Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hozok egy csomószor...

Miért hozok egy csomószor rossz döntéseket?

Figyelt kérdés

Aztán utólag megbánom és látom hogyan kellett volna cselekedni helyette.

Miért lehet ez, hogy sokszor csak utólag jövök rá, mit kellett volna tennem? Lehet ezen változtatni?


2017. márc. 6. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Rossz az íntélőképességed, ezt tudatosítsd és minidg gondolkodj 2x annyi ideig a dolgon, mint ahogy döntést hoznál, hátha..
2017. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, változtathatsz ezen. szánj több időt a döntés megtervezésére és tanulj a hibáidból.
2017. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csak az a döntés "rossz" döntés, amiből nem tanulsz. Ne vádold magad, h elsőre nem a megfelelő módon döntesz. Azt bánd, h ha ismételgeted a hibáid, nem korrigálod magad stb.


Valószínűleg csak fiatal vagy még ahhoz, hogy elsőre sikerüljön beletrafálnod a tökéletesbe. Ha energiát fordítasz arra, hogy a célmegvalósító képességeidet tökéletesítsd, utoléred magad.


Jó gyakorlást!


Üdv R.

2017. márc. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is pontosan így vagyok vele. Folyamatosan rossz döntéseket hozok, nem tudom megítélni rendesen a dolgokat, elszalasztok lehetőségeket, addig gondolkodom rajtuk, stb.


Ahogy az utolsó válaszadó is írja, csak az az igazán rossz döntés, amiből nem tanulunk, persze ez minket nem vigasztal.

Én azt csinálom, hogy egyrészt minden rossz döntésemet utólag kielemzem: mi volt az ami miatt rossz a döntés, hogyan kerülhettem volna el, hogy rosszul döntsek, mit tanultam belőle

Ha kell, ezt írd is le, és időről időre, következő döntési helyzetek előtt nézd át újra.

Én nekem az a bajom, hogy a saját hibámból se tanulok, de nem adom fel, minden egyes döntéskor átnézem ezeket a jegyzeteimet, egyszer csak fogok fejlődni!


A másik meg, amit csinálok, hogy jól megfontolom a döntésemet, kétszer, háromszor annyi ideig gondolkodom rajta, mint mások. Lehet, hogy így a késlekedés miatt elszalasztok dolgokat, de legalább amiket meghozok, azok jobb döntések lesznek az eddigieknél.


Ajánlom még nekem a stratégiai játékokat/társasjátékokat, ott sokat kell tervezni, dönteni, egy idő után fejlődni fogsz ezekben.

2018. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!