Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valamiért nincsen kedvem...

Lilith1994 kérdése:

Valamiért nincsen kedvem beszélgetni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Édesanyámrol kiderült hogy súlyos beteg. (Daganat... áttét..)

Mióta ezt megtudtam nem igazán van kedvem beszelni,pedig tudom hogy meggyogyulhat. Próbálom feldolgozni de egyre többet hallgatok. Ez ilyenkor normális?

(Plusz az idegessegtol olyan mintha nem kapnék levegőt vagy nem tudom...rossz érzés)

Nem merek aludni sem...

Ez normális ilyenkor ?



2017. ápr. 25. 00:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Sajnálom anyukádat, remélem meggyógyul! :/ Ahhoz, hogy kicsit több infóm legyen a problémádról, ne lepődj meg, ha kicsit kérdezgetlek :) Az első az, hogy amióta próbálod ezt feldolgozni, akkor többet gondolkodol napiszinten, mint azelőtt?
2017. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszonom :) én is remélem :)

Pénteken derült ki. Azóta sokat gondolkozom rajta ... Igazából sokszor csak ezen kapom magam :(

2017. ápr. 25. 16:21
 3/12 anonim válasza:
Tudod, azért vagy csendben, mert sokat gondolkozol. Én is így szoktam, ha valamin nagyon rágódok. Barátnőm is sokat gondolkodik, és rögtön észreveszem, ha valami bántja, mert olyankor
2017. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
(Elnyomtam, bocsi) Tehát azért veszem észre, ha valami gond van, mert nem szól semmit. Ha kérdezzük, csak későn reagál rá, mert a belső világával jobban kapcsolatban áll, mint a külvilággal olyankor. Veled is ez van, hogy most egy olyan dologot tudtál meg, ami sokkolt és ezért jár a fejedben, mert ezt fel kell dolgozni. A feldolgozáshoz pedig idő kell, úgyhogy ne sietesd, mert nem lehet :/ légy türelmes magadhoz, és nyugodj meg, ez normális. Mondjuk a normális is relatív, hisz mindenkiből különböző reakciót vált ki egy-egy váratlan hír/ helyzet.
2017. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Beszélj kicsit az idegességről. Hogy szokott nálad jelentkezni ez a "nem kapok olyankor levegőt"? Mijor jön elő ez nálad?
2017. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pocok Anya válasza:
Szerintem akkor lehet ez, ha a halálára gondolsz.. Pánik roham. Normális ebben a szituban minden, amit írtál, hiszen az édesanyádról van szó!
2017. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát nálam régebben volt egyszer kétszer ilyen nem kapok levegőt érzés de csak akkor mikor ideges vagyok.

Olyan érzés mintha az izmaim megfeszulnenek es satuba fognanak és nem engedjenek el (a házi dokimnal most elküldött másik dokihoz ...nem jut eszembe a neve hogy az tovább küldjön fizikoterápiára hogy ott a gyogymasszor megmaszirozzon és el tudjak lazulni)

Olyan mintha ... Hogy is mondjam... Megijeszt a halál gondolata hogy bárkit bármikor és bárhogyan elvihető valami. Oké ezt eddig is tudtam csak most mert anyu beteg főleg hogy sokat beszélünk róla így olyan közelinek érzem a dolgot. Félek hogy én is így fogok járni... Mármint hogy beteg leszek és egyszer csak vége. Oké hívő vagyok valamilyen szinten de nem tudom felfogni hogy csak ugy eltűnne a lelkünk és mégis úgy érzem hogy ez van... Lehet hogy már nem is hiszek. Egyébként 23 leszek a nyáron és tudom hogy már csak az életkori miatt is más milyennek kéne lennem. Nyugodtan kéne kezelni még ilyesmi de nem igazán megy hogy őszinte legyek. Mondjuk kifelé azt mutatom h minden rendben és mosolygok meg stb. de én nem érzem így belül.

Próbálok sírni és nem megy valamiért. Edzek de az sem segít igazán :(

De nem is ezek a dolgok idegesotenek hanem az hogy nem tudom hogy mi lesz anyuval,nem tudom hogy mi a feladatom most, nem tudom hogyan segítsek neki. :(

Elkeserítő ez az egész nagyon. :(

2017. ápr. 25. 20:12
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért... Telefonról vagyok és néha furcsa dolgokra javítja ki azt amit írok.
2017. ápr. 25. 20:14
 9/12 anonim válasza:
Az ember nagyon fél a haláltól, mert nem tudhatjuk mi vár ránk akkor. Amikor 9 éves voltam, annyira besokaltam a haláltól, amikor rájöttem, hogy miaz, hogy bármikor meghalhatok, hogy mindentől elkezdtem félni, és az lett az eredménye, hogy hipochonder lettem.(az egy olyan mentális betegség, amikor a beteg beképzel magának betegségeket, pedig teljesen egészséges)Nem ettem és nem ittam, 19 kiló voltam, amikor a kórházban megmértek, mert ugye kórházba kerültem, mert a gyomrom annyira fájt, hogy nem tudtam egyenesen járni, csak görnyedve és ki is száradtam. A lényeg, hogy akkor nagyon féltem, de most teljesen máshogy állok hozzá. Én is hivő vagyok, és hidd el ebben sem vagy egyedül. A halál az, amikor megbomlunk, és visszakerül mindenünk oda, ahonnan kaptuk: a testük a földbe, a lelkünk Istenhez. És számomra ez, hogy az akinek egész életemben kerestem az arcát, hogy akivel régóta találkozni akarok, az ott van és láthatom! Aki hisz, annak a halál nem megsemmisülés, hanem egy megnyugvás és elért cél, hogy találkozhat Istennel, és ez nekem megnyugvást ad. A halálból úgymond visszatért emberek úgy beszélnek a halálról, hogy teljesen ellazultak, és békét éreztek. Amúgy van egy film, ami kicsit súlyos, de pont erről szól, valamint a csodákról és ráadásul igaz történet!! Az a címe, hogy Mennyei csodák, szerintem egyszer érdemes megnézned. Valamint a másik, hogy ne hagyd magad elkeseríteni!
2017. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A feladatot hinni, imádkozni, hogy meggyógyul, és boldoggá tenni őt! Az ajánlott filmben is pont erről van szó.
2017. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!