Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valamelyik értelmes ember...

Valamelyik értelmes ember eltudja mondani hogy hogyan kell nyitottnak lenni az emberek felé? (lentebb)

Figyelt kérdés

avagy


-hogyan lehet valakiből jobb ember?? kicsit szemtelenvagyok..vissza beszélek anyuéknak

-hogyan valtoztassak a személyiségeme?? hogy nyitottabb legyek,ne legyek zarkozott,suliban teljesen biztos legyek minden.. ilyesmi


ha valami gond van a kérdéssel : BOCSI :D

nemdirektlenne.


2010. ápr. 15. 06:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős lehetsz, 14-15? Ahogy így a szavaidből kivettem. Fiatalon én is olyan voltam, mint te. Feleseltem, a suliban nem szóltam senkihez önszántamból. Ahogy teltek, múltak az évek mindezt kinőttem. Majd eljön az idő, mikor belátod, hogy a szülőket tisztelni kell. Csak gondolj bele abba, hogy eddig mennyi mindent tettek érted, ez már önmagában tiszteletre méltó. A suliban, hát... jómagam még mindig ember kerülő vagyok, de azt az egyet megtanultam, hogy mikor egy idegen leszólít, ha azonnal mosolyogva válaszolsz, nyitott kedves személyiségnek könyvelnek el és onnantól már könnyű az ismerkedés. Az iskolában is próbálj meg mosolyogni és szóba elegyedni másokkal. Igazából ez egy összeszokott közösségben szerintem nehezebb feladat, hiszen ott má kialakult rólad egy kép amit nehéz megváltoztatni, de nem lehetetlen.

Ajánlom, hogy olvass sokat :D Főleg kicsit filozofikusabb regényeket. (ebben kérheted a tanárod segítségét, ajánljon neked való könyvet) Ha nem szeretsz olvasni... akkor, hát nincs több ötletem.

2010. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezen nem lehet úgy változtatni, hogy én most leirok neked egy választ és hipp- hopp, elolvasod s már új ember vagy. Ez fokozatosan történik, de elkell kezdeni. Előszőr is legyél tisztában a dolgokkal : a szemtelenkedés, a rosszmájuság, az arrogancia TILOS ! Nagyon ritkán van, hogy megengedheted magadnak és akkor is csak azért kell tedd, mert a helyzet megkéri vagy azért, mert olyan személlyel van dolgod. De azt elfelejtheted, hogy valaki szeretni fog, ha szemtelenkedsz, feleselsz, stb. stb. Csak egy elkényeztetett gyereknek fogsz tűnni


A személyiséget sem lehet változtatni, csupán épiteni lehet, fejleszteni. Nos, előszőr is tudnod kell, hogy nemcsak a szem, hanem a viselkedés is a lélek tükre. Nem tűnhetsz másnak, mint ami vagy. Maximum csak próbálhatsz másnak tűnni, de úgyse fogsz. Mondjak egy példát :


van egy lusta, búskomor, ronda viselkedésű tinédzser és ahoz, hogy az iskolában jobban tiszteljék, szeressék és becsüljék, ahoz megkell változzon, de igazából ! Az nem fog menni, hogy " majd a suliba másképp viselkedem ". NEM ! A zárkozottság, levertség LELKI BETEGSÉG, pont úgy képzeld el, mint amikor elakarnád játszani, hogy egészséges vagy és közben folyik az orrod. Persze lelki betegként nem az orrod folyik, de van valami a viselkedésedben, amit a többiek úgyis észre vesznek. Ezért kell igazán meggyógyitsd magad és nem csak a gyógyulás látszatát kelteni.


Én azt tanácsolom, hogy mig otthon vagy lazits, de ez nem azt jelenti hogy aludj egész nap, hanem hogy bármit is csinálsz, azt csináld szivesen és csináld végig. És csináld magabiztossággal és legyél spontán : ha filmet nézni támad kedved tegyél be egy DVD-t a lejátszóba, ha olvasni akarsz vegyél elő egy jó könyvet, ha jogázni akarsz akkor az nagyon hasznos neked és kellemes is. A lényeg, hogy gördülékenyen teljen a napod és ne görcsölj mindenért


Ez vonatkozik arra is, hogy ne érdekeljen annyira mások véleménye, mert lehet, hogy ez az, ami nem enged változni. Ugyanis nem másokért kell változzál, hanem magadért.

2010. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igazadvan. az is lehet hogy elirtam a kerdest...:) ugy alabból nagyon vicces,és nyitott vagyok\voltam csak suli váltás miatt...ez mot jónagy probléma lett.. mert itt nincsnek sem barátaim...:)és úgy az elég nehéz hogy magamba legyen jó a kedvem.. xD
2010. ápr. 16. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!