Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet a világképemet...

Hogy lehet a világképemet nevezni?

Figyelt kérdés

Először is, aki hisz valamiféle istenségben, azt nagyon szépen kérem, ne próbáljon megtéríteni a vallására. (abszolút senkivel nem akarok bunkó lenni, de TELJESEN őszinte leszek végig, amit ebben a pillanatban érzek, azt írom le, ha pedig valaki magára veszi, az így járt).


Szóval kezdem, nem vagyok vallásos. Tudom, hogy van aki ezt összetéveszti az ateizmussal(tévesen.) Az ateizmus is vallás, méghozzá látványos("azértismegmutatom") tiltakozás istenségek és bármilyen földöntúli, természetfeletti dolog ellen(javítsatok ki, ha tévedek, mert akkor elnézést). Az igazsághoz ez áll a legközelebb, istenségek ugyan szerintem sincsenek, de földöntúli dolgok miért ne lehetnének? A földön túl is van élet, ebben biztos vagyok, tehát már ateista nem lehetek.


A Jehova Tanúit meg utálom. Mégis milyen idióta "küldetés" ez, hogy hirdetni kell Isten létezését:D Isten majd megvéd mi? Mindenki ugyanúgy meghal, akár hívő, akár nem. NA DE VÁRJUNK! Ha "helytelenül, bűnösen, vétkezve" élünk, akkor pokolra jutunk!! Juj, de ha helyesen élünk, betartjuk drága mindenható magasztos istenünk áldó szavát, akkor mennybe kerülünk és áldottak leszünk. Én ilyenkor kezdem magam felcseszni, hogy mi???? Mégis miért mondja meg nekem valaki hogy hogy éljem az életem??? Meg hogy az élet egy próba, amit vagy elbukok, vagy teljesítek. Úristeeen most akkor pokolra fogok kerülni jaj ne, már kezdek félni jajj. Tény és való, hogy Jézus élt valamikor, csak rohadtul nem volt, csak egy senki a sok közül.


A sátánizmus (egyik fajtája) is majdnem ugyan ez, csak nem Istennel, hanem Sátánnal. Viszont, van a normálisabbik fajtája, az Anton LaVey féle sátánizmus, ami ugyan mindent megenged, bármit csinálhatsz. Csak egy kis bibike van benne, hogy azért mégiscsak létezik valamiféle külső erő, ami irányítja a világot, nem feltétlenül Sátán, hanem valami akármi.


Nem, nem és nem. Tiszta fizika meg kémia az egész univerzum, nincs semmi teremtőerő vagy hasonló. Oké, oké, nincs de akkor a gravitációt meg a Földet meg úgy mindent ki teremtette?? Ez az, amit nem értek(ez az, amit átlagember nem ért). Csak akik nem találtak rá logikus magyarázatot, azok kezdtek el filozofálni, hogy hmm, tuti valami nálunk, embereknél sokkal hatalmasabb erő hozott létre mindent. Ahaaa! Isten volt az, na jó, akkor most ezt hirdessük szét mindenfele, mert érzem, hogy Isten ezt sugallja nekem, mert ez a küldetésem és akkor áldott leszek, ha hirdetem, mennybe kerülök stb. xd Ezek az emberek olyan hülyék, mint a föld. Hát nem hiszem el, hogy ennyire engedik magukat befolyásolni. Bármelyik keresztény ismerősömmel beszélek és megkérdezem tőle, hogy honnan tudja, hogy Isten létezik, csak annyit válaszol, hogy "erről már megbizonyosodtam és én tudom a szívem mélyén, hogy segít nekem átvészelni a mindennapokat, meg hasonlók. Ja meg a kedvencem: betölti a szívemet". Emberek nem veszitek észre, hogy az egész hit olyan függőséget okoz, mint a legtöbb drog?? Őket már sajnos nem lehet befolyásolni, teljesen agyhalottak. Na majd ha épp mit tudom én, kiszárad egy sivatagban vagy széttépik az állatok, akkor mennyire érzi majd az életét elvesztegetettnek? Hogy az egész életét úgy töltötte, ahogy és mégse lett belőle semmi. Hagyjuk.


Lehetne beszélni a többi vallásról is egyenként, de az összesnek ugyanaz a lényege, van egy istenség, neki teszel áldozatokat(lelki-, ill. testi), és ha jó vagy, még meghálálod.


Erről jut eszembe, a buddhizmussal(és brahmanizmussal) kapcsolatban annyit, hogy Buddha nagyon bölcs ember volt, rengeteg-rengeteg értelmes dolgot mondott, csak sajnos volt hazugság is közte. Például a reinkarnációban van valami igazság véleményem szerint, viszont a nirvána meg Brahman létezése nem túl okos.


