Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fel merjem-e venni a korzettem...

Fel merjem-e venni a korzettemet? Félek mások reakciójától. (többi lent)

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,asperger szindrómás. Fél szememre nem látok születésem óta. 4 éves korom óta fűzőt hordok,mert súlyos gerincferdülésem van. Eddig mindig póló alatt hordtam a fúzőmet, most gondolkodom rajta,hogy a póló fölé vegyem-e. Az osztálytársaim,a barátaim meg a tanárok a sulimban tudják mi a bajom és nem is cikiznek érte,hanem segítenek.

Azért gondolkozom azon,ha póló fölé veszem,mert akkor hátha nagyobb önbizalmam lesz és oda tudnék menni nyugodtan másokhoz beszélgetni, nem pedig idegesen és zavartan. Most van az utolsó lehetőségem,hogy javuljon a hátam,már csak egy év van a csontosodásig.

Szóval szerintetek,ha póló fölé veszem fel,nagyobb önbizalmat ad ? Mi van,ha megbámulnak az utcán ?

Mit tegyek ?

Ui: Még egy kérdésem lenne. 14 év alatt nem kelle volna javulnia a hátamnak úgy,hogy mindig hordtam egész nap? Szerintetek a korzettel van a baj ? Ha igen,mit csináljak ?

Előre is köszi a válaszokat :)



2016. aug. 23. 10:42
 1/6 2*Sü ***** válasza:
68%

> Szóval szerintetek,ha póló fölé veszem fel,nagyobb önbizalmat ad?


Meglehet. De fordítva is elsülhet a dolog. Egy idegen biztos, hogy fura érzést fog kelteni, nem biztos, hogy jól tudja kezelni a helyzetet, ami miatt akár ronthat is az önbizalmadon. Az, hogy fel tudod, fel mered vállalni az állapotodat, az jó. De ne ess abba a hibába, hogy kérkedsz is vele, hogy demonstrálod. A fűzőhöz nem értek, de viseld úgy, ahogy kell, ahogy praktikus, ahogy kényelmes. Ha úgy szükséges, hagyd látszani, de ha nem szükséges, akkor ne.


Sajnos az utóiratos kérdésre – megfelelő tudás híján – nem tudok válaszolni, ezt inkább egy szakmai oldalon, orvostól kellene megkérdezni.

2016. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sajnos a korzett nem javít ezen, csak az izom.

Hát izom erősítést csinálj:

itt már leírtam

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__7832..

2016. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy speciális tornára (schrott terápia) járok,az kifejezetten a gerincre van kitalálva. :) Amúgy szerintem meg javítana az önbizalmamon,hogy kívül hordanám. Akkor nem lennék zavarba,ha mondjuk valaki véletlen hozzám érne és érezne valamilyen keménységet. :)
2016. aug. 23. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

az a schrott terápia sajnos átverés, nincsen speciális torna, csak egyfélétől izmosodik az ember.

Lehet elfáradsz utána, de attól nem lesz több izomsejt, ez olyan, mint a séta vagy gépelés, attól se lesz senkin több izom.

2016. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is korzettes vagyok, és én mindig kívül hordtam. Azt kell hogy mondjam, néha kellemetlen volt, mert nagyon megbámultak mindenhol. A suliban már nem, de utcán, buszon eléggé. De ezekkel nem szabad foglalkozni. Csak azért teszik, mert a legtöbben nem tudják, hogy mi ez. Én sem foglalkoztam ezekkel, bár bevallom az elején nagyon is zavart.

Az u.i-hoz pedig annyi, hogy ha ennyi idő alatt sem javult semmit a hátad, akkor esetleg tényleg baj lehet a fűzővel. Persze egyáltalán nem biztos. Hol csináltattad?

2016. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is aspi vagyok :) Rajtam sokat segített, hogy ha bizonytalan voltam egy adott megnyilvánulásomra várható reagálások miatt, először otthon gyakoroltam. Pl. nekem nagyon sok idő volt megtanulni, hogy "rendesen" gesztikuláljak, ne engedjem a kezeimet csak úgy ide-oda mozogni. Emiatt nem mertem beszélgetni sem, mert mindenki a kezemet figyelte, én pedig ilyenkor pánikoltam, legszívesebben elszaladtam volna. De amikor otthon gyakorolni kezdtem, egyre jobban ment és a végén már nem féltem "éles" helyzetben. Próbáld ki: vedd fel otthon a fűzőt, nézd magad úgy a tükörben, aztán menj ki benne rövidebb időre. Ha bámulnak, igyekezz ne szégyenkezni, tudatosítsd magadban, hogy ez nem szégyen, hanem szükséges rossz, a jövendőbeli egészséges gerinced érdekében. Ha nem látnak rajtad szégyenkezést, félelmet, akkor nem fognak beszólni rá. Ha valaki rákérdez, mondd meg, hogy mi az és miért viseled. Akár gyakorolj be erre egy választ. Azt írtad, elfogadó és rendes a környezeted, így valószínűleg a suliban sem lesz ebből kellemetlenséged. Egyébként biztos vagy benne, hogy a kommunikációs problémáidat a fűző viselése okozza?

A fűzővel kapcsolatos másik problémád miatt viszont érdemes volna orvossal beszélni, talán egy másikkal, mint aki eddig kezelt. Nekem 14 év hosszú időnek tűnik ahhoz, hogy semmi érzékelhető változás ne történjen, de mivel laikus vagyok a témában, a szakember felkeresését tudom csak javasolni.

2016. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!