Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan ember aki hideg és...

Van olyan ember aki hideg és forró vérű egyben?

Figyelt kérdés

A forró vérűek ugye szenvedélyesek, nem tudnak uralkodni az érzelmeiken a vágyaik hajtják őket.

A hideg vérűek terv szerint cselekednek, nem lehet könnyen kizökkenteni őket, nyugodtak.


Ha pl egy erős dohányos le tesz egy doboz cigit az asztalra, hogy onnantól kezdve nem szívja el. Egy szenvedélyes, forró vérű ember felkapja és elszívja, mert arra vágyik. Egy hidegvérű pedig nemet tud mondani, mert ő ezt eldönti magában.

Jól gondolom?


Én 50 % hogy megtenném és 50 % hogy nem.


Elég szenvedélyes, heves, indulatos embernek tartom magam.

Hirtelen haragú is vagyok, a környezetem szerint, de sokak szerint mégis hűvös a kisugárzásom.

Van kitartásom, szeretem tartani magam ahhoz amit eltervezek, ez sem vall nagyon a szenvedélyes emberekre.

Persze előfordul, hogy olykor nem tudok uralkodni magamon és elkap a hév, ilyenkor szörnyen dühös vagyok ha nem sikerül tartani magam az elhatározásomhoz.


Van valaki aki még ilyen?


2016. okt. 5. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos,én nem értek egyet azzal a feltevéssel,hogy egy forróvérű felkapná,a hidegvérű pedig nem.Ennek semmi köze nincs hozzá,hisz ez a kitartáson múlik.

Az emberek java része a pillanatnyi érzelmi ,mentális állapotából indul ki,tehát hatással van a döntéshozatalára.

A viselkedésedben semmi különleges nincs,csupán általában nyugodt vagy (a kisugárzásnak általában semmi köze nincs a jellemhez).Nem értem,hogy miért zárná ki egymást a kettő,hogy ha egy előre tervező ember szenvedélyes vagy ha egy hamar dühbe guruló személynek "hűvös kisugárzása van".Jelleme válogatja.Én például főnökösködő vagyok,ha tudom,hogy nem feltétlenül siker az én csapatommal pontosan azt megvalósítani amit elterveztem (iskolás vagyok,tehát iskolai feladatokra gondolok).Minden embert mással lehet nagyon felhúzni,engem a mások hátráltatásával illetve a nem törődömséggel lehet,pedig nagyon nyugodt szoktam lenni.

Az embereket nem lehet elkülöníteni ezek a szempontok alapján,mindenki "keverék",csupán különböző katyvaszok vagyunk.Lehetetlen,hogy minden (vagy közel 2/3-os arányban) így cselekedjen egy "szenvedélyes" illetve egy "előre tervező ember".Semmi nem zárja ki egymást.

Üdv:Egy 13 éves "kislány"

2016. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

*sikerül

*esetben

2016. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!