Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érzem azt, hogy jobb...

Miért érzem azt, hogy jobb vagyok a barátaimnál?

Figyelt kérdés
Pl ha valamelyikület leszólja valaki vagy rosszat mond órán és kiröhögik, akkor érzem ezt. De csak náluk, senki másnál nem. Lehet, hogy azért, mert sokszor leszóltak, nem értettrk velem egyet és ha egy fiúról beszéltem, akinek tetszettem akkor az egyikúk meg azt is mondta, hogy biztos nem tetszhetek neki, tehát leszólta a kinézetem?
2017. febr. 3. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Jól írod, "érzed". Az érzés nem tényeken vagy valóságon alapul legtöbbször. Honnan tudod, hogy nem azért mondta, hogy nem tetszhetsz a fiúnak a barátod szerint, mert ő látta más lánnyal, vagy tudja hogy más tetszik neki?


És mit érzel olyankor mikor téged szólnak le? Akkor is megvan még a felsőbbség érzés tudata?

2017. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
dehogy, nincs meg. Eddig eleve kevés önbizalomhiányom volt, nem is gondoltam volna, hogy tetszek akár egy fiúnak is. DE mostanában kezdtem észrevenni az egyik osztálytársamon, mintha érdeklődne irántam. Lehet, hogy emiatt érzem ezt? Azért, mert végre felfigyeltek rám?
2017. febr. 3. 13:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Már meg is válaszoltad a kérdést magadnak. Mert leszóltak. Felteszem a többiek (többi oszt. társ) nem olyan jó barátaid, így azoknál nem is jelenik meg ez a jelenség. Mellesleg sokan itt fogalomzavarban szenvednek. Miért tartasz olyanokat barátnak, akik leszólnak téged, ahelyett, hogy az önbizalmadat serkentenék?


Nem azt mondom, hogy ne legyenek őszinték, csupán van építő és romboló jellegű kritika, ők pedig az utóbbit alkalmazzák. Jó érzést kelt benned, hisz látod, hogy ők is ugyanúgy lehetnek "hibásak".

2017. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!