Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A helyemben mit tennétek ezek...

A helyemben mit tennétek ezek a tanulási problémák ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, megpróbálom rövidre fogni, annyi a lényeg, hogy idén érettségizek, és az eddigi középiskolás éveim alatt, szinte az ég világon semmit nem tanultam, csak olyan lusta vagyok, hogy az valami rettenet.{ennek ellenére egy egész értelmes gyereknek tartom magam, azért mondjuk egyáltalán nem, mivel nem tanultam.. (nem egóból szól)} Még van 4 hónapom tanulni rendesen, ma el is kezdtem, elhatároztam magam, hogy felhozom a lemaradásom amennyire csak bírom! Viszont... 4 óra tanulás alatt, egy kb 4 - 4,5 oldalnyi anyagot nem tudtam megtanulni minden zavaró tényező kizárása, és teljes koncentráció mellett. Vázlattal is próbálkoztam, habár mind a 4 oldal a lényeg, és valahogy nem megy a sok sok dolog vissza hozása az agyamból és ennek dolgozat közben való kamatoztatása, inkább puskázok mert nem jut eszembe amit előző nap megtanultam hosszas órák alatt.

Elég valószínű, hogy ez a probléma azért áll fenn, mert eddig nem nagyon tanulgattam, viszont így elég nehéz is, hogy amit megtanulok csodával határos módon, másnap már nem tudom felidézni, csak ilyen képeket belőle, és így értelmesen megfogalmazni se. Hogyan tudnám ezt az akadályt a lehető leggyorsabban leküzdeni?

Előre is köszönöm szépen a segítőkész válaszokat.



2017. jan. 4. 23:56
 1/3 Garpe ***** válasza:

Szia :)


Sok minden dologban hasonlítunk. Én se tanultam sokat középiskolában; én is intellektuálisnak tartom magam és a környezet is ezt mondja. Amikor úgy jött elkezdtem tanulni és egész szép érettségi átlagom lett.


Az első kérdés, hogy egészen pontosan MIÉRT tanulsz?

Az is kérdéses, hogy mit jelent a tanulás neked (HOGYAN tanulsz). A harmadik dolog, hogy MIT tanulsz?


Ezeket a kérdéseket ilyen sorrendben célszerű feltenned magadnak. Ez a fontossági sorrend.


Az egyik gondolatom az, hogy nincs célod vele. Ha nem vagyok éhes mi a rossebnek egyek 3-4 tál ételt?

A másik, hogy ülsz és elfut az anyag a szemed előtt de nem fogod fel, nem tudnád elmagyarázni. A harmadik, hogy a tantárgy nem érdekel, meg egy csomó mindent nem értesz belőle (én most anatómiát tanulok esetemben mind a kettő fent áll lassan is haladok vele).


Először keressük meg a MIÉRTet, legyen egy erős célod (én annó azért kezdtem el tanulni mert be akartam jutni az egyetemre). Az azért tanulok, mert tanulni kell stb. dolgok amik, úgy normál helyzetben sem hoznak lázba rossz indokok.


Apukám szerint (aki bejárt egy-két főiskolát és egy darabig tanár is volt) a legjobban az ember azt tanulja meg amit maga is tanít. Ez igaz próbáld meg akár csak egy képzeletbeli közönségnek elmagyarázni amit tanulsz akár közvetlenül azután, hogy végig olvastad a leckét.


Az is jó, ha olyat tanulsz amivel dolgod van. A MIÉRTre adott válaszodhoz kötődik. Én is szerettem volna bioszból ötös lenni, de ami nem etológia volt az nem érdekelt, és ezen felül más okom nem volt, hogy tanuljam, nem kellett a tovább tanuláshoz így félre raktam.

A mit és a hogyan határán van, hogy 4-5 oldal tömör adatot ami vadonatúj információ nagyon nehéz megtanulni (ha nem következnek egymásból a dolgok). Célszerű a fejezethatárokat betartani, és összetartozó fejezeteket együtt tanulni.


Ha fogalmak, (idegennyelvi)szavak, évszámok, képletek stb. kellenek, játékosítsd! Csinálj MEMRISE-t s tanuld azzal.


Ha gondold írj nyugodtan (de akárki más is aki ezt olvassa) és kicsit átbeszéljük ezeket a dolgokat, ha úgy adódik még egy kis korrepet is adok neked ;)

2017. jan. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát egyetemen, ha nincs szorgalmad, hiába vagy értelmes, okos nem mész semmire (és fordítva). A középiskolát még meg lehet csinálni különösebb tanulás nélkül, az egyetem már azoknak van, akik akarnak tanulni.
2017. jan. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenben igazatok van.
2017. jan. 11. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!