Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történik ha törölnek a...

Mi történik ha törölnek a munkaügyi központ regisztrációjából azon kívül hogy törölnek van valami hátránya?

Figyelt kérdés

2017. jan. 30. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Javítod a statisztikát, kevesebb munkanélküli lesz. Illetve a kevésbé poénos része, hogy fizetheted magad után a TB-t, havi 7000 (talán már több) forinttal amíg nem találsz munkát.
2017. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm azt hittem kapok valami büntit vagy valamit fizetni kell
2017. jan. 30. 20:24
 3/5 A kérdező kommentje:
amúgy meg amikor igényeltem azt mondták hogy 3 hónapig jár a támogatás és utánna még 45 napig van tb-m szóval szerintem ha jól értettem nem fizetik azt se tovább
2017. jan. 30. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem fizetik, ha már nem kapsz ellátást, viszont az önkormányzattól lehet kérni, hogy vállalják át, ha nincs jövedelmed, ehhez viszont regisztrált munkamélkülinek kell lenned. Ahogy ahhoz is, ha egyéb támogatást akarsz kérni, mivel igazolnod kell, hogy munkanélküli vagy. Ezen kívül regisztrált munkanélküliként lehetőséged van valamilyen tanfolyamra jelentkezni, aminek az időtartama alatt keresetpótló juttatást kapsz, szóval van néhány előnye, ha regisztrált maradsz.
2017. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez az előnye, de az is csak egyszer-kétszer játszható el hogy tanfolyamra mész, és van amikor időkorlát van közöttük, például az elvégzés után 6 hónapig nem jelentkezhetsz újra. Plusz minél tovább vagy regisztrált úgy nő az esélye hogy betolnak közmunkára, vagy kiraknak a rendszerből ha nem fogadod el. Jó dolog ha a képzettségednek megfelelő munkát képes neked a munkaügy találni, de az is simán előfordul hogy rendkívül megalázó (szakmailag, emberileg) dologban adnak ultimátumot.


Mondok egy példát: havi 27 ezer forintért korlátozott munkaképességű emberek (testi fogyatékos leszázalékoltak vagy (feltételezem hogy ex-)alkoholisták és drogosok) között napi 6 órában papírhulladékot kell kézzel tépkedni további feldolgozásra. Létezik ilyen közmunka-program, és vagy elfogadod vagy ugrik a segély.

2017. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!