Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Napló? Mire jó? Ki hogy írja?

Napló? Mire jó? Ki hogy írja?

Figyelt kérdés
Minden érdekel,pls írjátok :)

2016. aug. 21. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
arra jó, hogy lássam mi történt az elmúlt időben. Havonta szoktam 1x írni bele a fontosabb dolgokat amiknek épp örülök, vagy amik épp elcseszik a kedvemet.
2016. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Én egy csomószor próbáltam már naplót írni, de mindig meguntam az első 5 másodpercben. Mindig látom,hogy mindenki naplót ír, de nekem sosincs rá érkezésem. Néha megkívánom, hogy én is naplót írjak, de aztán hamar elmegy a kedvem. Szerintem egy unalmas idétlen dolog. Arra meg emlékszem, hogy mi történt velem. Minek írjam le?
2016. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a telefonomon vezettem k egy évig. Magányos voltam abban az időben, barátom egy se, a naplóba meg mindig leírtam az érzéseimet, egy nap akár több alkalommal is.
2016. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Én régóta írok naplót (6 éve megszakítás nélkül, de előtte is írtam kisebb-nagyobb kihagyásokkal), és imádom. :)) Sok dolgot elfelejtettem volna már nélküle. Vicces visszaolvasni, hogy a 14 éves énem miket tartott fontosnak. Volt egy időszak, amikor csak egy sorozatról áradoztam a naplómban (azóta is mindig nézni támad kedvem, ha elolvasok egy-egy bejegyzést), volt egy másik időszak, amikor az egyik osztálytársamról írtam állandóan... "jaj de helyes, felajánlotta, hogy viszi a táskámat úúú". Persze, semmi nem lett belőle. :D Az ilyenek mindig megmosolyogtatnak. Olyan, mintha a kezemben tartanám a gyerekkorom. De a legjobban azt szeretem a naplómban, hogy tele van kincsekkel. Olyan dolgokkal, amik másnál lehet a kukában végeznék, de én beragasztom ezeket a naplómba. Pl. az egyik emlékezetes szülinapi ajándékom csomagolásáról a szalag, az első buszbérletem, egy kis paca a festékből, amivel kifestettük a szobámat a nyáron. :D Szóval nagyon kis hangulatos. Általában akkor szoktam írni egy bejegyzést, amikor összegyűlik egy pár ilyen kis kincs, ami néha csak egy nyugta vagy belépőjegy... Én figyelek mindig a kinézetre is, színes filcekkel is szoktam írni a sima toll mellett, rajzolni szoktam meg hasonlók. Sosem tudnám megunni. Nekem amúgy is szükségem van rá, hogy néha "rendet tegyek" a fejemben. Olyankor leírok mindent, ami előttem áll, és az már félig olyan érzés, mintha meg is csináltam volna a dolgokat. :)) (Pl. érettségi előtt nagy segítség volt, hogy kiírhattam magamból a frusztrációt. :D Nem volt túl szép.) A naplóm mellett van egy másik füzetem, abba meg mindenféle random dolgokat írok, pl. bevásárlólistát, tanulnivalókat stb. pontokba szedve. Meg mindenféle emlékeztetőt, hogy ne felejtsek el elmenni valahova, ne felejtsem el, hogy mikor megy a buszom meg ilyesmi. Tehát ez is mondható naplónak, de ez kicsit személytelenebb. A rendes naplóm élménybeszámolókat tartalmaz, szépen szövegesen megfogalmazva. Ennek köszönhetően van néhány aranyköpésem, főleg a 13-15 éves énemtől, amiket akkoriban full komolyan gondoltam. :D Nagyjából ennyi lenne.


Te most szeretnél belevágni a naplóírásba? :)

2016. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Amikor ilyeneket olvasok,mindig megjon hozzá a kedvem,de amúgy viszonylag ritkán írok,van amikor egy hétig minden nap, aztan 1 hónap kihagyás. Ez részben annak is köszönhető, hogy nem akarom,hogy valaki meglassa,hogy írok,este meg fel kell kapcsolni a villanyt, és bejonnek a bogarak😂😂😂. Vagy ha veszek egy új tollat/füzetet vagy ilyesmit,akkor is kikellprobalni érzésem támad.

2016. aug. 22. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyelvgyakorlásnak tök jó. És pár év múlva visszaolvasva látod, hogy mennyit fejlődtél nyelvileg is. :)
2016. aug. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!