Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Döntésképtelen ember vagyok,...

Döntésképtelen ember vagyok, ez természetes?

Figyelt kérdés
más is van így??, ráadásul soha nem tudom mi a véleményem(nem tudom eldönteni mit akarok igazából, mert ez is választás)emiatt! hogy lehet javítani?
2008. okt. 9. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

lehet, ha ezt felfogtad hogy ilyen vagy akkor meg kell tanulnod, gyorsan felmérni a helyzetet és sokszor a szivedre hallgatni, mint hogy elgondolkodni mi is lenne a jobb.


én is ilyen vagyok, a párom ki is akad, hogy miért nehéz eldöntenem hogy csoki vagy vanilia fagyit akarok.

2008. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A döntésképtelenség nem csak személyiségből vagy nevelésből eredő probléma lehet, hanem genetikai, egészségi probléma is. Vannak olyan kémiai anyagok a szervezetedben amikből ha hiány van akkor nehezen tudsz dönteni. Ez igen ritka, szerencsére. Valószínűleg csak meg kell emberelned magad. Ebben senki más nem segíthet, hiszen a magad ura vagy. Ha változásra vágysz csak változnod kell, magadtól, az akaratoddal.
2008. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem is tudom... Nem tudom eldönteni.
2008. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Húha! Te egy rendkívüli ember vagy , hogy ezt így megfogalmaztad! Viccen kívül , ilyen mély és bölcs gondolatot: "soha nem tudom mi a véleményem" csak a nagy elmélkedők tudnak maguknak feltenni!

Az hogy ez a hétköznapokban negatívan is le tud csapódni, ne bánd. Ha dönteni kell így vagy úgy, mindegy, hiszen te ezt érzed. A lényeg, hogy utólag sose bánd meg.

2008. okt. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Én is így vagyok. Pont tegnap álltam órákig két fajta tapétacsíkkal a kezemben, hogy melyik is legyen. Plussz, még idegesít is, ha van valaki velem, és megkérdezem a véleményét, nem segít, hanem azt mondja, Te tudod, neked kell tetszenie. Na ez a halálom. Szeretnék én is változtatni, próbálok egyedül dönteni, de nehéz, állandóan megerősítést várok, hogy jól döntöttem e.
2008. okt. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
46%

Amennyiben a döntésképtelenséged a természetedből, egyéniségedből fakad, akkor tekintheted természetesnek ezt a tulajdonságodat. Ha valamely mentális, vagy érzelmi bukfencből fakad a döntésképelenségedből, akkor az állapotod nem tekinthető természetesnek.

Az egésségügyi problémákból ki lehet lábalni, ha elég elszántan küzdesz ellenük, ha viszont az egyéniségedből ered a döntésképtelenség, akkor csak szakember segítségével tudsz megszabadulni a döntésképtelenségtől. Nehéz feladat, de nem lehetetlen.

2008. okt. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
57%
Nekem is vannak ilyen gondjaim. Jártam pszichológushoz, személyiségzavart állapított meg. Hogy neked az van-e, ilyen rövid leírásból nem tudom megállapítani és egyébként sem vagyok pszichológus. Ha komoly a dolog, fordulj szakemberhez.
2008. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
ez nemtermészetes. változz meg!
2008. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem döntésképtelen... Én pl. mindig döntök, nem érdekel, hogy jól vagy rosszul, úgyis megy tovább az élet.

Különben meg, ha nem döntesz, akkor honnan tudod, hogy melyik döntés jó és melyik rossz...

2008. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nem tudja! Vagyis hogy melyik döntés rossz, melyik jó. Meghozza a döntést, de nem biztos benne, hogy az helyes-e? Igen, létezik ez. Általában az ilyen embernek személyiségzavara van. Azért vagyok "jól informált", mert én is ilyen problémával küszködök.
2008. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!