Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik sulit válasszam?

Melyik sulit válasszam?

Figyelt kérdés
8. osztályos vagyok és nem tudom eldönteni, hogy hol tanuljak tovább. Eger mellett lakom, így Egerben szeretnék továbbtanulni. Eddig végig biztos voltam abban, hogy a GGCG-ba (Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium) nyelvi előkészítő szakra jelentkezem. A testvérem is odajár és azt mondja, hogyha jó osztályt kapsz akkor jó. Engem nem zavarnának az osztálymisék és a hittanórák. Barátnőm nővére viszont azt mondta, hogy borzalmas. Itt is nagyon sok olyan választ olvastam, ahol lehúzták az iskolát. Most mi legyen? A Neumann iskolában ma voltam nyíltnapon és nagyon tetszett. Szép volt az épület és a tanárok is mind fiatalok voltak. Emellett nagyon sok jó kommentet olvastam az iskoláról, ott is van nyelvi előkészítő szak. Az is tetszik benne, hogy az osztályok szétválnak, és így az utolsó két évben azokkal járhatsz egy osztálya, akik ugyanazt szeretnék csinálni az életben, vagy ugyanolyan egyetemre szeretnének járni, mint te. Csak egy a gond, hogy fizetős. A szüleim elváltak. Apukám ki tudná fizetni a tandíjat, de nem akarom ezzel terhelni. Anyukám pedig azt szeretné, hogyha a GGCG-be mennék, mivel a testvérem odajár. Amikor anyukának mondtam, hogy elmegyek nyíltnapra a Neumannba, azt felelte, hogy az alapítványi, de végül is elmehetek megnézni. A tanulmányi eredményeimmel nem lenne gond. 4-es 5-ös tanuló vagyok. Az évfolyamon, hogyha megkérdeztem valakit a Neumann-t mondta, mint iskolát. Így lehet, hogy nehéz lenne bejutni, de szerintem azzal nem lenne gond. A barátnőim is mind a Neumannba akarnak menni. Így ez is befolyásol. Mondanátok más, jó sulikat Egerben, amiiben van nyelvi előkészítő szak? És esetleg valami tanácsot azzal kapcsolatban, hogy ti, hogy választottatok?

2016. nov. 9. 15:04
 1/2 anonim válasza:
Mindenképpen nyelvi előkészítőre akarsz menni? Mert, ha ez nem olyan fontos, akkor csak megjegyzem, hogy a Neumannban van Arany János program, magyarán nem kéne fizetned az iskoláért. Én a Neumannt választanám, Neumannosként, hihetetlen milyen jó közössége van az iskolának, mindig jó a hangulat, emellett a legjobb iskola Egerben. Egyébként milyen órákat néztél meg a nyílt napon?^^
2016. nov. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igazából én is eközött a két suli között vacilálok, csak én kéttannyelvűre akarok menni:D Régebben teljesen biztos voltam abban, hogy a Gárdonyiba akarok menni mivel nekem is odajárt a tesóm, de most, hogy betekintést nyertem a Neumann életébe (barátnőm odajár) nagyon megtetszett. Személyes tapasztalatom a két sulival csak annyi, hogy a Gárdonyis ismerőseim 3/4-ede imád odajárni, a többi meg azt állítja, hogy köcsögök a tanárok. A neumannról meg azt hallottam, hogy sok sznob jár oda. De ezektől függetlenül mindkét suli nagyon szimpi és nem tudom, hogy fogok dönteni. Sok sikert kérdező❤
2016. nov. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!