Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nincs bennem...

Mit tegyek, ha nincs bennem semmiféle emberi érzés?

Figyelt kérdés

Kb 3,5 éve szakított velem a legutóbbi barátnőm, ami számomra a legnagyobb ilyen párkapcsolati fájdalom volt. Az előző barátnőim nem viseltek meg ennyire, de ez után rendesen padlón voltam, 1-2 hónapig nagyon könnyen elsírtam magam, pedig sose voltam előtte egy nagy érzelgős típus.


El kellett telnie majdnem egy évnek, mire sikerült teljesen túltenni magamat rajta. Nem vált ki belőlem semmit, ha eszembe jut, vagy valaki megemlíti, sikerült egészséges módon feldolgoznom.


Viszont azt vettem észre, hogy azóta teljesen "bezárkóztam", befordultam magamba. Munka után hazajövök, a gépnél vesztegetem az időmet, de konkrétan semmit nem csinálok. Csak böngészek, olvasgatok, youtube-ozok, nézek ki a fejemből.


Nem szocializálódok, pedig extrovertált embernek ismer mindenki, és én is magamat. Mostanra eljutottam odaáig, hogy nincs bennem semmiféle érzés. Nem tudok szeretni, a családommal tartani a kapcsolatot is tehernek élem meg, meg kell magamat erőszakolnom, hogy beszélgessek velük is. Még a saját anyám felé se vagyok képes szeretetet kimutatni, pedig fejben tudom jól, hogy szeretem őt.


Amióta véget ért a szakítás utáni "sírós korszakom" azóta nem sírtam, pedig próbálok nézni olyan filmet, ami érzéseket váltana ki belőlem.


Ha valami oknál fogba közösségbe kerülnék (ami nagyon ritkán van, mert legtöbbször kibújok valahogy alóla), akkor is csak ott vagyok, teljesítem a "kötelességemet", válaszolok a kérdésekre, néha visszakérdezek és mondok éppen annyit, hogy ne legyek bunkó.


Örülnék egy párkapcsolatnak, de el se tudom képzelni, hogy ilyen állapotban hogyan tudnék eljutni egyig. Se társaságba nem megyek, de ha ott vagyok se szocializálódok, érzelmek pedig végképp nem mutatkoznak bennem..


Egy kutyával úgy érzem, hogy meg tudnék lenni, de albérletben vagyok és nem engedi a tulaj, szóval ez elúszott..


Volt már valaki hasonló helyzetben?

24F



2017. ápr. 2. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk, csak nem egy szakítás miatt
2017. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, de hogyan lehet ebből kijönni?
2017. ápr. 2. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehezen, tenni kell érte és nem szabad mindig a rossz dolgokra gondolni, vagy rágörcsölni azokra amiket akarsz

Legyél spontán, csinálj olyat ami feldob, valami újat, kisérletezz mi vált ki belőled érzéseket :) szakadj el a megszokottól

2017. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam már így egy nagyobb trauma után 2 teljes évig. Nem tudom, miért és hogyan múlott el, illetve a költözésem után gyógyultam ki, tehát a változásnak lehet hozzá köze. Azóta is nagyon bánom, hogy 2 évet elpazaroltam és a döntéseket is, amiket akkor hoztam. Azt tudom tanácsolni, hogy változtasd meg az életedet; költözz el, utazz el, válts munkát, vágj bele új dolgokba akkor is, ha eleinte nem élvezed. A többi jön majd magától:)
2017. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Okés, megpróbálok valamit beújítani, köszi a tippet.
2017. ápr. 3. 20:09
 6/7 anonim válasza:
Van kedved beszélni? Hasonló helyzetben vagyok, de már kezdek kijönni belőle. Talán tudok segíteni.
2017. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Távkapcs c film jó az ilyesmire. Beszélgess hajléktalanokkal az életükről! Vállalj önkéntes munkát állatmenhelyen. Járj el társasjátékozni az egyik egyesületükbe. Szeresd magad! (Brian Tracy Főnix szeminárium youtube)
2019. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!