Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az normális, hogy engem...

Az normális, hogy engem inkább az elveim irányítanak?

Figyelt kérdés

Jó, oké... Ez a "Az normális hogy..." olyan sablon szöveg, de na. :D


Szóval így nyáron rá kellett jönnöm, hogy engem eléggé az elveim irányítanak.

Pl. osztálytársam mindig piszkál, én pedig kiállok magamért, és ha úgy szól, akkor megmondom neki, hogy mit képzel magáról. Konkrét példa: SZÜNET van, beszélek a barátommal, de ő jön és elküldi a francba... Persze mindketten ellenálltunk.

Egy másik osztálytársam később győzködött, hogy ne csináljam, mert saját magam járatom le, de nekem "elvembe" van, hogy ne hagyjam ezt a fajta "elnyomást"....


És nem csak ilyen nézetekben irányítanak az elveim, de a legérthetőbb ezt volt leírni.



2016. aug. 10. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben még nincsen semmi kivetnivaló,állj csak ki magadért és sz@rd le hogy mások mit gondolnak.
2016. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz élet vár rád. Munkahelyen az az eljárás, ha ellentmondasz a főnöknek, akkor kirakják a szűrödet. Van aki az álmaiért bármire képes. Ilyen esetben az elvek mennek a szemetesbe, mert csak hátráltatnak. A jutalom pedig a jólét. Ezt leginkább az önkielégítéshez tudnám hasonlítani.

A második verzió, amikor valaki még akkor is kiáll az elvei mellett, ha abból kára származik. A jutalom a tiszta lelkiismeret. Általában önpusztítással jár.

Persze mindkét esetben meg kell küzdeni.

Azt Te választod ki, melyik felel meg jobban a személyiségednek.


"Csak a döglött halak úsznak az árral." [Lao-ce]

2016. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Köszi!
2016. aug. 10. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Normálisnak normális, de nem helyes. Elvből csinálni bármit nem sok intelligenciára vall, azt jelenti, hogy el se gondolkodsz az adott helyzeten, hanem eszedbe jut az ősi szabály, ami benned van és az alapján hozol döntéseket. Mindig igazodni kell az adott szituációhoz, és végiggondolni azt. Aki elvből csinál dolgokat, az annyit tesz, hogy nincsenek egyéni gondolatai, és nem is hajlandó kreatív megoldásokra, csak az egyszerű elvrendszerére képes támaszkodni.
2016. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elvek és az intelligencia nem zárják ki egymást. Minden szituációt mérlegelni kell, ehhez kell az intelligencia. Az elvek a döntés kimenetelét befolyásolják. Az elveket meg kell becsülni, attól lesz az embernek tartása.
2016. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!