Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha egyszerűen...

Mit tegyek, ha egyszerűen nincs semmilyen életcélom sem és úgy érzem, hogy nem tudok továbblépni?

Figyelt kérdés
Vannak elképzeléseim, de eddig mindig pofára estem akármit is próbáltam tenni azért, hogy előrébb jussak. Kudarc a kudarc hátán. Mostanra eljutottam arra a szintre, hogy egyszerűen már nem tudom, hogy mit csináljak. Vannak dolgok, amik érdekelnek, de a sok kudarc miatt már ezekhez sincs kedvem. Nehezen veszem rá magam bármire is. Kezdem úgy érezni, hogy minden kicsúszik a lábam alól. Pár éve még volt életcélom, tudtam, hogy mi akarok lenni, mit akarok csinálni... De ez mára már csak múlt. Nem tudom, hogy mit tegyek, hogyan álljak fel és próbáljak meg előre haladni az életben. Tudom, hogy változtatni kell a hozzáállásomon, akarok is, de valahogy, valami mindig visszahúz. Gyanítom, hogy a kudarctól való félelem. Mit tudnék ez ellen tenni?
2017. márc. 19. 23:18
 1/2 anonim válasza:

Akkor elmesélem a történetemet neked.

Különleges szakmára adtam a fejemet, amihez naphosszat egy szobába bezárva tanulnod készülnöd kell, és az egyetemi képzés teljes mértékben privát jellegű, nem tudsz kibújni az órák alól egy kamu aláírással a haverjaidtól.

A gimnáziumban nagyon keményen csináltam a dolgom tanultam, igyekeztem mindenből a legjobbat nyújtani.

Az utolsó éven elmentem órára az egyetem főtanárához aki eldöntötte volna később hogy felvesz- e és tanulhatok nála vagy sem.

Azt mondta abban az évben, hogy meg se próbáljam a felvételit, nem vagyok elég jó, úgysem venne fel, és ha mégis megpróbálnám úgyis alul fog pontozni.

Maradtam az iskolában még egy évet nagyon keményen tanultam még durvábban mint előtte, bizonyítani akartam...

Más lehetőségeket is kerestem magamnak második esélyt adni. Reménytelennek tűnt az eset. Más szakot nem is kereshettem volna, hiszen nem voltak meg azokhoz az elegendő pontjaim, mivel mindig erre az egy adott szakra készültem.

Azóta természetesen nem ott tanulok, hanem Európa egyik s talán a legjobb külföldi egyetemén, neves professzoroktól, akik hatalmas tudásúak ... (a nevük az önéletrajzomban gyakorlatilag referencia)


Hidd el nekem, amikor a legreménytelenebbnek látszik a dolog, akkor fogsz kijönni belőle sikeresen.


Ne feledd a hajnal előtt a legnagyobb a sötétség, és a nyilat ahhoz hogy ki tudd lőni és célba találjon hátra kell húznod.


Az élet megtör, de a végén te jössz ki győztesen. Kezdj bele mindenbe amiben úgy érzed hogy 5% esélyed is van, max nem jön be , és mi történt akkor? ... izgi életed van és sokmindent kipróbálhatsz! Tapasztalat! ;)

2017. márc. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 trutyipontputyi válasza:
Hallgass Villás Bélát.
2017. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!