Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek cserfes, közvetl...

Hogyan legyek cserfes, közvetlen, beszédes másokkal?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy akiket csak felületesen ismerek, vagy egyáltalán nem, nem tudok miről beszélgetni velük. Kínos, ha csak úgy csendben vagyunk egymás mellett, vagy egy helységben és két szót nem tudunk egymáshoz szólni. Van, akit ritkán látok (havonta egyszer, vagy ritkábban), s azon a párbeszéden kívül, hogy

- mi van veled?

- semmi


nem hangzik el túl sok minden közöttünk. Szeretnék beszédesebb lenni! Mi akadályozza ezt meg? Mások a semmiről vagy az időjárásról is el tudnak fecsegni. Én miért nem? Lehet ellene tenni? Antiszociális vagyok?

(Csak hasznos válaszokat kérnék! Köszönöm)


26 L


2010. ápr. 18. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
igyál pár sört utána rágót rá aztán:"helló,szia..."
2010. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Én is ilyesmi vagyok, csak 20 éves. Hát, nálam az az oka, hogy nem vagyok megbékélve magammal. Az önbizalmam nulla, és mindig attól félek, hogy valami hülyeséget mondok...


De pont egyik nap a suliban egy "osztály középpontja fiú" mellém ült, mert nem volt máshol hely. Azelőtt soha nem beszéltünk, mert mindig inkább csendben hallgatom, ahogy a nagyszájúak beszélgetnek, így először tiszta ideg lettem, zavarba jöttem tőle, elég rossz volt. De erőt vettem magamon és elkezdtem témákat felhozni, hogy ne legyen csend. Igaz, hogy az elején teljesen ideges voltam, remegtem is (de nem azért mert tetszik vagy ilyesmi, hanem mert új ember, akivel még soha sem beszéltem) és a végére már poénkodott ő is, meg én is, szóval tök jót beszélgettünk.

És ami a rossz ebben, hogy ez már a sokadik eset, hogy csomóan azt hiszik, hogy unalmas vagyok meg ilyesmi, és mikor úgy jön ki a lépés, hogy beszélgetünk, akkor rájönnek hogy én is tudok jófej lenni. :)


Szerintem te is próbálj mindenféle témát felhozni, és gyakorold ezt. Legyél kedves, ha van humorod az nagyon jó. Persze ehhez egy olyan társ is kell, aki nyitott feléd, máskülönben esélytelen. (Nekem is van olyan ismerősöm akivel semmiről nem tudok beszélgetni, mondjuk nem is akarok, ezért a Hello, Hello-n kívül már nem beszélek vele, hanem otthagyom.) :)

2010. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves második a hasznos tanácsokat! Megfogadom és még várom a többit is.


A probléma talán azzal van, hogy nyuszi vagyok, nem merek kezdeményezni, s ha az illető nem dob fel témát, akkor én nem biztos, hogy dobok fel.

Nem vagyok könnyen nyíló ember, a barátkozáshoz is kell idő, de szeretnék barátokra szert tenni, szeretném, ha valóban olyannak ismernének meg az emberek, amilyen vagyok (kedves, aranyos, akivel jó lenni, jó beszélni, néha hülyülni, jó barát), s ne ránézésre döntsék el, hogy kuka, szótlan, biztos haragszik.


(A sört nem szeretem, egyébként sem hiszem, hogy megoldja a problémát! :D De azért kösz az ötletet)

2010. ápr. 18. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Én is olyan vagyok: nyuszi, nehezen nyíló/oldódó, szótlan. De mikor olyan nagy a csend, akkor inkább beszélek. :D

Eleinte valami általános témáról: "holnap ugye 8-ra kell suliba jönni? vagy hol tartasz a szakdolgozatoddal?" (persze mivel én suliba járok, ezért nálam ez az aktuális, de gondolom te dolgozol, és ha munkatársról van szó, akkor valami munkahelyi dologról lehetne, ha régi ismerősről, akkor: "és nem tudod mi van....-al? régen találkoztunk stb.)

Meg most egy pár hete egy lánnyal, akivel addig soha sem beszéltem elmentem büfébe kaját venni :D És akkor is beszélgettünk, utána meg már csomószor volt, hogy hátrafordult, kérdezett valamit, és beszélgettünk. Hozzáteszem, hogy már lassan 2 éve osztálytársak vagyunk, és még csak most lettünk egyáltalán beszélő viszonyban...

