Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Eljátszottam minden esélyemet...

Eljátszottam minden esélyemet a barátaimnál, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tavaly mentem gimnáziumba, és kialakult egy baráti köröm, de én gusztustalanul viselkedtem velük. Egész évben depiztem, sajnáltattam magam, de akkor még úgy-ahogy tolerálták. Viszont amikor jó kedvem volt, nagyobbnak gondoltam magamat náluk. De az idei tanévre sem változtam meg, ugyanezt csináltam (bár észre sem veszem a viselkedésemet), úgy hittem, hogy még mindig tolerálják. Aztán az egyik lány blogot kezdett írni (a többieknek megmutatta, én magamtól találtam meg, és sutyiban olvasom), és ott írta le, hogy nagyon idegesít mindenkit a viselkedésem, és inkább kizárnak az életükből, mint hogy az én szintemre rántsam őket. (Teljesen jogosan.) Mióta elolvastam a blogot, megjátszom a viselkedésem. (Addig nem is tűnt fel, hogy ennyi kárt okoztam nekik.) Egész nap mosolygok, mindenkit dicsérek, mindenkinek segítek, csak pozitív gondolatokat mondok ki. (Ami teljesen ellenkezik az eddigi viselkedésemmel.)

De valószínűleg ezt is túljátszottam és most ezzel idegesítem a barátaimat, akik amúgy megpróbáltak eltűntetni az életükből, de én újra és újra próbálok visszacsúszni hozzájuk. (Általában én vagyok megsértődve, amiért velem nem barátkozik senki.)

Tegnap a lány írta a blogjára, hogy nagyon idegesíti őt ez az új "szerepjáték", de abszolút ne foglalkozzon velem, mert ha hagyja magát becsapni, akkor én újra és újra kitalálok valamit, és tönkreteszem a társaságot. Ő fogalmazta úgy, hogy minden esélyemet eljátszottam velük szemben, de igaza van.

A kusza és hosszú megfogalmazásomért elnézést kérek.

A kérdésem az, hogy innen hova tovább?

Eddig akárhány barátságban voltam benne, az miattam esett szét. Érdemes lenne inkább egyedül maradni, már csak a másik fél védelmében is? Mit csináljak/hogyan viselkedjek a gimnázium második felében?

16/L



2017. ápr. 18. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem egy őszinte beszélgetést még megérne a dolog.

Ülj le velük, és mondd el, amit itt fenn. Hogy tudod, hogy hogy viselkedtél, aztán próbáltad helyrehozni, de azzal is túllőttél a célon. Nem akarsz nekik semmi kellemetlenséget, csak velük szeretnél lenni, úgy, hogy önmagad vagy (és ez a két korábbi viselkedésed közt van félúton). Nem akartál semmit elrontani, de annyira erőlködtél, hogy mégis sikerült. De mindez csak azért, mert kedveled őket és velük akarsz lenni. Kérdezd meg, hogy van-e erre még esély, ha nincs, akkor természetesen tiszteletben tartod a döntésüket és nem keresed többet a társaságukat.


Ha nemet mondanak, akkor tényleg kerüld őket, onnantól úgyis vesztett ügy. Ha visszafogadnak, akkor valóban légy önmagad. Lehet néha rosszkedved, de ne vidd túlzásba, se a megjátszást. Ha nagyon le vagy taglózva, inkább mondd meg nekik, hogy ma nagyon magad alatt vagy, nem biztos, hogy jót tennél a bulinak, ha ma találkoznátok. Egy bizonyos szintig ez természetes, de a színészkedést el kell felejteni.

2017. ápr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Helló!

Nekem egy kérdésem van: mindent a blogból tudtál meg azzal kapcsolatban, hogy hogy állnak hozzád? mondtak valaha is bármit a szemedbe?

Mert ha nem, akkor nem biztos, hogy ennyire őszintétlen emberekkel én akarnék kezdeni.

Tudod, ez barátok közt úgy van, ha az egyik nagyon negatív, vagy nagyon túlpörög, akkor megmondjuk neki. Figyelmeztetjük, és esetleg megpróbáljuk kirángatni belőle valami érdekes programmal, stb. De minimum megmondjuk neki: figyelj, kicsit sok már ez, hogyan segítsünk, vagy mit tegyünk, hogy jobb legyen?


Ha ilyesmi nem volt és te mindent csak a blogból tudtál meg, akkor ezek az emberek sose voltak a barátaid. Gondold meg, akarsz-e hozzájuk tartozni.

2017. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ők sem olyan kis áldott jó lelkek, mint ahogy mutatják. Arról nem beszélve, hogy ameddig egyik sem mert neked szülni erről, addig meg se szólaljanak.
2017. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*szólni erről.
2017. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!