Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem bírok koncentrálni?

Miért nem bírok koncentrálni?

Figyelt kérdés
Úgy három negyed éve felhagytam a sajátmagam bántásával (vágás, égetés, amit úgy 1 évig csináltam) és azóta sokkal nehezebben bírok figyelni. Az iskolában a jegyem nem romlottak, csak sokkal nehezebben bírom rávenni magamat a tanulásra és már nem találok benne akkora örömöt mint régen (most is szeretek tanulni, csak nehezebben megy). Sokszor vagyok kedvetlen és nem nagyon beszélek senkivel csak pár barátommal, de ők is attól feének, hogy egyszer még valami nagyon nagy butaságot fogok csinálni...

2017. jan. 9. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is gratulálok, hogy felhagytál az ilyennemű önsanyargatással. Erre légy büszke.

Másrészt próbáltál már meditálni? Valami sportot űzni (legyen az akár sakk is)? Valami mentális feladatot? Esetleg koncentrálást igénylő játékokat (puzzle, makettezés..stb)?

Vagy, ha a tanulásban kevésbé vagy motiváltabb, akkor más aspektusból néztél már rá (úgy értem, hogy olyan szemszögből, amiből eddig még nem vizsgáltad az adott tárgyat, vagy kötöd esetleg olyan valamihez, amiben mindennél több lelkesedésed van)?

Nos, remélem tudtam segíteni. Ha gondolod írhatsz levelet, és beszélgethetünk (és bár nem hinném, hogy túl inspiráló személy vagyok, megpróbálkoznék a dologgal :D )

2017. jan. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!