Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak hogy könnyebb...

Mit csináljak hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy eléggé rossz lelki állapotban vagyok,és ebben szeretnék segítséget kérni hogy mit tehetnék.

13 éves vagyok,es régebben voltam már depis,egy családtagok elvesztése miatt,ez rá egy évre jött ki rajtam,plusz még az iskolai stressz szval minden egybe.

Elkezdtem szedni egy gyógyszert,az,kb.2-3 hónap alatt segített is.

De térjünk át a jelenre.

Általában ha bármi baj van a barátnőimmel hozzám jönnek h beszéljük még.Ez mind szép és jó,de már sok.Sok amit ramzuditanak.Ezzel nem is lenne baj ha normális témában.Az egyik barátnőm folyton azt mondja még akar halni,o feladja stb...és ezt kb egy éve.

Nagyon sokat próbáltam/probalok segíteni de én már lelkileg nem bírom,ezek a témák engem amúgy is érzékenyen érintenek szval nem könnyű.Plussz,most nyolcadikos vagyok és a továbbtanulás miatt a maximumot próbálom nyújtani,egesz nap tanulás stb..

Anyukam is folyton csesztet h tanuljak tanuljak tanuljak,mert az én jövőm.

Igen én ezzel tisztában vagyok,de kell egy kis pihenés mert már így is sok ez az egész.Itthon a papam alkoholista és cukorbeteg.Az utóbbi két hónapban,sok példa volt rá h úgy jovok haza sulibol,h fekszik a földön mert rosszul van stb...

És ez lelkileg nagyon megvisel.

A mamám mikor meghalt,vegig nézzem h szenved stb...ugyanez..

Plusz most kamaszodok vagy mi es van egy fiú...

De erről bővebben nem mondok,de ez is közrejátszik...

Többször megfordult a fejemben h mi lenne ha megvagnam magam...de sosem tettem és nem is akarom.

Csak valahogy mindig ezen jar az eszem sokat olvastam mostanság ebben a témában.

Lehet h így amit leírtam nem nagy dolognak tűnik,viszint nekem sok...

Nagyon sokáig turtem és nem sírtam nem csi által semmit,de most volt elég.

Anyummal reggem így sokat dumaltunk,de mostanában nem.Azt mondja nekem csak az a dolgom h tanuljak.Ez így is van,de már leírtam h ez nem túl könnyű ez így..


2016. szept. 13. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát kicsit szívás az életed... :/ de azért vannak irigyelhető dolgaid, pl. én magányos vagyok, és mindig arról álmodoztam, h legyenek barátnőim, és ha volt is egy-kettő - inkább csak haverok. Szóval mindig azt kívántam, h meséljék el nekem a bajaikat, hogy megbízzanak bennem, stb. Szóval ennek örülhetsz! :) Nekem ha depresszió hullámaim jöttek, az segített pl. ha olyan számot hallgattam, ami olyasmiről szól, hogy legyél nagybetűs Ember, meg hogy tarts ki, meg küzdjél, fontos a kitartás, mindig tovább, meg - jó ez lehet h hülyeség - de szoktam olyat, hogy mintha regényben lennék (én vagyok a főhős) és hát már minden elborít a suli, az otthoni bajok, fáradt vagyok, és nem bírom és megszövegezem, hogy mekkora egy király vagyok, hogy azért tovább csinálom a dolgokat... Érted, a főhős mindig nagyon ügyes, okos stb, és hiába csap össze minden a feje fölött végül mégis nyer.. :)
2016. szept. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,majd kipróbálom:)

Persze örülök h vannak barátaim nagyon is,es h megbíznak bennem stb...csak pont így összejött minden...:/

2016. szept. 15. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!