Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek jó a Vajk név?

Szerintetek jó a Vajk név?

Figyelt kérdés

én utálom ezt a nevet óvodában mindenki csúfolt miatta és én se szeretem gondolkodom rajta hogy megváltoztatom a nevemet.

.........ti mit gondoltok erről?



2016. júl. 29. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Változtasd Istvánra.


Egyébként nem hétköznapi név, plusz nagyon könnyű csúfolni(vajkrém stb)

2016. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen tényleg nagyon könnyű csúfolni
2016. júl. 29. 16:02
 3/12 kacsahölgy válasza:
Igaz, hogy könnyen csúfolható, de szerintem hogyha teljes mellszélességgel kiállsz a neved mellett, igazán szép lesz a számodra!
2016. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen csak az a baj hogy én sem szeretem a nevemet
2016. aug. 1. 15:43
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem szép név.

Férfias, méltóságteljes.

Csúfolni minden nevet lehet.

2016. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen csak az a baj hogy én sem szeretem ezt a nevet de azért köszi a választ
2016. aug. 1. 22:10
 7/12 elmentekti válasza:

Nekem tetszik. Szeretem a ritka neveket. De ez nem rólam szól. Tegyèl ùgy, ahogy jónak látod! Mondjuk sokáig èn se szerettem az enyèmet, mert sokat lehet csúfolni (èrdekessèg, h ezzel senki nem èlt pedig lett volna mit) Pulcsi, Puli, Duci, Ruci... Adja magát. Szal együttèrzek veled. Csùfolás helyett nálunk csak egy kis fèlreèrtès volt.

Tanár: -Hogy szereted, ha szólìtanak?

Èn: -Juli, Julika. Vagy a teljes vezetèk nevemen! De Julcsi semmikèpp sem! Nem illik rám, s hülyèn hangzik!- nem kellett volna ennyit szövegelnem. Persze, mèg csak alsós voltam, s hatalmas dumagèp. Ma már egy szóban lerendezem az egèszet szóban(mint látod, most îrásban èlem ki magam :), de akkor annyira el akartam magyarázni, h ne hîvjon Julcsinak, h csak az jutott el a fülèbe... Ki nem találnád, minő váratlan fordulat! (Irónia) Valahogy îgy tudom elkèpzelni a szituációt a tanár (elnèzèst, akkor mèg tanîtó nèni szemszögèből): - Bla, bla

... Julcsi, bla, bla hîvjon! - ìgy tehát èrthető az egèsz. Világèletemben különleges nèvre vágytam (gondolom te meg az ellenkezőjère). Erre meg kapom ezt! De nem szóltam, mert 1. Hülye vagyok. _2. Gyáva vagyok. 3. Azt hittem, makacskodik, mint a mamám ( nagyi: "Ne szègyeld ezt a becenevet! A Julcsa szèp nèv!" "Ja. - gondoltam - Olyan szèp, mint egy több hetes romlott hányás a fènyes aszfalt közepèn." Vagy: "Tán a szomszèdasszonynak." "Csak nekem ugrik be erről Julcsa kulcsa, meg egy ravaszkèpű, rèszegsègtől vörös nèpi ruhás dagadt asszony, amint nèpdalolat ènekelve kavargatja a zsìros gulyást?") De annyi a törtènet lènyege, h a normál nevem egy idő után megszoktam. S megkedveltem. A rèszemmè vált. De a Julcsika meg hasonló marhaságok, mèg mindig nem èn vagyok. A tanîtónak vègül csak akkor szóltam, amikor nyugdìjba vonult...

2016. aug. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ és a történetet is végigolvastam....szerintem a te nevet nem rossz és igen én mindig is gyakori névre vágytam mint például BenceGergely János stb. sok gyakori nevű embert ismerek és úgy irigylem őket
2016. aug. 2. 23:42
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint nem tetszik, de lehet, csak azért, mert nagyon ritka. Ha nagyon zavar, változtasd meg minél előbb (de azért gondold át).
2016. nov. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Volt Vajk nevű ismerősöm, akit sosem csúfoltak.

Inkább különlegesnek tartották a neve miatt.

2016. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!