Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hazugságban élek. Egyszerűen...

Hazugságban élek. Egyszerűen nem tudok kitörni belőle. Hogyan juthatnék segítséghez?

Figyelt kérdés

,,Nincs rosszabb, mint hazugságban élni, bármilyen súlyos is legyen az igazság. Az igazsággal mindig lehet mit kezdeni. Az igazság mindig megváltás, mert csak általa járható be a lélek mélyére vezető út.''

Pierre Franckh

Nagyon jól tudom, hogy ez mennyire nem bölcs dolog. Ahogyan most élek, legalább is a munkám nem én vagyok. Mindenki azt hiszi a szakmámban dolgozom. Azért vállaltam el akármilyen melókat mert el akartam jönni már otthonról. Most pedig egyszerűen túl nehéz ez az egész. Vártam, hogy igazzá váljon a hazugság, de így egyedül nagyon nehéz tenni érte. Így támogatást sem tudok kérni. Mindenki erősnek hisz, én pedig mélyen belül fuldoklom, és hiányzok magamnak.



2016. júl. 7. 13:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Csak úgy bevallani képtelen lennék...
2016. júl. 7. 13:57
 2/4 anonim válasza:
Keress magadnak egy támaszt akiben megbizol és számithatsz rá.
2016. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz, valószínű szükségem is lenne erre, de nagyon nehezen engedek közel embereket, nehéz lesz.
2016. júl. 11. 11:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem élsz "hazugságban", egyszerűen csak nem tudod igazán hogy mit akarsz, nem vállalsz felelősséget a saját döntéseidért.

Az amiben élsz, az jelenleg, aktuálisan a te életed, csak nem tetszik neked. Attól még a te életed, amit te választottál.

A lényeges probléma inkább az, hogy túl sokat vártál, és azt hitted, hogy bármi könnyedén sikerül.

Ha nem akarsz "hazugságban élni", egyszerűen legalább mond el másoknak az igazat, ne fátylazd, és fogadd el a reakciókat.

Szerintem azért nem élsz hazugságban, mert amit igaznak szeretnél, abban nem élsz semmilyen formában, legalábbis az még nem élet, hogy te mit mondasz magadról másoknak, vagy hogy ők mit hisznek rólad. Viszont biztosan nem árt ezt letisztázni, hogy igazat higgyenek. De attól egyáltalán nem fog változni az életed, és igazzá válni amit szeretnél, hogy hazudsz.


Szerinem elsősorban azt lásd be, hogy a jelenlegi állapotod és helyzeted, amiben állsz, az az "igazság", nem az igazság, amiről szeretnéd hogy az legyen.


Ez még nem zárja ki, hogy ne tudnál válzotatni a helyzeteden, de eleve ne képzeld be azt, hogy neked más életed kellene legyen, mint amit magadnak alakítottál eddig. Az van, ami adatott.

2016. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!