Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Apukám meghalt. Hogy dolgozzam...

Apukám meghalt. Hogy dolgozzam fel? Mit tegyek hogy könnyebb legyen.

Figyelt kérdés
Nem tudom feldolgozni. Én nagyon közel álltan hozzá ahhoz képest hogy az ország másik felében lakott. Nagyon fáj hogy nem lehet itt. És számomra a legfájalmasabb hogy saját maga vetett véget az életének. És előtte fel akartam hívni, de nem tettem. Úgy érzem én is hibás vagyok. Nem tudom hogy tereljem el a gondolataimat. Minden nap rá gondolok ha nem egész nap akkor este da annak sírás a vége. Úgy hiányzik hogy beszélhessek vele. Mindíg szerettem a hangját olyan megnyugtató volt. De most hogy nincs nincs kit felhívjak vagy kihez haza menjek és megölelhessem. Mindenki azt mondja hogy az ital miatt volt de szerintem csak annyi kellett volna hogy többet legyünk vele és érezze hogy van aki szereti.

2016. máj. 2. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is öngyilkos lett amikor 14 voltam. És ugyanígy mindenki próbálta valamire ráfogni (alkohol stb.). Igazából szerintem sokkal mélyebb dolgok voltak a háttérben. Persze akkor hirtelen a rokonság a "mániás depresszió"-val is elkezdett dobálózni. Szerintem az egészben az a legrosszabb ahogyan az emberek viszonyulnak hozzád utána. A család hirtelen próbál úgy csinálni mintha a legjobb barátaid lennének, mindenki más meg a maga nyomorult módján próbál hozzád viszonyulni. Egy közös: bárhogy alakítod majd az életedet, ha pár év múlva valakinek ne tetszik benne valami akkor azt mondja majd, hogy jajj ha nem lett volna a tragédia ez se így lenne. De ezzel ne foglalkozz majd. Ez csak annyit fog jelenteni, hogy nem értenek egyet a döntéseiddel, és már megtalálták a szerintük nyilvánvaló okát is.


Arról, hogy mit csinálj, hogy könnyebb legyen nem tudok megnyugtató választ mondani. Nem tudsz tenni semmit. Ne próbálj meg most új dolgokat hirtelen felfedezni magadnak csak, hogy eltereld a figyelmed, mert nem fog működni, a legrosszabb esetben pedig rossz irányba is elviheti az életed (tapasztalatból mondom). Szerintem koncentrálj arra, hogy azokat a célokat amiket előtte már kitűztél magadnak (iskola, munka, sprt, hobbi vagy akármi más) elérd. Közben pedig meg kell élned a gyászt. Nekem sokáig nem sikerült, és ez csak nehezítette. Ne próbáld meg elnyomni magadban, ez egy olyan dolog amit át kell élned. Mondhatnám, hogy apukád is azt szeretné, hogy úgy folytasd az életed, ahogy előtte akartad volna, de gyűlölöm amikor ilyen üres szavakkal dobálóznak kívülállók. Azért próbáld ezt tenni, mert ha nem ezt teszed akkor hosszútávon csak rosszabb lesz.


16 éve volt, de még mindig sokat kísért. Téged is fog. Időnként előjön, aztán elmúlik. Ezeken az időszakokon is át kell esni, ha küzdessz ellene nehezebb lesz. Nem tudok semmi okosat mondani, mert nincs gyógyír. Meg kell tanulnod együttélni azzal a tudattal, hogy ez történt, de ettől te még ugyanaz vagy aki előtte voltál, és ugyanaz lehetsz aki előtte akartál.

2016. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2016. máj. 3. 05:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!