Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nem akarok...

Mit tegyek ha nem akarok élni, de túl gyáva vagyok az öngyilkosághoz?

Figyelt kérdés

2016. aug. 1. 12:09
1 2
 1/19 2*Sü ***** válasza:
76%

Akkor kénytelen leszel élni. Ha viszont élsz, csináld jól. Érezd jól magad, keresd meg magadban azokat a képességeket, amikben igazán jó vagy, és ezeket fejleszd magadban, csináld, tűzz ki célokat. A hangulatod is mindjárt jobb lesz, lesz kedved élni, mert van előtted valami cél, ami felé megtett minden lépés élvezettel fog eltölteni, akkor is, ha az út nehéz, esetleg fájdalmas, lemondásokkal jár.


Nem biztos, hogy ez egyszerű. Nem biztos, hogy gyorsan megy. Lehet valakinek 5 év kell, mire rálel arra, hogy mi az, amiért érdemes élnie, mitől válik az élete boldoggá, kiegyensúlyozottá. Lehet valakinek 10 év kell, vagy 15. Soknak is tűnhet, mégis jó eséllyel kevesebb, mint az életed fele, tehát érdemes kitartónak lenni.


Meg persze a „nem akarok élni” is sokféle dolog eredménye lehet. Lehet van valami tényleges élethelyzet, ha igen, meg kell keresni belőle a kiutat, vagy látni kell, hogy mennyire tartós, vagy ideiglenes dologról van szó. De lehet nincs különösebb oka, ekkor lehet valamiféle pszichés betegség is a háttérben, depresszió, amin egy pszichológus tud segíteni, akár gyógyszeres, akár nem gyógyszeres kezeléssel, terápiával. Lehet érdemes lenne neked is felkeresni egy pszichológust, bár itt megjegyzendő, hogy az emberek többsége kicsit viszolyog ettől, mert valahogy a pszichés betegségről az őrületre asszociál, sokkal nehezebben veszi rá magát, sokkal nehezebben osztja meg az ilyen jellegű problémáit egy idegennel. Pedig hát az agy is csak egy szerv, ugyanúgy lehet apróbb hiba a működésében, mint bármilyen másik szervnek. Pl. ha valakinek elszakad az ínszalagja, akkor az sem jelenti azt, hogy ő béna lenne. Vagy ha lázas vagy, amiatt mész el orvoshoz, akkor sem jelenti azt, hogy te életképtelen lennél.

2016. aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
64%
Kedves harmadik válaszoló, egyet kell értsék veled.
2016. aug. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Kedves Kérdező, én több éven keresztül êltem együtt ezzel a problémával. Ne úgy értsd, hogy az öngyilkosság gondolatával keltem és feküdtem. Meg-meglóduló tendenciák jellemeztek. Mintha magamba kódoltam volna a félelmet, hogy egy nap a sajàt kezem által halok meg, de ideig óráig megóvott az empátiám, és a gyerekkorom folytán belémkódolt istenfélelem, nem hittem és nem hiszek Istenben, akkoriban mégis sokat nyomasztott, hogy ha mégis van, esetleg a gyehennába kerülnék még öngyilkosság nélkül is. Az én esetem szerencsére speciális, nekem túl kellett élnem egy öngyilkossági kísérletet ahhoz, hogy megszeressem az életet, szóval ez az amit nem javaslok, mert nekem szerencsém volt. Azt tudom mondani, próbálj magadra koncentrálni: hidd el, hogy mások viselkedésén nem változtathatsz, csak a magadén, és ezt nem érheted el percről percre, annyit tehetsz, hogy minden nap végig gondolod mit tehetnél azért, hogy magad számára elfogadhatóbb, boldogabb ember légy, ha ez megvan, meg is kell tenni ui.:Ez a valami lehetőleg ne az öngyilkosság legyen, hidd el, nem jó dolog az, én tapasztalatból mondom, elég sok embernek fájdalmat okoztam vele.
2016. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 timeamagdolna válasza:
58%

