Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az igazságtalanságra igazságta...

Az igazságtalanságra igazságtalansággal reagálni igazságos?

Figyelt kérdés
Bocsánat, hogy kicsit filozófiai a kérdés. A lényeg az, hogy hátulról kést döftek a hátamba és most azon gondolkodom, hogy egy hasonlóan igazságtalan dolog jogos lenne-e.
2010. ápr. 29. 20:59
 1/6 haggyámán ***** válasza:
Jogos lenne, meg is érdemelné, de most komolyan olyan akarsz lenni, mint aki elbánt veled?
2010. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem, de akkor is az igazságérzetem elégtételért kiált. És miért én legyek az akit a sárba tiportak?
2010. ápr. 29. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Más helytelen viselkedése tégen még nem jogosít fel helytelen vislkedésre. Ha úgyan úgy bánsz vele, ahogy ő vele, akkor viszont meg is érdemelted amit kaptál, mert ugye akkor pont a "szinteden" támadtak meg.
2010. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 haggyámán ***** válasza:

Ne akarj mindenféleképp kiegyenlíteni mindig mindenkinek.

Ha ő ezt tette, te ne tedd, mutasd meg, hogy te többet érsz emberként.

Velem is csináltak már kismillió dolgot, mégse vettem magamra, ha az emberek egymást szurkálják ilyen apróságokkal, nem veszik észre mennyire szép tud lenni az élet.

2010. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Annyiban igen, hogy kést szúrhatsz annak a hátába, aki beléd szúrta a kést. A máséba viszont nem lenne igazságos, hiszen nem ő tette ezt veled.
2010. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem.

Mondd meg neki, hogy tudsz róla és hogy mennyire szemét és igazságtalan dolognak tartod. Ő már minősítette magát ezzel a tettével, de Te emelkedj felül, ne légy olyan, mint ő.

Így marad tiszta és nyugodt a lelkiismereted.

2010. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!