Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha haza akarok...

Mit csinaljak ha haza akarok jönni németországból mert elegem lett?

Figyelt kérdés
Elegem van már nemetországból és már 2 éve vagyunk kint.13 éves vagyok és nagyon honvágyam van.most nyári szünetben itthon vagyok és annyira jó végre hogy úgy élhetek itt,most mint régen.Ès nem szeretek kint lenni akárcsak a suli miatt. igazából csak vagyok mint hal a befőtben és egyszerűen akárhányszor csak arra gondolok hogy mien rossz lesz ha haza megyek Németbe,akkor inkább elsírom magam..lehet hogy egy páran azt gondolják hogy de hülye ez a 13 éves lány hogy a jó lehetőségeit feladná,de nekem ez így tényleg nem jó.és az lenne a kérdésem hogy ha esetleg hazaköltözök mert lenne hova,akkor bele számolnák az utolsó 2 évemet a suliban vagy sem?mert én úgy hallottam hogy nem számolják bele mert nem tanultam a magyar történelmet.és ezért magán suliba kellene járnom.amit nem szeretnék.kérem azokat akik erről tudnak bármit vagy tapasztalták írjanak mert nekem ez tényleg sokat jelentene.a válaszokat előre is köszönöm.☺

2016. júl. 25. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Ne hisztizz, inkább gondolkodj el azon, miért is kellett külföldre mennetek.


Ha nem megy, segítek: azért, hogy anyádék meg tudjanak adni neked minden szart, amiért picsogsz.


Úgyhogy fogd be szépen a kis pofácskádat és örülj, hogy nem szárazkernyéren kell élned minden nap, hanem van interneted meg okostelefonod meg tisztességes ruháid, meg tető a fejed felett.


Majd ha te keresed meg azt a pénzt, ami a megélhetésedhez kell, akkor oda mész, ahova akarsz.


Hálátlan kölök. Ha rajtam múlna, meg is érdemelnéd, hogy anyádék hazazavarjanak, aztán boldogulj ahogy tudsz.

2016. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem te azt se tudod miert akarok en hazajonni.en mindent megadok anyam fele es a nevelo apam fele azert amit toluk kapok.nem hisztizek csak te azt se tudod hogy en miken mentem keresztul.szoval szerintem inkabb ne oszd az eszt ugy hogy nem is tudod mirol beszelsz.de valoszinuleg te veled ez van hogy nincs szinte semmid vagy nem volt es te azert latod igy a dolgokat.voltam en is szegeny es pont ezert halalok nekik meg mindent.es a tiszteletet is megadom mindenki fele csak ahhoz nekik is ugy kell a dolgokhoz allniuk.mert ez oda vissza megy.es ezert nem adom mondjuk meg olyas fajta embereknek a tiszteletet mint te.inkabb ne oszd az eszt oke?fingod sincs hogy mirol van itt szo vagy en milyen dolgokon mentem kereszt amikor mondjuk a szuleim elvaltak,vagy akar a kikoltozesnel
2016. júl. 25. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Hallo,


Nagyon sajnalom, hogy ilyen hasznavehetetlen valaszokat kaptal. A redakcio fog gondoskodni rola, hogy a valaszirok valaszait töröljek.

En megertem a problemadat, a honvagyadat. Probalj meg elöször is a szüleiddel beszelni erröl. Azt probald megbeszelni velük, hogy az nem lenne-e lehetseges, hogy te visszaköltözz egyedül valamelyik rokonodhoz, es ott elj, jarj iskolaba? Lehetseges, hogy egy evet elveszitenel a magyar iskolaba, azaz egy osztallyal lejjebb kerülnel, de ez nem problema. Amig kiskoru vagy, addig a szüleid döntenek rola, hogy mi legyen veled, hol elj, velük D-ben, vagy Magyarorszagon. Igy vigyazz arra, hogy ne mergesen közelitsd meg nekik ezt a temat, hanem, ugy, hogy erezzek, hogy ez neked mennyire fontos, es faj.

2016. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Én is sajnálattal olvastam az első pár kommentet, de ne is figyelj az ilyenekre,ez az internet, sok a megkeseredett ember.


Megértem a problémádat, én Dániából költöztem haza. Hiába voltak ott is nagyon jó barátaim, jól fizető munkám, mégsem éreztem boldognak magam. Igen, itthon nehezebb az élet sok szempontból, főleg az anyagiakat tekintve, de a pénz nem minden! Most ezerszer boldogabb vagyok, mert ismét a családommal és a legközelebbi barátaimmal szoros és személyes kapcsolatban lehetek. Szóval, hogy ha tényleg te is ezt szeretnéd, akkor bizony a szüleiddel beszéld meg és próbálj meg beszélni az itt élő rokonaiddal is(akiknél maradni tudnál), talán ők is segíthetnek meggyőzni a szüleidet.

2016. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.igaz későn írok de attól még köszönöm.sikerült beszelni a szeimmel es ők is haza szeretnének költözni.megbeszéltük hogy gyűjtünk lénzt lakásra es veszünk otzhon egyet.mert igy a semmibe hazaköltözni nem lenne valami felelőség teljes dolog.főleg nem más nyakábaj.es köszönöm mind a kettőtöknek hogy ilyen szinten pozitívan támogattok.nagyon sokat javított a kedvemen is miután elolvastam az előző rossz akaratú kommentek utan.tenyleg nagyon köszönöm.én is igy vagyok vele mimt az utolsó kommentelő.igaz hogy vannak barátaim itt is,de a nyaron amig otthon voltam rájöttem hogy nekem ez itt németországban nem jó.hiszen ott vannak a nagymamáim,az idősebb rokonaim,barátaim akikkel az isten se rudja hogy meddig lehetek velük.azt az időt kell kihasználnom hogy velük legyek ameddig még itg vannak velemmutána már nem tudok mit kezdeni.meghogy otthon vannak a barátaim akik nagyon hiányoznak és én is nekik.pont ezért nekik sem jó hogy itt vagyok sem nekem.mivel barátot az ember csak 1x talál az életében az ember nem igaz?☺és legalább ha a jó oldalát nézzük.volt egy szuper lehetőségem itt lakni,megismerni új embereket,új környezetet meg legalább egy kicsit ezek a változások egy picit strapabírobba tettek🙂.köszönöm mégegyszer nektek a kommenteket nagyon jól estek🙂🤗
2016. okt. 5. 22:10
 6/7 anonim ***** válasza:

"mivel barátot az ember csak 1x talál az életében az ember nem igaz?"

Nem.


"és legalább ha a jó oldalát nézzük.volt egy szuper lehetőségem"

Volt.

2016. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Omm.bocsi de nem neked irtam szerintem.masreszt meg en az eletemben csak egyetlen baratot talaltam.lehet hogy fiatal vagyok de eddig csak olyan barataim voltak akik kihasznaltak.mostanra lett kb 3-4 baratom.es a baratok alatt nem haverokat ertek.de lehet ezt te felre ertelmezted.es igen volt /van egy jo lehetosegem.amugy is,nem is a kerdesre valszoltal ha jol latom.bar nem is nagyon lennek ra kivancsi mar bocsi..
2016. okt. 6. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!