Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önmagunkat legyőzni csak...

Önmagunkat legyőzni csak önmagunk szolgálatával lehetséges?

Figyelt kérdés

2016. okt. 23. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
önmagunkat nem kell legyőzni.
2016. okt. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Pisztollyal is lehetséges.
2016. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem, inkább a világ szolgálatával. De a lényeg valóban az önmagunk legyőzése. Az emberi természet az emberi elme okossága és érzékenysége miatt rosszravivő alapból, de ez legyőzhető, ha az öncélú elvtelen örömszerzési- és élvezetszerzési kényszerünket kordában tudjuk tartani, végülis ha le tudjuk győzni. Aki olyant állít, hogy nincs szükség önmagunk legyőzésére, az tévúton jár... Az emberi élet lényege pont ez, a bennünk lévő, rosszra csábító kényszerek legyőzése. Bővebben "Az evolúció filozófiája, A vágyak és a beteljesülés" c. írásomban.
2016. okt. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Laszti64 válasza:
100%
Nem önmagunkat kell legyőzni,hanem meg kell tudni azt,hogy kik vagyunk valójában és aszerint élni.
2016. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Aranypanda válasza:

Harcz László válaszáról annyit, hogy aki ilyen süket vallásos dumát levág, az ne vegye szájára az evolúció szót.

Ha magunkat legyőzzük, akkor már nem vagyunk szabadok, sem önmagunk.

Én leszoktam a dohányzásról, de nem magamat győztem le, hanem a nikotint. A lustaságomat, türelmetlenségemet néha legyőzöm, de az nem teljesen én vagyok, csak egy időszakos tulajdonságom.

2016. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hát nem is tudom. Önmagunk legyőzése szerintem egy skizofrén állapot lehet. Ha sikerül akkor ki győz? És ki, ha nem sikerül?
2016. okt. 30. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szeder Katalin ***** válasza:
55%
Ha az önmagunk legyőzése az önkontrollt és önfegyelmet jelenti, akkor tényleg szükség van rá. Olyan, hogy ez szkizofrén állapot, csak viccnek jó, semmi alapja. De csak úgy győzhetjük le önmagunkat, ha a gyermeki énünk kívánságait legalább részben teljesítjük, másképp ez az indulat- és vágycsomó romboló szörnyeteggé válhat. Egyetértek azzal, hogy az első lépésnek mindenképp az önmagunk megismerésének kell lennie. Enélkül a többi emberről, az eseményekről, jelenségekről sem lehet valós képzetet alkotni. Ismerd meg önmagad, szeresd önmagad, akkor talán egyik-másik embertársadnak, ha igényli, tudsz segíteni.
2016. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem konkrétan, hogy miben nyilvánul meg az összefüggés? Sok pici kérdés: ki vagy te, mi önmagad szolgálata, s mit kellene önmagadból legyőznöd?


Mi merül fel konkrét problémaként ebben a személyiség meghatározásban?

Akárhogyan is, én önmagamat nem filozófiával győzöm le, nem tárgyilagossághiányú válaszokkal, hanem célszerűen csak gyakorlatban tapasztalok sikereket, bármilyen *változásról* is legyen szó.

A filozófia ideákat képez a változás szándékához, de önmagában sehol sem mozdítja előre a változás folyamatát.

2016. nov. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A továbbiakban csak olyanoknak a felvetéseire, "kérdéseire" ill. kommentjeire válaszolok, aki a rendes, tisztességes nevével vállalja magát.
2016. nov. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szeder Katalin számára:

A keresztény biblia szerint Jézus azt mondta a híveinek: "Aki engem követni akar, annak meg kell tagadnia magát!"

Ez szerintem azt jelenti kicsit érthetőbben, hogy meg kell tagadnunk a bennünk élő, szerintem velünk született, ösztönös rosszra vivő, rossz útra térítő késztetéseinket, küzdenünk kell a bennünk lévő rosszra csábító kényszerek ellen. Szerintem a legfőbb ilyen kényszer "az öncélú öröm- és élvezetszerzés kényszere". Az ez elleni küzdelmünk az maga az erkölcsösség, aki pedig enged ennek az általános késztetésünknek, az az erkölcstelenség, gyengeség, gyarlóság. Bővebben leírva mindez "Az evolúció filozófiája c. írásomban.

2016. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!