Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek milyen a képzelőerőtök?

Nektek milyen a képzelőerőtök?

Figyelt kérdés
Ha becsukom a szemem, és el szeretnék képzelni egy tárgyat, akkor a tárgy amit elképzelek általában homályos, konturjai nem élesek. Egyszerűbb tárgyakat (kocka, gömb, alma stb) viszonylag könnyen elképzelek, de pl emberi arcokat (ismerősök arcát) nem tudok pontosan mint egy fényképet elképzelni, csak mint egy homályos fényképet. Nálatok hogy van ez?

2016. szept. 20. 10:31
 1/10 anonim válasza:
jedi képzelőerőm van.
2016. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én azt is el tudom képzelni, hogy homályosan képzeled el a tárgyakat. És ezt tűélesen látom.
2016. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat várnék. Az érdekelne, hogy ez mindenkinél így van, vagy van akinek a képzeletében az arcok a tárgyak élesek, mint a való életben?
2016. szept. 20. 10:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Vizuális típus lehetsz, nekem eszembe sem jutott ezen gondolkodni eddig, de most, hogy mondod, nekem se "éles". De a képzelet másmilyen, mint egy fénykép, vagy film.
2016. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+ a képzelőerőt nem erre mondják, hanem inkább a kreativitásra.
2016. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen a képzelőerőnek inkább a kreativitáshoz van köze. Amúgy ha rágondolok nekem is kicsit homályosak a dolgok de ha pl tudok részleteire gondolni egy arcnak azok élesek. Szerintem amúgy ez így normális hacsak nincs fotografikus memóriád. Akkor tiszta az összes részlet meg egészben a kép is meg minden.
2016. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kérdés, hogy vajon ilyen memória létezik-e? Wikipédia szerint, még nem találtak olyan embert, aki egyértelműen be tudta bizonyítani, hogy rendelkezik ilyen képességgel.Mondjuk én csak arra gondoltam, hogy egy olyan arcon, amit az illető jól ismer (pl anyja, felesége, férje stb) maga elé tudja-e képzelni annyira, hogy teljes részletében látja, élesen. Én magam elé tudom, csak az eredmény álomszerű kinézet, vagy mint egy rajzfilm arc úgy látom, emiatt nem élethű. Vagy pl legyen a valóság, egy szép grafikájú számítógépes játék legújabb hardverekkel felszereltség számítógéppel jatszva, akkor én a képzeletében látom ezt a játékot, csak a felbontást le kellett vennem minimálisra, és ez által a részletesség és az élesség lecsökken, de mégis azt a játékot látom. Bocs az elvont példáért, de ezzel tudtam szemléltetni. Én azt gondoltam, hogy viszonylag sokan vannak, akiknél nem így van, hanem közel azt látják, mint a valóság. Ezek szerint ez ritka.
2016. szept. 21. 09:18
 8/10 A kérdező kommentje:
A tablet átírt pár szót, de azért remélem érthető, amit írtam.
2016. szept. 21. 09:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Képzeletében - képzeletemben
2016. szept. 21. 09:22
 10/10 anonim ***** válasza:
2016. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!