Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az igaz, hogy hogyha az...

Az igaz, hogy hogyha az iskolában figyelek akkor otthol sokkal könnyebben fog menni a tanulás?

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Neked nem egyszerűbb valamit úgy olvasnod, értelmezned és megjegyezned hogy egyszer már hallottad, mert a tanár elmagyarázta?


Poén, hogy erre még nem jöttél rá és gáz ha már nem kisiskolás vagy és eddig minden mást csináltál mint figyeltél volna.

2016. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Teljesen mindegy, úgyis egész életedben kapálni fogsz vagy állni a szalag mellett a gyárban, ahol teljesen mindegy, érted-e a Pithagorasz-tételt vagy tudod-e mi az a kovalens kötés.
2016. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

úgy általában megjegyezhetnéd: az életbe nagyon sok múlik a FIGYELMEN.

Ha figyelsz órán és jegyzetelsz - akkor otthon nagyon könnyű a dolgod. Ha nem figyelsz- otthon is több idő megy el, hogy miről is van szó? hol találom? - mérhetetlen időveszteség, pazarlás.

2016. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes, én mindig kitűnő tanuló voltam, de nem ment jobban a tanulás attól, hogy figyeltem. Az ember leül, elolvassa és megérti a dolgokat. Nálam ez így működött jól.


Egyébként olyan szó nincs, hogy "otthol". OtthoN van.

2016. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Furák ezek a kommentek..

Én órán figyeltem mindig és otthon már nem is kellett tanulnom és meg volt a 4-es 5-ös, pedig mindig jó suliba jártam.

2016. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, hiszen órán már "előemészted" a tananyagot.

Engem spec. nem hagytak otthon tanulni, ezért órákon nagyon figyeltem, hogy otthon már csak átnézni kelljen az anyagot. Ha véletlenül hiányoztam, akkor sokkal nehezebben ragadt meg az az anyag, mert nem hallottam órán, otthon pedig nem igazán lehetett behatóan elmélyíteni.

2016. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tízből kilenc pedagógus is ezt a módszert ajánlja! ( ^__~ )
2016. szept. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én így húztam ki az általánost, a gimit és az egyetem nagyrészét
2016. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Snackie válasza:
Igen
2016. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szeder Katalin ***** válasza:
0%
Nagyon igaz, de csak akkor, ha meg is érted, amit a tanár magyaráz. Ha nem, jelentkezz, vagy óra végén közvetlen közelből mondd el a tanárnak, hol vesztetted el a fonalat!
2016. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!