tudom, hány évesek vagytok, de ha nem képes elfelejteni az exét és túllépni rajta, ráadásul olyannyira nem, hogy a jelenlegi kapcsolatát elhajítja, és inkább bepróbálkozik megint az exénél, akkor szerintem kár próbálkoznod. Ha a csajnak nem lenne barátja, akkor már újra összejöttek volna, még ha csak szórakozna is a sráccal, a csávó akkor is azonnal ugrana hozzá. Ez 100%. Veled meg nem is beszél hetek óta, ezek után egyértelmű a dolog. Megpróbáltátok, kicsit jó is volt, de neki nem te kellesz. Ez szomorú, de ez van.

Őrizd meg a büszkeséged, ne fuss utána, de ne is bántsd meg. Nem tehet róla, hogy hülye.

Mondd el neki, hogy fáj, hogy nem tudott boldog lenni veled, de szemétség volt tőle úgy belekezdeni, hogy még mindig az exét szereti. Mondd el, hogy nagyon megbántott, és keressen egy pszichológust.

Te meg ne ess az ő hibájába, szépen lépj tovább, és keress egy olyan srácot, aki nem a múltban él, és aki őszintén szeret és megbecsül. Ne pazarold az idődet olyasmire, amire nem érdemes.

2016. jún. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nincs témátok, nem tudtok miről beszélni. Lefeküdtél vele de ő már nem keresi a társaságodat. Ergo ez nem volt igazi kapcsolat. És valószínűleg tökre olyan dolgokat csinált veled mint az exével. Tehát nem szeretett téged, csak jól kihasznált. Hasonló helyzetben vagyok, csak én nem keresek csajt, hogy tönkre tegyem.

Nekem majdnem 2 éve lett vége egy kapcsolatomnak még is megint róla álmodtam most az este. Kivagyok lelkileg, hogy másik pasival van, hogy nem érek egy kalap szart sem.

2016. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 thuesday válasza:

Nálam is volt ilyen, nem tudtam az exemmel történt emlékeimet elfelejteni... Sajna az utána létrejött kapcsolatomban volt egy egyhónapos szünet, (így láttam jónak) de azóta kitisztult a fejem és már semmi nem maradt ebbõl a visszaemlékezõsdibõl. Lehet csak ki kellene mondania amikre gondol, lehet azért zárkózik be, mert a gondolatai süket fülekre találnak. Ilyen esetben(fõleg hogy ugye te tennéd meg nem õ) katasztrofális lenne egy szakítás... Lehet pont azért depressziós most is, nem lenne jó vége!!!

Remélem tudtam ennyivel segíteni!:3

2016. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!Nagyon hálás vagyok.

Még nem alakult semmit a helyzet. Nem mertem még írni neki, hogy találkozzunk.Az egyik barátnőm szerint hülye ötlet oda menni hozzá ugyanis ne alázkodjak meg előtte stb.

Jó emlékek jutnak az eszébe, akkor ezek szerint hiányzik neki.2 éve szakítottak.

De neki olyan szinten megy ez a dolog, hogy állandóan eszébe jut, és önkéntelen! Aztán meg tiszta depis lesz.

Meg akar ettől "szabadulni" de egyszerűen nem megy, ezt nem ő irányítja..

Kedves meg már nem nagyon tudok vele lenni, annyi mindent megtettem már és elfáradtam. Nagyon.

2016. jún. 27. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!