Hangsúlyozom, hogy ez csak az én véleményem és nem kell egyből letolni, hogy nem, ez nem így van, mert nem változtat semmin.;)


Lényeg a lényeg, gőzöm sincs lehet-e valamilyen nevet adni ennek a világképnek, amit én hiszek? Köszi, hogy érdekelt annyira, hogy végigolvasd.:)



2016. dec. 14. 17:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, 19 éves lány vagyok
2016. dec. 14. 17:22
 2/11 anonim ***** válasza:
Éretlennek, de nem reménytelenül.
2016. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na pont erről beszéltem.
2016. dec. 14. 17:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazad van sok mindenben. De a reinkarnációban való hit is ugyanúgy vakhit, mint bármelyik másik vallásban hinni. Éspedig azért mert az égvilágon semmi bizonyíték nincs rá.
2016. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésedre válaszolva a világképedet ateizmusnak hívják, bár nem értem mit értesz földön túli életen. A földönkívüli életet? Vagy valami immateriális szellemlétet?
2016. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:

Hajh... Csak egy hibát javítanék ki, ha már kértél minket rá. Az ateizmusnak semmi köze ahhoz, amit te lefestesz róla. Ateista az, aki nem hisz semmiféle istenben. Ennyi, nem több. Egy ateista hihet ettől még bármiféle nem isteni eredetű természetfelettiben. Szellemekben, a yeti-ben, bármiben. Az ateizmusnak ezekhez abszolút semmi köze.


Plusz az ateizmusnak két fő ága van:

- az ún. gyenge ateizmus. A gyenge ateizmust vallók nem hisznek ugyan istenben, de nem is zárják ki a létét. Ugyanúgy, ahogy én pl nem hiszek abban, hogy a jövő heti lottószámok az 5, 10, 15, 20, 25, de nem is zárom ki. A gyenge ateizmust vallók gyakran nem is foglalkoznak a témával.

- az erős ateizmus, ami aktív negatív hittel él isten létével kapcsolatban. Az erős ateisták hisznek abban, hogy nincs isten.


Kissé más, és a két irány felé eltolódottabb, bár manapság már egyre inkább szinonímaként használt kifejezés még az agnosztikus ateizmus és a gnosztikus ateizmus. Egy agnosztikus ateista úgy véli, nem tudja, hogy van-e isten, vagy nincs, de mivel nem tudja, hite sincs benne. Egy gnosztikus ateista pedig úgy tartja, hogy márpedig isten nem létezik, és ő ezt biztosan tudja.


Te a kérdésedben a gnosztikus ateistákat írtad le. Ők az az ateisták elenyésző kis részét teszik ki. Az ateisták legnagyobb része gyenge ateista.


Az ateizmus pedig nem vallás. Egyik vállfaja sem. Ez a legnagyobb - már elnézést, de - szamárság, amit jó ideje hallottam. Egyáltalán hogy jött ez neked? Nézz már utána, mi az, hogy vallás. Bár az azeizmus erős/gnosztikus ága valóban hiten alapszik (hiszik, hogy nincs isten), ez édeskevés ahhoz, hogy vallásnak nevezzük. Az ateizmus jóval elterjedtebb vállfaja az agnosztikus/gyenge ateizmus pedig még hiten sem alapszik. Az egy természetes nézet, ami semmiféle, a tudásunkon túlmutató ismeretet nem feltételez és semmiféle hithez nincs köze.


Összességében az ateizmus annyira vallás, mint amennyire a kopaszság egy hajszín. Vagy amennyire _nem_ gyűjteni bélyegeket egy hobbi. Amennyire az önmegtartóztatás egy szexpóz. Amennyire nem ülni autóba egy vezetési stílus. És így tovább...

2016. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
Azt meg végképp nem értem, hogy egyáltalán honnan szedted, hogy az ateisták elutasítják a Földön kívüli élet lehetőségét. Az ateizmusnak ehhez szintén nincs semmi, de konkrétan a világon semmi köze. Plusz aligha tévedek, ha azt mondom, hogy az ateisták elsöprő többsége biztos benne, hogy a Földön kívül is létrejöhetett élet. Konkrétan soha, de soha nem hallottam még ateista embert mást állítani - pedig aktív vagyok ilyen témákban.
2016. dec. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Szóval kezdem, nem vagyok vallásos. Tudom, hogy van aki ezt összetéveszti az ateizmussal(tévesen.)"


Nem, nem tévesen. Akkor ateista valaki, ha nem vallásos.


"Az ateizmus is vallás, méghozzá látványos("azértismegmutatom") tiltakozás istenségek és bármilyen földöntúli, természetfeletti dolog ellen (javítsatok ki, ha tévedek, mert akkor elnézést)"


Egyrészt nem feltétlenül látványos "csakazértis" tiltakozás. Másrészt semmi köze a földöntúli dolgokhoz. Az is lehet ateista, aki hisz a szellemekben, vagy akármi másban. A lényeg, hogy Istenben nem hisz. Ettől lesz valaki ateista.


"Az igazsághoz ez áll a legközelebb, istenségek ugyan szerintem sincsenek, de földöntúli dolgok miért ne lehetnének?"


Ettől még ateista vagy.


"A földön túl is van élet, ebben biztos vagyok, tehát már ateista nem lehetek."


(ezt már megbeszéltük --> lásd az előbbi mondatokat)

2016. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Lényeg a lényeg, gőzöm sincs lehet-e valamilyen nevet adni ennek a világképnek, amit én hiszek?"


Igen. Ateizmus.

2016. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#5

Úgy értem, Ufók vagy ha nem is Ufók, akkor lehet, hogy hozzánk hasonló emberi lények, beszélő állatok vagy ötletem sincs mik. De ez lehet, hogy örökké rejtély marad.

2016. dec. 16. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!