Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lázadó személyiséggel mire...

Lázadó személyiséggel mire számíthatok az életben? 23/L

Figyelt kérdés

Egyszerűen a saját fejem, gondolataim szerint szeretek élni. Első látásra jól nevelt vagyok, engedelmes, inkább csendes, olyan valaki aki rászorul, hogy irányítsák.

Azonban nem tudok hosszútávon szabályok szerint élni, nem szeretem, ha megmondják, mit hogy csináljak, ha beleszólnak az életembe. Ezt még sokszor a tanároktól sem bírom elviselni. Mármint ha úgy érzem, én jobban tudnám csinálni..

Összességében egy szabad személyiségnek érzem magam, szeretek ellentmondani, valamiért ez izgalmas számomra.. persze csak bizonyos határok között. A szabadság a lételemem, hogy érezzem, nem köt senki és semmi. Gyerekkoromban ez még ment is, de egyre terhesebb, mert a felnőtt életben elég sok szabálynak kell megfelelni..

De igazából megfelelési kényszerem is van, főleg idegenek között próbálok megfelelni az elvárásoknak, de nem sokáig bírom, ha nem értek egyet valamivel, "lázadok"..

Munkahelyen gondolom ezt nem igazán értékelik..

Az a bajom, hogy nem is tudom elképzelni magam semmilyen munkahelyen emiatt..


2016. dec. 26. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok konfliktusra, vitára, és véget nem érő idegeskedésre számíthatsz így. Egy munkahely arról szól hogy irányítani fognak, ha csak nem te leszel egyből a főnök. Az élet az alkalmazkodásra is nevel ezt jobb ha tudod.
2016. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, aki olyan mint te, annak változásra kb. semmi esélye, ilyen maradsz. Az egyetlen amit tehetsz, hogy beépülsz. Nem kell elfogadnod mások szabályait, de ameddig nem tudod azokat globális szinteken megváltoztatni (jobbá tenni), addig (látszólag) meg kell felelni ezeknek. Az ilyen régóta működő rendszereket képtelenség egy emberként felülről visszafelé átformálni, csak alapjaiban lehet bomlasztani. Ehhez viszont ki kell ismerni, aminek első lépése, hogy megtanulsz úgy játszani, ahogy elvárják tőled. Az nem ugyan az, mintha egyetértenél.
2016. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy Vízöntő vagy, ahogy én is. A kérdésben leírtakat akár mint ha én írtam volna. A munkahelyi kötöttségeket vagy akár a rezsirabszolgaságnak nevezett kötöttségeket én sem tudom elviselni. Viszont mikor a szüleim háztáji gazdaságában tevékenykedtem és munkahelyem nem volt, ahol a villanyon kívül rezsi sem volt, ott földi paradicsomban éreztem magam. A megélhetés is megoldható kötöttségek nélkül. Engem hidegen szokott hagyni ha sok a munka vagy a nehézségek, ha kötösségek és függőségek nincsenek és szabad lehetek. A nővéremmel erdőt telepítettünk, az is függetlenít a munkahelyi rabságtól. Szóval megijedni nem kell, csupán arról van szó hogy nem feltétlenül az az utunk hogy követni a "csordát" vagy mások elvárásait, hanem bátran a saját fejünk után menni. Nekem mindig az hozott sikert ha a saját fejem után mentem. Ha másoknak próbáltam megfelelni az mindig kudarc volt.
2016. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha gyereked lesz, valamelyest visszafogod majd magad, mert kell a munkahely. Egyébként valószínűleg hallottad már: " széllel szemben lehet, de nem érdemes"
2016. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem nevezném lázadó személyiségnek..

Az elejét, ahogy nézem senki sem vette figyelembe. "valaki aki rászorul, hogy irányítsák". Ha kell, hogy valaki irányítson, akkor egyrészt nem lehetsz lázadó, másrészt, ha emellett nem bírod elviselni, hogyha valaki megmondja mit csinálj, akkor teljesen életképtelen vagy, hiszen sem irányítani nem tudsz, sem pedig elviselni, hogy irányítsanak, ezeken kívül viszont nincs alternatíva.

2016. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt kihagytad az olvasásból, hogy "Első látásra.." Tehát csak olyannak tűnök, de egyáltalán nem szorulok rá.. :)

Skorpió vagyok egyébként, nem vízöntő..

Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 26. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Hmm, megzavart az az inkább, és új mondatrésznek vettem az utánalévő dolgokat..

Na mindegy, szóval akkor ha ilyen vagy, akkor legyél vezető, de mivel az nem megy olyan könnyen, inkább vállalkozó. Ehhez elég jó tud lenni ez a személyiség.

2016. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!