Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogalmam sincs, melyik sulit...

Fogalmam sincs, melyik sulit válasszam! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Szóval, a Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium szeptember óta az álmom, nagyon tetszik minden, előkészítőre is jártam, imádom, hamarosan lesz a szóbelim is. Viszont, anyukám az Apáczai Csere János Gimit ajánlja, szerinte a Károlyiban elpazarolnám azt az öt évet, nyelvet bárhol tanulhatok, de engem elősorban tényleg a suli fogott meg! (Mellesleg osztálytársaim is mennek oda, míg az Apáczaiba nem, de ez annyira nem lényeges.) Szóval az Apáczaiban bioszon lennék, de beíratta velem a természettudományit is, pedig a kémia nem megy. A dolgokat nem tudom bemagolni. Olyan nehéz ez, mert olvasgattam itt az Apáczairól a véleményeket, és mind pozitív. Amúgy a Károlyitól nem lakok messze, 20-30 perc alatt ott lennék, az Apáczaihoz minimum kéne 45-50 perc, de ott még nem jártam. (Ráadásul az Apáczai ugye inkább reálos, a Károlyi humános. Nekem a reál megy. :/) Ti mit mondotok? Érdemes feladni a Károlyit? Vagy inkább az erősebb Apáczait?

2016. febr. 19. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a Károlyi az álmod, akkor oda menj!

Tényleg elvesztegetett idő a nyelvi évfolyam + azért is rossz, mert az alatt az egy év alatt szinte semmi mást nem tanultok, ami miatt egyrészt kiesel a ritmusból, másrészt rengeteget felejtesz abból, amit már megtanultál. (Az unokahúgom járt 5 évfolyamos gimibe.) Nyelvet meg ha az iskolában nem is, legfeljebb iskolán kívül tanulhatsz, bár kétlem, hogy az Apáczai nem felelne meg nyelvtanulás szempontjából. A legjobb barátnőm az Apáczaiba járt, ő nagyon szerette. Az meg tényleg ne érdekeljen, ki hova jelentkezik az osztályodból!

Szóval én egész biztos az Apáczait választanám, mégis azt mondom, ha a Károlyi az álmod, tényleg "az álmod" akkor oda menj!

2016. febr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Károlyit. Ha ez az álmod, akkor meg végképp. Én is spanyol kéttanos voltam, bár vidéki gimnáziumban, és hidd el, nem elvesztegetett idő egy év, ha nyelvet tanulsz alatta. Később nem igen lesz hasonló lehetőséged. Abból, amit leírtál, nem egészen derül ki, hogy mit is szeretnél gimi után csinálni, ebből a szempontból pedig szintén jó, mert lesz plusz egy éved gondolkodni azon, hogy merre tovább. Viszont az, hogy reggelente 20 perccel korábban el kell indulnod, vagy hogy az osztálytársaid hova mennek, egyáltalán ne befolyásoljon. Az már inkább, hogy ha nem a szíved csücske a reál, akkor ne reál szakra menj.
2016. febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia :)

Az álmod a Károlyi, válaszd azt :) Nem pazarlás az az egy év, hiszen nyeken nagyon jól megtudod tanulni a nyelvet, ha nagyon jól megy a gimi végén vizsgázhatsz is.

Az Apáczai nagyon erős suli, tényleg csak jó vélemény van róla, de nem az álmod!

Kövesd az álmaidat!Hallgass a szívedre!

Sok sikert a felvételidhez! :)

2016. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Apáczaiba eszedbe ne jusson menni, mert egyszeruen leírhatatlan, hogy mennyire borzalmas. Ha gondolod, írj privát uzenetet, szívesen mesélek róla, sajnos boven van mit.
2016. aug. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az előttem lévő milyen rossz dologról beszél, mert az Apáczai egyszerűen nagyon jó. Nagyon jó a közösség, a tanárok, rengeteg szakkör van, nagyon erős iskola, kemények az órák, de mindenképpen teljesíthetők.

Egy 4 emeletes hatalmas gimnáziumról van szó, ahol van kollégium is. Régies stílusú, de szép.


A károlyiról én nem tudok sokat, nem odajárok, de ha oda akarsz menni mindenképp menj oda.


Én nem bántam meg hogy az Apáczaiba jöttem, nagyon jól érzem itt magam :)


Ha bővebben érdekel valami akkor nyugodtan írj

2016. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!