Van ilyen érzés. Hogy ne így legyen, ne tűzz ki nehezen elérhető célt! Pl ne akarj BOLDOG lenni, pláne ne csak úgy, varázsütésre! Inkább pici, könnyen elérhető célokat tűzz ki magadnak! Én úgy csinálom, hogy mindig AZNAPRA döntöm el, hogy a pici apró örömökbe is bele fogok kapaszkodni. Pl. séta közben nézem a kis virágokat, beleszagolok a levegőbe, hogy vajon ma milyen illatokat érzek, vagy nézegetem a szobámban lévő nagyon szép színű képet - szóval elszórakoztatom magam. Biztos neked találsz körülötted olyan dolgokat, amin elidőzve kellemes érzést okozol magadnak. (Én ezt hívom a "létezés örömének". Aminek semmi köze a szemét főnökhöz, a megcsalt baráthoz, a rossz szülőkhöz, a nehéz tantárgyhoz, a link barátokhoz...

A legfontosabb, hogy így, napról napra, egyik napból áttold magad a holnapba. Ha ez sikerült, akkor oké :)

2016. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 petikoma2 válasza:
12%
nem a te életed tehát nem rendelkezel vele ergo vigyázzrá mig élsz
2016. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%
Nem az öngyilkossághoz vagy gyáva, hanem az élethez.
2016. aug. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
17%

Szedd össze magad, mert a körülötted lévőket csak bántod ezzel a hozzáállással. Ha tényleg nem akarnál élni, már rég véget vetettél volna az életednek, de még itt vagy, szóval csinálj értelmet a létezésednek. Fogadd el, hogy nem kapsz meg mindent, amit csak akarsz, de értékeld, amid viszont van.

Valamit csak kell tenned, mert nincs semmi élet és halál között. Ha már az életet választottad a gyávaság mögé bújva, akkor élj. Bármilyen szituációt jobbá tudsz tenni, de először fejben kell eldöntened, hogy akarod. Sokan belesüppednek az önsajnálatba, ami egy bizonyos mértékig rendben van, de nem lehet így hosszú távon létezni. Vedd észre azokat, akik segíteni próbálnak, és fogadd el a segítséget. De bármennyien is segítenek, neked is tenned kell érte, bármi is az, amit akarsz.

Szóval mássz ki az önsajnálatból, és kezd el megoldani a problémáid, mert okkal vagy még mindig a földön! Sok sikert!

2016. aug. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

1, Hé haver! Kapjál már a vízfejedhez! Nem vagyok keresztény, de ha az lennék azt mondanám, ha megteszed pokolra jutsz.


2, Vedd már észre, hogy minden változik! Ha két másodperc múlva kinézel az ablakon, ránézel egy fára vagy bármire nem ugyan azt látod mint előtte! Amiben most vagy az is változni fog!! Előbb utóbb de változik!

Ha kinyiffantod magad, egy gyáva szar vagy aki képtelen kivárni a változást.

Ha teszel érte hamarabb... Ha csak kiseggeled akkor is!! Elkerülhetetlenül jönnek a jobb és rosszabb idöszakok. Ezzel meg kell küzdeni, mert ha feladod, a jó időszakot dobod el magadtól! Pont a lényeget! Úgy hogy kapjál a vízfejedhez haver! Seggelj vagy tegyél a te dolgod, de ne feledd ha ránézel egy madárra egy fára egy virágra egy műszaki cikkre egy friss cipóra stb... és szépnek találod már jó uton jársz! Föláltál a seggedről!! Elárulom neked... Ezért vag ember! Én például a gorillla előtt ültem órákig. A végén odajött és eggyütt ücsörögtünk. Persze köztünk ott volt az üveg.., de akkor is..

2016. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
80%
Aki nem látja értelmét az életének az vagy öngyilkos lesz,vagy elutazik.UTAZZ EL!Menj világgá,ismerj meg uj embereket,tájakat,meglátod valahol megtalálod a nyugalmat, a szépet a jót!
2016. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8%
Keress fel egy JÓ Pszihiátert! Nem feltétlen kell bogyókra gondolni, lehet, ha kibeszéled magadból a gondokat könnyebb lesz! Talán még jó tanácsokat is tud adni, és relaxálni is megtanít. Amúgy meg fel a fejjel!
2016. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!