Ja és ami még jó tipp lehet, hogy legyél érdeklődő (még ha nem is érdekel amit válaszol :D ) de kérdezz valami figyelmes dolgot. Pl: hallottam, hogy beteg voltál, most már jobban vagy? meg ilyesmiket. De amúgy ezt így nehéz leírni, mert minden az adott emberektől függ...


És tényleg gyakorlás kérdése. Ha valakivel sikerélményed van, akkor az ad egy kis bátorságot. :)


A második voltam. :)

2010. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

:D Köszönöm


Igen, a sulis téma már nálam nem jön be, s most munkanélküli vagyok. Ezért is nehéz, mert ha lenne munkám, akkor arról is lehetne beszélni, de így meg nem akarok panaszkodni mindenkinek, hogy hát, igen, nincs, de nem adom fel, majd csak lesz...


Mert tudom, hogy hiába, hogy nem panaszkodás képpen mondom, de úgy hat.

A múltkor is volt egy srác (idősebb tőlem), s találkozunk időnként, s megjegyeztem, hogy szépek a virágok (amit mellesleg ő hozott) díszítésnek. Aztán vagy két szót váltottunk, hogy az emberek, ha virágra gondolna, mindenki a szegfű mellett dönt, de hogy nem bírják olyan sokáig, s a kála ezért is jó virág.


(Ezt is jobbára ő mondta és én meg helyeseltem.) Szóval próbálok kedves lenni, csak nehezen megy a beszéd.

Néha úgy érzem, hogy üres vagyok (pedig nem én tudom, s akik jobban ismernek is tudják).

2010. ápr. 18. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Hmm, velem is ez a baj..


Tényleg ,mondjatok már egy pár témát, miről lehet beszélni ugy általában. Pl azzal a "menő, nagyszájú" sráccal te miről beszélgettél, egyik hozzászóló?

2010. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező: tuti nem vagy üres, csak szerintem nem jut eszedbe semmi, ha olyan a helyzet. De amúgy velem is nagyon sokszor van ez. Pl egyik nap összeröffentünk vagy 7-8-an, és akármi volt a téma, semmihez sem tudtam hozzászólni. :D Illetve mikor viccelődtek, akkor én is nevettem, de ennyi volt kb. De már rájöttem, hogy azért van ez nálam, mert:

1. nem érdekel a téma

2. nem érdekelnek azok az emberek akikkel "beszélgetek"

3. nem akarnak beszélgetni velem

Meg szerintem kedv kérdése nálam.


Utolsó válaszoló: hát, én a suliról beszélgettem vele először. Mert odaült mellém, és mondtam, hogy írja le amiről lemaradt. Aztán meg kérdezősködött, hogy holnap miből írunk dolgozatot; szidtuk a tanárt :D ; egy pár napja meg 3-an együtt mentünk el egy könyvet megvenni, akkor is viccelődtünk, és pl tegnap valami nem sikerült neki az órán, és poénkodtam neki egy kicsit óra után, hogy miért nem ment neki, erre meg ő is viccelődött velem. :)


De ez amúgy nagyon függ attól is, hogy milyen az akivel beszélgetni szeretnél. Meg, hogy te hogyan érzed magad a bőrödben, mennyire tudsz megnyílni.


"A beszélgetős" :D

2010. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap felhívott telefonon egy lány, akinek tettem egy szívességet (együtt jártunk egy tanfolyamra)


Kb. 10 percig beszéltünk, de volt benne vagy 6 olyan szünet, amire én azt szoktam mondani, hogy "na jól van, akkor szia".


Kínosnak éreztem. Aztán kérdeztem, hogy milyen a hely, ahol dolgozik (ált.iskola), van-e kisebbségi, milyenek a gyerekek.


Ma pedig írtam egy levelet az egyik barátnőmnek, mert sms-ben kérdezte, hogy hogy vagyok és egy sms-be nem sok minden fér bele, így írtam neki e-mailt.


Egy idő után, már nem tudtam, hogy mit írjak neki, mert mindent leírtam, ami tegnap történt. S alig kérdeztem tőle valamit. (Csak olyanokat kérdeztem, amire ő előző nap utalt, hogy még meg akarja csinálni)


Szóval nem tudom.

Csak úgy akármilyen témát feldobni?

Sokszor van, hogy a környezetemben politizálnak. Persze van véleményem, de annyira nem kívánok belefolyni, hogy vagdalkozzak nagy szavakkal.


A legjobb barátnőmnek sem tudtam a múltkor mit írni a levélben: "hogy vagy, miújság, hogy telik a heted?"


Vagy csak én vagyok ilyen béna?

2010. ápr. 21. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!